Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Srpanj, 2019. - 18:48
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 41 42 [43]   Dolje

Autor Tema: Zadnji amortizer s oprugom  (Posjeta: 40769 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

markoe

• Kawasaki KLE
  • limits exist only in peoples minds
    • slikopiščići svega pomalo
Odg: Zadnji amortizer s oprugom
« Odgovori #420 : 02. Prosinac, 2015. - 10:16 »

da malo ozivimo temu ja promijenio kompletan zadnji amortizer sa oprugom i vratio se u "plovi" mod  :angel: motor preko rupa i hupsera zaplovi i mekan je sto je ugodno guzi ali mome čefu premekano.
Podesio sam ga na prvi zub odozgora i pri sjedanju na motor pozicija je super sto znaci da ne propadne puno i sama pozicija i osjecaj je ok.Nakon prelaska preko hupsera dolazi do juljanja gore dole jer je opruga 10.5 a moglo bi biti da je i amortizer vec dosta slab.
Evo i mjera SAG a uspravan 61,pod opterecenjem 54,izvucen do kraja 63.5 mislim da je to malo previse pa ce se probati druga opruga kad stigne sa farbanja ;)
Evidentirano

grizli

• Kawas... ...
« Odgovori #421 : 07. Veljača, 2016. - 11:36 »

Da malo apdejtam topic  :angel:

Ndakle: Štef mi je dobro sredil rebound, tak da mi se cini da je i pre jak, kad sjednem na motor na oko se vidi kako se sporo dize gore.  Pojacat cu preload pa cemo vidjeti, i moram jos sakove izmerit, no kako god zadnji kraj mi je sada cini se udobniji.

Konacno sam dobio pod ruke origigi KLE 2002 federe da izmjerim i zacudio sam se:

Promjer 34 mm, duljina 500mm, 37 aktivnih zavoja, debljina zice SAMO 4.2mm i po proracunu ta opruga ima MIZERNIH 3,1 N/mm

NOVA Opruge omega dvostupanjska opruga je : promjer 33,5mm, duljina 530mm, 5mm debljina zice i pocetno je 6,55N/mm

Niš s toga, jer je rebound bio pre tvrd (zadnji amortizer). Štef je promjenio ulje, original je bio 2.5, stavio je 5, dodao je dvije "podloške" za rebound.

Uadnji kraj je odskakao od ostrih hupsera.

Mjerenje saga i nije dalo dobre zakljucke, motor opet previše sjedne za jedno 100 mm a to je 50 % hoda. Jatic 90 N opruga je bila kraća 5 mm od originala, morao sam staviti preload na max polozaj.

Otišao sam nedavno opet kod Štefa, iztokario mi je spacer , tako da je sada položaj 2 jednak nekadašnjem max preloadu.
Vratio je orig gustocu ulja od 2,5 te ostavio samo jednu dodatnu rebound "šajbu"-.

Sad zadnji kraj izgleda super, moram još izmjeriti sag.

Kod oštrih rupa prednji kraj "udara i trza" izgleda da je emulator jedino rješenje.
Evidentirano

Kuky

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #422 : 11. Srpanj, 2019. - 08:07 »

Bok dečki
Pročital sam skoro pa sve stranice i samo bi htel onda da zaključimo neke podatke, a to je kak da oživim zadnju oprugu (KLR600). Znam da se mora ići u ZG i da se napravi pa bi molil neki kontakt, broj, adresa, naziv firme i zanima me kak je to sad kod vas. Dal je dobro na kraju ili nije
Evidentirano
Kad te život spusti dolje, seti se da je samo jedna dolje, a sve ostale su gore
 Str: 1 ... 41 42 [43]   Gore

Stranica je generirana za 0.156 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal