Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 19. Veljača, 2019. - 06:49
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Dolje

Autor Tema: Putopis i dojmovi vezano uz Crnu Goru 2012 - Budva na pjenu od mora.. i još ponešto..  (Posjeta: 13410 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

irud

• Kawasaki KLE
  • カワサキTT600e

DAn 4.!
Dan za velike nadmorske visine!
Ujutro smo jeli doručak jedan od boljih i obilnijih. Nakon odličnog sna jedva sam dočekao jaja, pršut, sir, domaći kruh, bijela kava aaaaaa.... toliko smo bili gladni da ne vjerujem da je itko slikao. Ja sam tražio repete. Dobio sam kajgane sa sirom da su morali svi pomoći da se to smaže. A kajmak, kakav kajmak. issssss
no dobro. Plan je sljedeći - Ino, DankoM, Željka ja preko Durmitora do Žabljaka. Zatim Ino sa Zekanom natrag istim putem i od Trse do Sćepan Polja (moje polje :D) opet s nama da se nađe - mi, za to vrijeme udaramo off kanjonom Sušice i kanjonom Tare kroz predivne predjele pa opet do Šćepan Polja. To je zanimljiva situacija u kojoj se nađeš da moraš ući u Crnu Goru ponovo iako nikad nisi ni izašao oko nje. A tu nije bio ni kraj graničnim dogodovštinama koje uključuju i zamjenu putovnica (pa čak i ulaska u strane zemlje s tuđom - i sretnog izlaska)
No da ne duljim - off sekcija biti će podrobno opisana u posebnoj temi i također tamo obogaćena kartografijom i rutiranjem. A ovako samo da kažem koju o Durmitoru i cesti preko njega. To je nešto posebno, tu uistinu riječi ne govore mnogo. Koji su bili znaju, a koji nisu reći ću Vam samo - idite i vidjet ćete. Radi se o ushitu, o ljepoti svakog zavoja i pogleda koji se otkrivaju; radi se o zamišljanju kako sve to izgleda zimi, radi se o pitanju života i kako bi ga bilo živjeti ovdje, u toliko surovom i lijepom kraju. asfalt je odličan, zavoji pašu. Svjež zrak još više...
Nadam se da će ostalo pokriti slike. I da... mala napomena - ne zaustavljajte se na prijevoju Sedlo - tamo vas čeka zaposlenik NP Durmitor i kamči od vas 3 EURa. Stanite malo dalje, jednako je lijep pogled a njega nema :D
e da, i zaboravih - D@do, Iris, Boris i Juli uputili su se u međuvremenu, nakon našeg odlaska za Žabljak, prema Šćepan polju, a zatim odmah i prema Mostaru gdje su u večernjim satima imali ponovni rande vu s Dankom i Željkom. Mi smo u Žabljaku stali na piće i bilo je baš ugodno. Zanimljivo je da od kada smo se s Inom razdvojili, do trenutka ponovnog susreta u Š. Polju, prošlo gotovo 4 sata a nismo imali više od 100 km na brojilima ;)

sada kreću slike:

(Powered by frubar.net)

Dakle, mnoštvo događaja u nastavku - U Š.Polju našli smo se s Inom, i odmah krenuli na granicu - nakon brzinskog osvježenja s jednom pivom (na sve nas) :D
Tamo se (na bosanskoj strani) dogodilo povijesno zamjenjivanje dokumenata (moje i Inine putovnice i prometne) a mi to nismo ni znali. A ne bismo ni marili - u opremi je (sad već u nizini) - bilo vruće i nesnosno te smo samo htjeli nastaviti voziti. Vozili smo uskom krivudavom cesticom uz kanjon sve do Foče, gdje smo stali u jednom restoranu i namirili potrebe za tekućinama i krutinama. Tamo smo se i rastali - DankoM i žena prema Tjensištu i Mostaru (on je imao svoje benzinske dogodovštine) a Ino i ja prema Sarajevu - gdje smo stigli (pravo do aerodroma) kad je stanje na mojem brojaču (aktualnog tanka) bilo ravno 250km. Tada su počele moje benzinske avanture, točnije pare na kojima sam se dovezao. Počelo je s poznatim pucakanjem iz auspuha pa sam vješto i već po navici prebacio pipu na RES samo što sam ja to napravio napamet pa nisam ni znao da sam ju zapravo prebacio na ON (sa RES) :D - puckanje se nastavilo - odmah mi je bilo jasno - na zadnjem točenju u Plužinama nisam prebacio sa RES na ON jer nisam točio pun motor itd itd. Ajde, računajući s off-roadom i žestokim tempom od Foče do Sarajeva puno sam i prošao s tih pišljivih 15 litara :D
Uglavnom, nastale su ove slike koje vidite, a na par zadnjih mislim da se vidi da je Ino bio Ina d.d. i moj spasitelj za smiraj tog dana. Kad smo natočili, krenuli smo dalje, do centra. Isprve smo našli novi stan mog jarana Tarika, gdje smo spavali, pa smo se svi zajedno uputili do Ćaršije i Želje na ćevape, a onda tako siti ošli da kafenišemo s Ininim jaranom Adnanom i njegovim sinom do BBI centra :D
ne moram ni reći koliko sam mrtav bio i koliko sam dobro spavao u, srcu mi predragom, Sarajevu.
« Zadnja izmjena: 09. Srpanj, 2012. - 14:58 irud »
Evidentirano
www.irudtravels.blog.hr - da pokažem malo kawasaki duha!
http://s1099.photobucket.com/albums/g381/irud1/ - fotke s mog puta po Europi

irud

• Kawasaki KLE
  • カワサキTT600e

Jesi li :smoke: prijavio na carinu da si je uvozao :h

pa da plaćam 10 eura carine na uvoz žene iz EU :D
Evidentirano
www.irudtravels.blog.hr - da pokažem malo kawasaki duha!
http://s1099.photobucket.com/albums/g381/irud1/ - fotke s mog puta po Europi

kUm

• Kawasaki KLE

Nemam što reč' osim...divota jedan, amejzing :occasion:
 :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

D@DO

• Kawasaki KLE
Crna Gora 2012 by Iris & D@DO
« Odgovori #13 : 19. Srpanj, 2012. - 03:11 »

Eh.. došlo vrijeme da i ja napišem pokoju riječ, isto tako i da stavim poneku sliku, a može i poneki video snimak!  :angel:

DaKLE.. Iris i ja smo krenuli nekim svojim putevima u ponedjeljak 18. 06. 2012. rano ujutro ćim sam se ja probudio (tamo negdje iza podne).
Put starom cestom Zagreb - Karlovac - Slunj - Plitvice - Korenica - Gračac, pa preko Velebita do Obrovca i dalje put Benkovca. To je ionako već klasika i nema se tu što puno pisati.
Dan užasno vruć i uopće ne znam zašto smo uzimali jakne koje tokom cijelog puta do Crne Gore i natrag uopće nismo oblačili, već su samo skupljale prašinu vezane na zadnji topcase.

Pošto imamo važnu zadaću dostave KLE majica našim dragim članovima, put nas vodi u Murter gdje nas nestrpljivo očekuju Lora, Šime i njihov mali Petar.

Šime već lud od čekanja na majicu.. ne može odoljeti da istu odmah ne obuće i moguće da je još i dan danas na njemu jer je rekao da je nikad neće skinuti.

Malo o ovom, malo o onom, pa ručak, kava, dalmatinski mix sladoled i dan se polako bliži kraju.
Mi još moramo stići do Rasline, a treba uhvatiti i most u Tisnom da nije dignut kako ne bi čekali.

Cmok.. cmok.. i već jurimo prema Raslini gdje stižemo taman sa zalaskom sunca...

Tražimo Dankovog susjeda i prijatelja Lovora kako bi došli do ključa od njegove kuće.
I tako od birtije do birtije, od kuće do kuće, da bi ga na kraju pronašli kako je navinuo TV na terasi zbog utakmice Hrvatska - Italija i zbog toga ne čuje moje pozive na mobitel.

Od tridesetiosam ključeva koje smo dobili samo jedan otključava ulazna vrata i normalno da je to zadnji kojeg sam isprobao u mraku. To vam je pouka da nikad ne odlazite nekom u kuću dok dotični gazde nisu u njoj, jer osim što treba pogoditi koji ključ otključava koja vrata.. treba pustiti struju i vodu, a to treba pronaći u mraku na nepoznatom teritoriju.

Nekako sve to sredimo i odlazimo na zasluženi počinak. Ujutro me Iris budi jer se moramo primit posla i to je još jedan od navedenih nedostataka kad gazde nisu doma. Treba cijelu kuću pospremiti, usisati prašinu, oprati podove, pokositi travu i sve tako nešto. Umjesto da se odmaram ja rintam!  :udri:

Kad mi je već dosta... palim KLE-a i jurimo do Zatona u nabavku i zasluženu kavu u hladovini...

Uto zvoni mobitel i uskoro nam se pridružuju Željka i Danko.. naravno.. dolaze na gotovo, kao i kasnije tijekom dana Juli i Boris.

A ti D@DO hrmbaj dok drugi uživaju...  :evil:

Sve to me jako razljutilo, te drugi dan ujutro spremam stvari, zbogom društvo.. odosmo mi put Podgore...

Skretanje u Omišu prema Radmanovim mlinicama kako bi uhvatili barem malo hladovine tijekom puta...

Odmah se lakše diše i časkom stižemo do Podgore. Naši prijatelji imaju navalu od furešti i zato se bavimo mišlju da nastavimo dalje kako ne bi ometali idilu od zarade na fureštima. Kontaktiram Tihu (Gastrorider) za savjet, a on odlučno zbori preko mobitela "Nema predaje.. Budva noćas mora pasti!"
I što drugo nego poslušati prijateljski savjet. Juriš dalje prema Budvi!

Malo odmora u Zatonu prije Dubrovnika...

Želja mi je skočiti u biserno more dok KLE odmara u hladovini, ali vrijeme neumitno ide i mora se dalje.

Na ulazak u Dubrovnik niti ne pomišljamo ovoga puta.
Ali zato ćemo časkom skoknuti do Srđa, popiti jednu od najskupljih kava sa mlijekom i pritom uživati u pogledu.  :smoke:

Dolazi SMS poruka od Cesara da je cesta kroz Ćilipe i dalje u radovima, dok pogled sa Srđa na grad prelazi u pogled na granični prijelaz Ivanica.
Odluka pada u trenu. Idemo preko Trebinja, pa onda odozgora napadamo na Kotorski zaljev.

Brzo spuštanje sa Srđa.. put Brgata.. lijevo za Ivanicu.. i dalje putem NOB-a.. pardon.. putem puteva od prije dvadeset godina...

Dubrovnik.. Srđ.. silazak

Na samom graničnom prijelazu pustoš i niđe žive duše osim nas i carinika koji su tko zna koliko dugo u štrajku jer su im i natpisi o štrajku već izbljedili.
Obilazak službene osobe oko motora i čuđenje..
"Pa tko tebe iz Zagreba ooođe naćera?!"
Ništa ne traži da pokažem, ali zato pita..
"Imaš prometnu dozvolu za vozilo?" - "Imam!"
"Imaš zeleni karton?" - "Imam!"
"Pa ćeraj onda i neka vam je sretan put!!"

Cesta prema Trebinju i dalje prema Crnoj Gori milina jedna. Novi asvalt i nigdje nikoga osim nas.

Dolazak na granicu prema Crnoj Gori.. prvo slijedi kontrola od strane BiH, a zatim slijedeća od strane CG.
To je to pomislih. Stisnem gas, pojurim, kad Iris vikne.. "Paziii.. granica!"
Pa ne mogu biti tri granična prijelaza jedan za drugim.. ali rampa je neumoljiva i prisiljava me da se vratim desetak metara unatrag do kućice u kojoj tek sad zamjećujem da netko sjedi.
"Dobar dan! Otkud opet carina kad smo upravo dvije prošli?!"
"Nije carina gospodine već putarina!"
I ode 1,5€ u smjeru putarine kako bi se digla rampa i propustila nas na jednu od lošijih cesta u Crnoj Gori.
Kasnije sam saznao da je to jedino mjesto u Crnoj Gori gdje se naplaćuje putarina i ja baš na to naletim jer sam ranije kod Trebinja fulao skretanje, tj. skrenuo sam na ulasku u Trebinje prema Crnoj Gori, a trebalo je skrenuti nako prolaska kroz isto.

Lagano spuštanje prema Budvi i pritom veliko čuđenje. Upitnik iznad glave velik kao Durmitor. Svi odreda, domaći i stranci, voze se strogo prema propisima i prema znakovima o ogranićenju brzine. Nitko niti ne pomišlja da malo stisne po gasu. Očito je policija opaka i nema cile-mile. Iako i dalje zamjećujem da se u promet uključuje kako kome padne na pamet. Dakle.. to se nije promijenilo od 2009. godine kad smo zadnji put bili ovdje.

U Budvi nas dočekuju Tiho i Luka sa osmjehom od uha do uha. Prijatelji stari gdje ste i tako dalje.. blablabla...

Smještaj KLE-a u garažu kraj njihovih ljubimaca, većera by Dragana za pet, tuširanje i nakon toga odlazak u Budvansku noć.  :D

U gradu nas čeka Kale sa kojim sjedamo na jednu od terasa i uz par pića trkeljamo o svemu i svaćemu. No.. naši domaćini ujutro rade i ubrzo krećemo na spavanje.
Sutra njih očekuju svakodnevne aktivnosti na njihovim radnim mjestima, a nas očekuje brčkanje u moru i ispijanje hladne pive u sjeni starogradskih zidina.

Buđenje.. mama od Tihe i Luke već dotjerana čeka sa doručkom. Malo čalabrcnusmo i uputimo se put plaže...

Nakon kupanja i izležavanja, povratak kući kroz hladovinu parka i piće u neizbježnom Beer Biker Clubu kod Krste...

Kao da smo se dogovorili, stižemo pred kuću upravo kad i Tiho sav znojan pokušava uparkirati svoj auto!  :evil:

Ručak već čeka, a nakon ručka odlazimo kod Luke na popodnevnog coffija i chillanje ispod klima uređaja!  :angel:

Došlo je vrijeme da se uputimo kod naših drugih budvanskih domaćina Jasne i Saše, kako bi pričekali ostatak vesele družine koji su zasigurno već negdje pri kraju puta. Njihova kuća je iznad ceste kojom se ulazi u Budvu i nudi očaravajući pogled dokle god oko seže...

Ljudinu Sašu znamo već odavno i imamo samo riječi hvale za tog dobrog čovjeka!  :thumbleft:
Ovog puta imamo pravo na BONUS.. upoznajemo i zmaja vatrenoga, njegovu vjernu ljubu Jasnu!  :cheers:

Dolazi SMS poruka i ubrzo je i ostatak ekipe na terasi našeg ljetnikovca. Došli nam u goste Željka i Danko, Juli i Boris, te neki čudan par u sastavu Ino i Irud (Štijef). No Crna Gora je liberalna po tom pitanju gay ekipe i nema straha za njih dvoje.  :buu:

Pošto su naši domaćini organizirali većerašnji dernek u Budvi.. imamo još malo vremena za uživanje na terasi.. a onda tuširanje, nova obleka koja ne smrdi po znoju, hallo taxi i odlazak u noć...

Dolazak taxija uz škripu guma, odlazak u centar Budve i restoran samo za nas!  :ruke:

Dalje neću pisati ništa jer slike govore više od riječi... samo ću uputiti jedno veliko HVALA našim domaćinima!

DaKLE.. većera uz svijeće za parove uz romantićnu muziku!  :nakloni:

Nakon povratka u naš ljetnikovac neki odoše prepustit se slatkim snovima, dok je Irud vidno razočaran neuzvraćenom ljubavlju utjehu potražio u alkoholu, bahato se smjestivši u moju već ranije rezerviranu fotelju.

Muški svi već spavaju.. samo žene trkeljaju.. žene i Boris...  :upss:

Sutra je novi dan i novi doživljaji!  :occasion:

« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2012. - 15:34 D@DO »
Evidentirano
Ko spava nije budan! :smoke:

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #14 : 19. Srpanj, 2012. - 04:08 »

Novi dan.. radni dan za naše domaćine, a nama dan za opuštanje laganom vožnjom negdje.
Gdje?! Idemo za Kotor.. pa onda dalje u brda..

Kotor prepun turista, cruisera i ostalih điđa-miđa. A nama je užasno vruće i jedva čekamo da se maknemo iz gužve.

Kotor.. grad bogate kulturne tradicije i jedna od najbolje sačuvanih srednjovjekovnih urbanih cjelina ovog dijela Mediterana.
Žao nam je, ali Kotor će ipak pričekati neko bolje vrijeme kad bude manje vruće i manje turista.

Kotor nam ipak ovaj puta ljepše izgleda s visine, uz obećanje za povratkom neki drugi puta.

Bježimo prema brdima i uspinjemo se starom cestom od Kotora, pa preko sela Njeguši sve do ulaska u nacionalni park Lovćen.

Crna Gora.. Kotor - NP Lovćen

Lovćen je najznamenitija planina u Crnoj Gori. Uzdiže se iznad Boke kotorske. Visinom se ističu dva vrha: Štirovnik (1749m)..

... i Jezerski vrh (1657) koji je naš današnji cilj. Na njemu se nalazi mauzolej poznatog crnogorskog pjesnika Petra II. Petrovića Njegoša koji je na Lovćenu i sahranjen upravo na tom nižemu vrhu jer se isti dobro vidi iz Njegoševa rodnog mjesta – Njeguši.

Na ulasku u nacionalni park prića koju je Irud već ispričao. Nakon zarađenog gableca djelatnik na ulazu nam diže rampu kroz koju se ulazi u nacionalni park Lovćen.

Crna Gora.. NP Lovćen - Njegošev mauzolej

Nakon lijepe i uzbudljive vožnje dolazimo pred ulazak u mauzolej gdje nam se stvorila prepreka u vidu neznamnitisam koliko stepenica..
Međusobni pogledi sve govore. Ipak je to previše stepenica za nas na današnji dan. Rađe ćemo u debeloj hladovini popiti rakiju dobrodošlice i poslušati izlaganje djelatnika o povijesti mauzoleja.  :glasses:

Nakon ugodno utrošenih pol sata vremena, fotkanja i obnove starih poznanstava.. slijedi vožnja kroz nacionalni park prema drugoj strani, prema Cetinju koji je smješten podno Lovćena...

Crna Gora.. NP Lovćen - Cetinje

Ručak negdje usput i povratak našim domaćinima u Budvu!  :h
.
.
.
.
.
Odluka je pala da se većeras provozamo do lijepog primorskog mjesta Petrovac na moru, gdje se održava neka fešta od pašte, a i Bajaga ima koncert na otvorenom...

Crna Gora.. Bajaga u Petrovcu

Malo smo prošetali, poslušali, paštu vidjeli nismo.. i zauzeli strategijsko mjesto pedesetak metara dalje od koncerta.

Ovo je mjesto gdje je nastala povjesna fotografija naše domaćice kao pozdrav svima onima koji su rekli da će doći u Crnu Goru, a na koncu nijesu došli...  :prsti:

Opet trkeljanje do dugo u noć, povratak u Budvu i prepuštanje snovima...  :occasion:
« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2012. - 15:27 D@DO »
Evidentirano

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #15 : 19. Srpanj, 2012. - 04:13 »

Krasan dan.. subota 23. lipnja.. ljeta gospodnjega 2012.. posjet manastiru Ostrog i dalje prema Trsi na Durmitoru.

Buđenje uz kavicu, i još dok se protežemo na ranom jutarnjem suncu stiže dio ekipe iz Budve. Svi skupa smo uskoro spremni za osvajanje novih prostranstava i vidika.

Pokret cestom od Budve prema Podgorici, odvijak prema Nikšiću i stajanje u mjestu Bogetići od kuda vodi cesta za manastir Ostrog.. meet point lokalna birtija u kojoj već čekaju Poka i slowrider.

Dok neki odlučuju da će ostati u hladovinu uz hladnu pivu, mi ostali palimo makine i krećemo put manastira..

Manastir Ostrog je preko cijele godine najposjećenije svetište u Crnoj Gori. Posjećuju ga vjernici svih vjera i sa prostora cijele bivše Jugoslavije i iz mnogih drugih zemalja.
Pribijen uz ogromnu kamenu gromadu brda Ostrog, manastir impresivno djeluje na svakog ko skrene pogled prema njemu.

Vrletnim putem u dužini od nekoliko kilometara stiže se do Donjeg, a zatim serpentinama i do Gornjeg manastira, i upravo taj Gornji manastir je najimpresivniji dio cjelokupnog manastira.

Crna Gora.. posjet manastiru Ostrog

Osnovao ga je početkom druge polovice 17.st. mitropolit zahumsko - hercegovaćki Vasilije Jovanović. Zbog svojih zasluga za života i očuvanosti tijela poslije smrti dugi niz godina, proglašen je za sveca sa imenom sv. Vasilije Ostroški.

U Gornjem manastiru su smještene dvije neobične pećinske crkvice - Vavedenja Bogorodice i Svetog krsta. U crkvici Vavedenja smješten je ćivot sv. Vasilija, koji je poslije smrti prozvan Čudotvorcem. Obje crkvice su živopisane lijepim freskama koje su nedovoljno vidljive zbog čađi i slabog osvjetljenja.

Od ulaznih vrata u Gornji manastir do gornje crkvice treba preći 77 stepenica...

Na mjestu gdje je izdahnuo sv. Vasilije iznikla je vinova loza, iz kamena, gdje i danas rada slatke plodove, iako nema ni prirodnih ni klimatskih pogodnih uslova za rast. Vjeruje se da i ona ima iscjeliteljske moći.

Kada ste pred ovim svetištem i pogledate u dolinu Zete, pred vama će se ukazati slika raskošne prirode...

Pogled se pruža i na Donji manastir Ostrog...

Malo razgledavanje unutrašnjosti manastira...

I nakon toga povratak u stvarnost...

Gdje nas u hladovini čekaju griješnici koji su bili u strahu da im nešto ne padne na glavu zbog njihovih grijehova u vidu neumjerenosti prema hrani i piću!  :evil:

Svi skupa se vračamo u Bogetiće gdje nas čeka ostatak ekipe. Glave su im već usijane.. što zbog vrućine, što zbog rakije, a što zbog pive.

Krećemo svi zajedno preko Nikšića put Plužina na Pivskom jezeru...

Crna Gora.. vožnja Nikšić - Plužine

Kako kilometri odmiču sve je ugodnije jer temperatura lagano pada što više ulazimo u planinske predjele.
Stajemo na benzinskoj pumpi u Plužinama kako bi obnovili zalihe goriva i usput bacili pokoju fotku.

I tada nakon kratke stanke slijedi ono pravo.. uspon prema Trsi na Durmitoru pod sigurnim vodstvom Belog...  :D

Crna Gora.. od Plužina do Trse.mp4

I sam dolazak na Trsu gdje je već sve spremno za naš dolazak i gazda nas željno iščekuje!  :angel:

Odbor za doček je spreman..

Smještamo se u krasne bungalove.. tri para - tri bungalova.. dok se četvrti muški par smješta na katu objekta.

I lagano počinje opuštanje uz domaću rakiju i nikšičko pivo!  :occasion:

Da bi se samo malo kasnije prebacili za drugi stol.. bliže kuhinji..

Za koji uskoro stižu razne delicije..

Nakon toga samo se muha mogla čuti u zraku..

Tek za koji sat opet se lakše diše uz kavicu i sređivanje dojmova..

Nakon ugodno provedenog dana u vožnji, iću i piću.. dolazi i trenutak kad nas naši domaćini moraju napustiti i vratiti se svojim kućama u Budvu.

Dečki.. vi s kojima se upravo rastajemo, kao i oni koji su ostali u Budvi.. HVALA vam na svemu.. HvALA vašim suprugama.. HVALA maloj i velikoj djeci na razumijevanju.. HVALA Tihinoj i Lukinoj mami.. ma veliko HVALA svima vama!  :hug:

:huray:

Bilo nam je stvarno super kod vas i već se bavimo mišlju kako i kad opet navratiti!  :evil:
« Zadnja izmjena: 19. Srpanj, 2012. - 18:36 D@DO »
Evidentirano

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #16 : 19. Srpanj, 2012. - 04:41 »

Povratak s Durmitora.. uz kanjon Pive.. preko Tare u BiH.. Foća.. uz Sutjesku.. Gacko.. Nevesinje.. Mostar..

Došao je i taj dan.. dan povratka! Na Durmitoru se spava fenomenalno na friškom zraku. Tako da je ujutro buđenje još ljepše uz bogat doručak i pokoju kavu.

No došlo je vrijeme da se pakiraju stvari..

Jedan dio ekipe kreće dalje prema Žabljaku i snijegovima Durmitorskih vrhova i prijevoja, dok drugi dio ekipe kreće natrag istim putem do Pivskog jezera.

Nakon spuštanja dole, jurimo uz kanjon Pive do Šćepan Polja, te granice sa BiH i samog graničnog prijelaza na Tari.

Crna Gora.. Trsa - Šćepan Polje

Ušli smo u BiH i put nas dalje vodi do Foće, gdje skrećemo na cestu prema Tjentišu koja vodi uz rijeku Sutjesku, a dalje preko Gackog i Nevesinja do grada Mostara gdje je planirano traženje smještaja i noćenje.

Do Gackog smo nekako i uspjeli izbjeći gromove i munje koji su tukli oko nas, ali nakon Gackog krene pljusak koji je stao tek negdje kad smo se spuštali u Mostar.

BiH.. Sutjeska - Gacko

Dolazak u Mostar i odmah se dajemo u potragu za smještajem. Nakon par poziva i cjenkanja cijena je spuštena skoro pa više od trečine prvobitne cijene. Apartmani Mostar je smješten u centru grada, uz samu glavnu prometnicu.

Smještamo se, te javljamo Željki i Danku gdje i njih čeka smještaj kad dođu. A mi krećemo gladnih trbušina za mirisom koji nas mami samo par metara dalje.
Nije ekskluziva i nisu užasno bogate porcije, ali su provjereno dobri ćevapi.. bilo šiš - bilo obićni.. fenomenalnog ukusa i primjerene cijene.

Pridružuju nam se Željka i Danko. Svi skupa odlazimo u noćno razgledavanje grada.

Dok je Boris nakon cjelodnevne vožnje svjež kao ptičica.. Juli muku mući sa umorom i noge ju izdaju.  :evil:

Zato jer je žena uvijek u pravu njih dvoje odlaze na spavanje, dok mi preostali sjedamo u birtiju uz sami stari most i prepuštamo se osvježavajućim pićima uz uspomene na proteklo putovanje.
.
.
.
.
.
Ujutro dizanje i pravac na friški burek. Jao.. kako je samo dobar!  :klanj:

Nakon doručka opet svatko na svoju stranu i svojim putem. Iris i ja ostadosmo još malo u Mostaru.

Obilazak starog mosta na Neretvi je nešto što se ne smije nikako propustiti.. i danju, a pogotovo noću..

Razgledavanje okolice mosta.. gdje Neretva hladna teće..

I ostalih građevina oko istoga.. znamenitosti.. običaja..

Kad odjednom nasta gužva. Stigla nova grupa turista pred most...

Prava prilika za zaradu ovog čovjeka koji stoji na ogradi mosta i govori grupi: "Ajmo ljudi.. ajmo EU.. skupite 100€ i skočit ću sa mosta samo za vas!"

No izgleda da je ta EU dobro debelo u kiti jer kad je trebalo skupiti lovu.. samo okrenuše leđa i odoše dalje u razgledavanje.  :h
.
.
.
.
.
Nas dvoje poslije podne krenusmo niz Neretvu put Počitelja.. tihog orijentalno-mediteranskog gradića u kojem se obavezno mora zaustaviti..

Nakon Počitelja put nas vodi kroz Čapljinu do Vrgorca. Iako smo opet vikali i zvali.. winnie DUH se ne javlja!  :evil:

Žalosni nastavljamo dalje sve do Biograda na moru gdje ostajemo slijedećih tjedan dana ne radeći gotovo ništa!
Samo izležavanje u hladovini uz povremeno uskakanje u more!

I to je to od nas za ovaj put!  :angel:  Nadamo se opet novim putevima i novim iskustvima!  :helou:

:dado:

« Zadnja izmjena: 20. Srpanj, 2012. - 01:19 D@DO »
Evidentirano

Omega

• Kawasaki KLE
  • Na krivoj valnoj duljini
Evidentirano

james bonf

• Kawasaki KLE
  • Kawasaki KLE u srcu
Evidentirano
ko ima KLE Duha vrijedi, ko ga nema taj ne vrijedi!

Beli.Zg

• Kawas... ...
    • Picasa

Predobro!!!!!
 :bang: :thumbleft: :aplauz:
Eh da barem nemora zavrsit..........
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Gore

Stranica je generirana za 3.187 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal