Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 20. Studeni, 2019. - 20:09
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3   Dolje

Autor Tema: fazni lanac-lanac bregaste osovine  (Posjeta: 6230 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

aanicc

• Kawa... ...
  • **
fazni lanac-lanac bregaste osovine
« : 13. Listopad, 2012. - 12:22 »

Pozdrav forumasi, zanima me sljedeca stvar... posto sam odlucio svog KLE-a sredit 100 %, pocimam od naslova ove teme, tzv faznog lanca, buduci da motor ima 45 000 sad, prvo cu to rijesit... e sad posto sam novi sto se tice ovih motora, neznam sta i kako mi treba.... znaci po mojim istrazivanjima, potrebno mi je sljedece :
1. fazni lanac
2. klizaci po kojima klizi taj lanac(tako sam cuo od nekih)
3. dihtunzi koji su mi potrebni za rasklapanje masine...
 e sad treba li mjenjat i spaner, ili ako je on dobar da se ne mjenja...
i jos nesto, cuo sam po nekima da se lanac oze zamjenut bez rastavljanja masine, ali samo lanac bez ovih klizaca, navodno da se zakaci stari i novi lanac i samo se okrene....

posto ja imam automehanicara u kuci, sami cemo to odradit, ali zelim imat masinu 100 % nezelim nista okolo naokolo, radim sebi motor za naredne godine, zato sam postavio ovo na forum ovim iskusnijim i posebno  zato sto su se ljudi vec susretali s tim
Evidentirano

Enigm@

• Versys 1000
  • Kawasaki KLE
Odg: fazni lanac-lanac bregaste osovine
« Odgovori #1 : 15. Listopad, 2012. - 08:11 »

ako želiš 100% srediti motor onda stavi sve novo
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #2 : 15. Listopad, 2012. - 08:47 »

Mislim da ti nije potrebno mijenjati "španere" ili ti ga natezače jer nema "centrifugalno" natezanje.Samo lanac i to je to,bregaste koliko sam upoznat idu dolje,lanac se "otkuje" i stavlja se novi namatanjem radilice.
Po kontaktu sa Cohom lanac je oko 350-400 kn.Ako si radiš sam to je to od troškova.On kaže da vrlo rijetko odu vodilice lanca ili ti ga "španeri".
Moj ima sada 66000 km i to mi je sljedeća investicija jer se već laganini čuje.Sljedeći servis mi je za nekih 4000 km ,po mojoj procjeni 3-4 tjedna pa ako te preduhitrim onda javim sve detalje.

Evidentirano

aanicc

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #3 : 15. Listopad, 2012. - 16:34 »

znaci ovi klizaci  po kojima klize lanac, i neidu tako cesto,,, to me je zanimalo... naravno svakoga tko ma iskustvo neka ostavi svoje miljenje, a ja cu sve to slozit i vidit sta je najbolje.... i naravno kada otvorim masinu onda cu i znati ako je se poderao i ovaj klizac... eto ako me preduhitris javi sve u detalje, ali posto moj majstor sada nema bas vremena, jer radi od 8 do 8, cekat cemo neki snijeg  da imadne malo vise vremena pa to odradimo.... kada podju radovi ja cu slikati i staviti ovdje kako je sve proslo... i da vas pitam jos, jel ima neka odredjena marka lanca koja se preporucuje za stavljanje...
Evidentirano

aanicc

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #4 : 20. Listopad, 2012. - 12:50 »

dali ima potreba da se mjenjaju neki dihtunzi prilikom izmjene faznog lanca, ili se vracaju stari... ako se neki mijenjaju mozete li napisati koji?
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #5 : 22. Listopad, 2012. - 17:18 »

i da vas pitam jos, jel ima neka odredjena marka lanca koja se preporucuje za stavljanje...

Sorry,tek sam sad vidio pitanje.
Preporuka,kupi orginal od KLE-a, ima DID ali je skuplji od orginala.Ukupno izmjena dođe oko 900 kn(rad + materijal)
U principu bilo bi dobro kad nešto raskopavaš od dijelova poput dihtunga obavezno staviti novi.
Kao kad ideš mijenjat npr klip...bilo bi ludo da ne promjeniš dihtung glave.
Sretno
Evidentirano

aanicc

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #6 : 22. Listopad, 2012. - 18:28 »

dobio sam ponudu, za orginal kle lanac 36 eura, od nekog covjeka, pa sad posto je prva izmjena toga, dali je to jeftino, ili se tako krece cijena... a namjera mi je bila promjeniti i klizac i to onaj na spaneru, onaj sto je u polu-luku,  a za dihtunge cu vidjeti, posto sam radim, vidjet cu koji ce mi biti potrebni, tj sta cu sve morati rastvoriti, te cu onda i kupiti...
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #7 : 22. Listopad, 2012. - 20:44 »

dobio sam ponudu, za orginal kle lanac 36 eura, od nekog covjeka, pa sad posto je prva izmjena toga, dali je to jeftino, ili se tako krece cijena... a namjera mi je bila promjeniti i klizac i to onaj na spaneru, onaj sto je u polu-luku,  a za dihtunge cu vidjeti, posto sam radim, vidjet cu koji ce mi biti potrebni, tj sta cu sve morati rastvoriti, te cu onda i kupiti...
Gdje to ima novi original lanac za 36€?
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

aanicc

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #8 : 22. Listopad, 2012. - 21:09 »

neki covjek iz Brckog, bavi se tim dijelovima, mi je napisao da je fazni lanac 36 e, ja ga onda priupito reko da nije to neka kopija, kaze mi radimo samo sa orginal dijelovima... i to mi bilo malo cudno... gledo sam malo po ebayu, ali svi su oko 50-ak eura bili, pa sam i napiso ovde , dali je sumnjivo to sto je 36 e...
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #9 : 22. Listopad, 2012. - 21:13 »

neki covjek iz Brckog, bavi se tim dijelovima, mi je napisao da je fazni lanac 36 e, ja ga onda priupito reko da nije to neka kopija, kaze mi radimo samo sa orginal dijelovima... i to mi bilo malo cudno... gledo sam malo po ebayu, ali svi su oko 50-ak eura bili, pa sam i napiso ovde , dali je sumnjivo to sto je 36 e...

:h :h  ...........neki covjek iz Brckog..............  :udri: :udri: :udri:    haha sorry ali meni je već ovdje dovoljno, daj Bože da griješim......  :evil: :evil: :evil:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 
 Str: [1] 2 3   Gore

Stranica je generirana za 0.245 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal