Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 20. Lipanj, 2018. - 19:29
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Dolje

Autor Tema: Komunikator  (Posjeta: 5597 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

irud

• Kawasaki KLE
  • カワサキTT600e
Odg: Komunikator
« Odgovori #20 : 22. Siječanj, 2014. - 09:26 »

Imam iz lidla, za slične pare, i zadnji put sam ga koristio prije 3g i to 15min. Pretpostavljam da ovaj nije ništa bolji, iako nije problem u samom uređaju. Naime, iznad 70-80km/h, šumovi i grmljavina od vjetra postaje nesnosna, dakle samo za grad, a slušalica toliko žulja da sam uho još 1h nakon skidanja osjećao.

Nego sada slažem onaj walkie-talkie iz lidla (vrhunski strojček), s kojim dolazie slušalice. Slušalice na sebi imaju pushTuTalk gumbić i moraš ga pušnuti kada želiš da odašilje. E ja sada imam namjeru taj gumbić premjestiti na ručke, tako da je lako dohvatljiv u vožnji i da možemo komunicirati na dva motora bežično.

daj slike,

mRo je napravio čitavu studiju od walkie-talkia (prvo s brondijem, kasnije s motorolama), i to je super funkcioniralo jer smo imali push to talk prekidač koje je on složio (na dometu lijevog palca na guvernalu), a s dometom nismo imali nikakvih problema, samo s bukom iznad 80-90. Sluške nisu žuljale jer smo ih ugradili u kacige. Ja sam konkretno izdubio svoju Nolanicu za debljinu slušalice (ugrađena u stiropor) :D
ulaganje nije bilo preveliko jer je sitni materijal jeftin (50kn po osobi), a brondi se na njuškalu može "istržiti" za kvalitetnije motorole!
Stvar funkcionira solidno - najjači test je bio đir do Istre preko Slovenije... Stvar koja je podložna optimizaciji jest punjenje stanica u vožnji.
posljednja i najvažnija stvar - složite si to ako ćete uistinu koristit. Koristio sam kao i KLEmpo lidlovske žica-pojačalo-slušalice iz lidla jednom-dvaput prije cca3god. i na kraju sustav prodao. To realno nevalja i komplicirano je i ubije gušt cijelog htijenja za komunikacijom jer te zadrži, oznojiš se, nedovoljno pojačaš blabla bla.
Ovaj sistem sa wokitokijima je cijenom superioran naspram svih bluetooth komunikatora, i stoga prihvatljiv za upotrebu, unatoč postojanju nekih od komplikacija navedenih za žičani vozač-suvozač komunikator. No, kad se na to navikneš i uhodaš onda to postaje OK.
S druge strane zahtijeva (relativno) stalnog suputnika što kod mene nije slučaj, jer se mRo nažalost jako slabo KLEira.
Evidentirano
www.irudtravels.blog.hr - da pokažem malo kawasaki duha!
http://s1099.photobucket.com/albums/g381/irud1/ - fotke s mog puta po Europi

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #21 : 22. Siječanj, 2014. - 10:37 »

daj slike,

mRo je napravio čitavu studiju od walkie-talkia (prvo s brondijem, kasnije s motorolama), i to je super funkcioniralo jer smo imali push to talk prekidač koje je on složio (na dometu lijevog palca na guvernalu), a s dometom nismo imali nikakvih problema, samo s bukom iznad 80-90. Sluške nisu žuljale jer smo ih ugradili u kacige. Ja sam konkretno izdubio svoju Nolanicu za debljinu slušalice (ugrađena u stiropor) :D
ulaganje nije bilo preveliko jer je sitni materijal jeftin (50kn po osobi), a brondi se na njuškalu može "istržiti" za kvalitetnije motorole!
Stvar funkcionira solidno - najjači test je bio đir do Istre preko Slovenije... Stvar koja je podložna optimizaciji jest punjenje stanica u vožnji.
posljednja i najvažnija stvar - složite si to ako ćete uistinu koristit. Koristio sam kao i KLEmpo lidlovske žica-pojačalo-slušalice iz lidla jednom-dvaput prije cca3god. i na kraju sustav prodao. To realno nevalja i komplicirano je i ubije gušt cijelog htijenja za komunikacijom jer te zadrži, oznojiš se, nedovoljno pojačaš blabla bla.
Ovaj sistem sa wokitokijima je cijenom superioran naspram svih bluetooth komunikatora, i stoga prihvatljiv za upotrebu, unatoč postojanju nekih od komplikacija navedenih za žičani vozač-suvozač komunikator. No, kad se na to navikneš i uhodaš onda to postaje OK.
S druge strane zahtijeva (relativno) stalnog suputnika što kod mene nije slučaj, jer se mRo nažalost jako slabo KLEira.

odlična ideja to sa motorolama i push to talk na guvernalu  :thumbleft:  koliko su vam držale baterije ?
koliko znam, tim stanicama je domet 4-6 km i većina ih radi na AAA baterije, na njušlau se cijene kreću cca.300-400kn.

btw.
prije 2 god koristio sam sa bicbom kineski BT set ( bio sam veliki protivnik,teško me nagovorio na to  :D ) , stvar je također odlična ali je domet puno manji od deklariranoga, cca 1-2km

budem, cim ulovim vremena.
za pocetak pretrazi ebay sa: helmet bluetooth headset

btw. ljetos, na putu za DE i nakon isprobavao sam jedan od tih kineskih setova (bicba kupio sebi ..jbg.  jos je kod mene/ne koristim :D ), mogu ti reci da radi odlicno do cca. 120km/h   tj. odredene razine suma na mikrofonu / unutar kacige.

najvise me fascinirao domet (mozes preticati i reci iza da je cisto :D ) , jacina zvuka, kratko punjenje i trajnost baterije.

Ipak, nisam pobornik toga u kacigi, nemam naviku pricati dok vozim paKLEnog .. previse se zatrkeljamo, pocne zajebancija,komentari dogadaja uz cestu, pjesma ... voznja poprima sasvim drugaciji smisao :h

ako se dobro sjećam, baterije su držale cca 6 sati (otvoreni kanal) i u 30tak minuta se napunile za idućih cca 3h korištenja.
jedina debilana je bila sa uređaj mora biti isključen dok se puni (  USB kabel)

Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

Lolo

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #22 : 22. Siječanj, 2014. - 18:06 »

koliko znam, tim stanicama je domet 4-6 km i većina ih radi na AAA baterije, na njušlau se cijene kreću cca.300-400kn.

Ovisi o optičkoj vidljivosti, znači može biti 1km zbog zgrada, šuma, meteo uvjeta ..., a može i 7km ako se nalazite na npr. dva nasuprotna brijega mada je deklariran na 5km  :D

PS
Onaj iz Lidla je veliko govance  :D
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #23 : 22. Siječanj, 2014. - 19:06 »

:D  Kako kome, onaj iz Lidla je sasvim okej uređaj za ono što je namjenjen pogotovo jer je u Lidlu bio oko 69 kuna a u Luisu isti takav cca 30 Eura, ali ako je iz Louisa onda bi svima bio okej kao i oprema.......Meni i kroketi je za komunikaciju bio čisto odličan i još k tome uz otvoren auspuh pa sam ja na svoje zvučnike čuo sam sebe pojačano, nekoga i to smeta pa odmah pljuje, kad sam se znao nakašljati kroketa se prepala ako ju ne bih ranije upozorio, ali sluzio je svrsi i cisto je okej.......a da uha bole to je istina jer treba navika kao i na sve.......ali slušalice su najmanji problem, ako smetaju originalne onda si stavite Senheisserove pa ce biti super......  :thumbleft: :thumbleft:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

Lolo

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #24 : 22. Siječanj, 2014. - 20:14 »

Da li je dobar ili samo služi svrsi su dva različita pojma. Meni je bilo zadovoljavajući do nekakvih 50-60km/h kaj se tiče čujnosti, sve preko toga je bila tlaka. O onoj skalameriji od žica koje je trebalo prikopčati/otkopčati prilikom svakog penjanja ili silaženja sa motora ne bih trošio previše riječi  :D
Evidentirano

Matekk

• Kawas... ...
  • Kad sve ide po planu,onda nije avantura ne;)
« Odgovori #25 : 22. Siječanj, 2014. - 20:43 »

jučer viđen u Metrou, jeli ovo netko isprobao

smeče žešče,i samo imaš brige sa tim žicama,kvaliteta razgovora očajna,nemoj trošiti nofce na to. ja sam znal kemijati sa tim komunikatorima,ali mislim da je jedino kvalitetno rješenje kupiti nekaj original i gotovo,ak se misli normalno spominati sa suvozačom,i to bez galame il šumova.

slijedeču kacigu planiram uzeti nolanicu flip up sa pripremom za n-com,i mirna bosna.
Evidentirano

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #26 : 23. Siječanj, 2014. - 13:15 »

Ovisi o optičkoj vidljivosti, znači može biti 1km zbog zgrada, šuma, meteo uvjeta ..., a može i 7km ako se nalazite na npr. dva nasuprotna brijega mada je deklariran na 5km  :D

hebeš takvu Motorolu  :h
Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

irud

• Kawasaki KLE
  • カワサキTT600e
« Odgovori #27 : 23. Siječanj, 2014. - 13:23 »

PS
Onaj iz Lidla je veliko govance  :D

radili su obični šugavi BRONDI-ji iz metroa na 10ak km zračne udaljenosti (pričam o hipotenuzi) - ja u Cliu u dolini Hermagor a frend na planini u apartmanu (Sonnenalpe Nassfeld) --- direktna linija, ali ipak impresivno
Evidentirano
www.irudtravels.blog.hr - da pokažem malo kawasaki duha!
http://s1099.photobucket.com/albums/g381/irud1/ - fotke s mog puta po Europi

Poka

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #28 : 23. Siječanj, 2014. - 14:38 »

ja nisam neki ljubitelj komunikacije.
ako se vozim sa ženom, dovoljno priča kad stanemo. tako da bih poludio da mi priča još i dok se vozimo!!!  :D
a kad je dva motora, bukvalno je nepotrebna! makar meni. ako je više motora, cijelo vrijeme neko trkeljanje i zajebancija. e to je dini plus. mada zna bit i veliki minus zbog bezbjednosti.
muzika je ono što mi je strava dok vozim.   :glasses:
Evidentirano

Enigm@

• Versys 1000
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #29 : 02. Travanj, 2014. - 14:11 »

jel tko probao komunicirati sa suvozačem preko vibera ?!
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Gore

Stranica je generirana za 0.739 sekundi uz 21 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal