Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Srpanj, 2019. - 18:47
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 15 16 [17] 18   Dolje

Autor Tema: Šaltenje na KLE-u  (Posjeta: 26126 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miky

• Kawas... ...
Odg: Šaltenje na KLE-u
« Odgovori #160 : 18. Lipanj, 2019. - 10:16 »

Pozdrav ekipa imam mozda problem sa mjenjacem.

Danas sam primijetio da mi dosta tesko mjenja brzine, a najvise kad prebacujem u nizu brzinu iz 4 u 3 i nize, doslovno moram nogu dignit sa fuzica da cijelom nogom opteretim mjenjac i onda prebaci, u vislje brzine isto odprilike do 4 brzine moram bas dati snage da prebacim u vecu brzinu i uvijek lupi pa cak i kada u 4 prebacujem lupi.

Ulje je comp4 10/40 , inace cesto prebacujem u vecu brzinu na dosta niskim okretajima od 4300-4800 vozim lagano  :D, pa sam mislio da je zbog toga ali sam onda probao u vecu brzinu i na 6t isto mi se desava.

Inace primijetim i najmanju sitnicu i zvuk na motoru i danas mi je mjenjac bas cudan, nadam se da me nece ostaviti na putu. Dok budem isao na poso jos cu malo bolje poslusati i saltati da mogu mozda detaljnije napisati tocno iz koje brzine me zeza.
Mozda netko imao problem pa vec da odgovor
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #161 : 18. Lipanj, 2019. - 10:35 »

Provjeri gdje ti hvata ručica kvačila!
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #162 : 18. Lipanj, 2019. - 11:22 »

Hvata odprilike na pola.
Probo sam kod rucke na onom koturu malo stelati prije mi je bilo na broju 5 od 6, primijetio sam da kada je na sto manjem broju naprimijer na 3, u mjestu puno lakse ide u prvu brzinu cak ni nelupi toliko jako kao kada je na 5 ili 6 onda bas lupi jako i malo teze ide. Sada sam postavio na 4

Malo sam procitao temu od pocetka i vidim da su mnogi imali problem ovaj i vecini se je desavalo da nakon manje voznje kada se motor zagrijao su imali stajanje i kada su ponovno krenuli onda se je pocelo desavati, tako je i meni od doma otiso do benzinske ugasio motor napumpo gume i vile i onda se je pocelo desaviti kada sam krenuo.

Budem jos malo pratio desavanje kada budem iso na poso
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #163 : 18. Lipanj, 2019. - 15:05 »

To gore na ručki taj kotačić ti nema neke vajde.Probaj malo sajlu napet, par krugova dole na ulazu u kuplung. Možda su federi kuplunga rekli doviđenja  :smoke:
Evidentirano

opri

• Kawasaki KLE
« Odgovori #164 : 18. Lipanj, 2019. - 16:44 »

Meni je slicno kad je zgrijan pa stanem, ali ne tako jako ko tebi.
Ali mislim da je netko pisao o tome, da je nakon promjene onih federića na kuplungu riješio problem!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Evidentirano

Džoni94

• Kawas... ...
« Odgovori #165 : 18. Lipanj, 2019. - 18:44 »

Naruči sebi ove opruge:

https://www.ebay.com/itm/EBC-CLUTCH-COIL-SPRINGS-FITS-KAWASAKI-KLE-500-1991-2007/121917773593?epid=13017004008&hash=item1c62dd9719:g:gAwAAOSwZQxW3sbH&frcectupt=true

Free play ti mora biti 2-3 mm, ni manje ni vše, tad je idealno šaltanje.

Ako ni poslije novih opruga ne bude bolje onda probaj sa komplet novim setom lamela i medjuploča, to bi trebalo riješiti problem.
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #166 : 18. Lipanj, 2019. - 18:58 »

Ako zapinje mjenjač, meni to više smrdi na problem s mjenjačem, biračem brzina npr, KLE se da bez problema šaltati i bez kuplunga za silu i uz malo osječaja za motor i mjenjač, na niskim okretajima ide ko u putar. Samim time bi eliminiral kuplung, a odvajanje kuplunga bar nije problem provjeriti, staneš, staviš u prvu i ako motor lagano kreće sa stisnutim kuplungom, nije odvojio do kraja.
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #167 : 18. Lipanj, 2019. - 20:05 »

Pa i nije mu problem u više, tu mu nije tak bitan kuplung, već u niže. Ako mu ne valja nešto s tim ili treba naštelat - to sigurno kroz duži period radi stres u getribi i trpi sve. Prije stavljanje u 1. nije loše dvaput stisnut ručku. Meni povremeno mrvicu kad bi ga palio u brzini kao da ne odvoji do kraja, namjerno tak držim imam neku teoriju sad nebitno u ovoj priči. Od početka mi je variralo šaltanje, ali kroz 4-5 izmjena ulja se nekako ustalilo, više manje ko u putar...I jedna stvar, skoro uvijek u nižu s međugasom i lanac nikad pretegnut, upravo suprotno, možda ga i to malo muči ako je pretegnut i obratite pažnju :smoke:
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #168 : 18. Lipanj, 2019. - 21:31 »

kod kvačila ima jedan problem,
taj je da, to vrijedi i za suho kvačilo s japanskim šeširom, ali konkretno kle,
netko je tu imao takav problem...
znači, odvoji, čovjek bi rekao dobro, spoji, isto dobro, ne kliže, ali između
odvojenog i spojenog, ako opruge nisu jednake, ako su lamele sa hrđavim flekovima,
može zezati i to se jedino ustanovi rastavljanjem, gledanjem, mjerenjem,
hoću reći dok probavaš izgleda onak, dobro, za nas amatere.
Džoni94 je štelao sve živo,
promijenio lamele i opruge,
sad radi sve ok.
Ako motor dugo stoji možda tereba pogledat lamele, hrđu.

Opruge se mjere, i duljina i ugib/tvrdoća,
lamele se mjere, debljina, izvitoperenost.

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #169 : 19. Lipanj, 2019. - 07:48 »

Pokusat cu na sve odgovoriti.
Jucer isao na poso znaci nisam imao stajanja gasenja motora pa opet kretao nego upalio i odma doso do posla, u nize ja UVIJEK dajem međugas, primijetio iz prve u drugu prebacuje ko u puter, dok u ostale vislje brzine nekako kao da zapinje ali ide puuuuno lakse nego jucer, prebacivao na 5000 okretaja.

U nize ide dobro bez ikakvih problema, ali kako sam rekao nisam imao stajanje pa da sam gasio motor i opet kretao.

Lanac nikako nije pretegnut, mozda je cak mrvicu i labaviji za jednu osobu.

Da se je uvatila hrda na lamele moguce jer je bilo kada je kisa padala onda motor ne palim uopce a to je bilo i po 2 tjedna.

Moram se jos otici provozati pa imat malu pauzu i onda opet voznja da vidim hoce li se desavati, jer tu u temi pise da se je to desavalo samo nakon te pauze i ponovnog kretanja.
Evidentirano
 Str: 1 ... 15 16 [17] 18   Gore

Stranica je generirana za 0.095 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal