Kožno vs tekstilno odijelo
Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Kolovoz, 2018. - 14:13
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: Kožno vs tekstilno odijelo  (Posjeta: 4322 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

zokih

• Kawasaki KLE
Kožno vs tekstilno odijelo
« : 24. Ožujak, 2013. - 16:10 »

kao što naslov govori, koje odijelo preferirate odnosno vozite, kožu ili tekstil, koju marku odijela, koliko ste zadovoljni sa korištenjem, kvalitetom izrade, na koje sitnice volite obratiti pažnju prilikom kupnje itd. Ja koristim touring tekstil odijelo, ne volim ništa previše šareno pa ni odijelo, hlače su crne a jakna ima neku sitnicu sive boje na leđima. Protektori su ugrađeni na koljenima, laktima, ramenima i leđima. Cijena nije bila nešto prevelika, cca 200€ za hlače i jaknu kupljeno u Louisu, i na obje je moguće skidati podstavu. Testirano je na +2 stupnja i nije bilo zima, ali rukavice nisu izdržale hladnoću (nemam grijane ručke :D). Zaštita od vjetra je dobra, samo postoji problem ventilacije na višim temperaturama, ne postoje nikakvi otvori koji bi se dali otvoriti (zato po ljeti držim motor na jačem gasu da je ventilacija intenzivnija! :smoke:) Održavanje? Slabo, gotovo ništa. Samo vozim!
Evidentirano

kanarinac76

• Kawas... ...
Odg: Kožno vs tekstilno odijelo
« Odgovori #1 : 25. Ožujak, 2013. - 14:10 »

ih sad... ovako....
za po gradu imam kratku jaknu kombinacija goretex-a i kože, "Hunter".. izgledam opako  :glasses:. Ova jakna ima protektore na laktu ramenima i leđima. Nikakve ventilacije, ali kako je kratka (eRaška) to nije neki problem. Na ovoj jakni je bitan izgled i to je sve što se od nje očekuje.

Što se tiče jakni za putovanja, imam ih dve. Prva je Bering (Nemačka), duga je, ima zimsku postavu, sve protektore, podešavanja stezanja u struku, na grudima, na rukama iznad lakta.... Ima gomilu sitnih džepova, pregrada i slično... uspeva da odoli laganijoj kiši sve do cca pola sata vožnje... potpino je podesiva u smislu prilagođavanja "komfora" prema vozaču. Jedina mana ove jakne je što ima premalo ventilacionih otvora, što se na velikim vrućinama kad se čovek zaglavi u gradu pokazalo kao problem.... srećom rajsfešlusi su veliki i sa pantljikama tako da se brzo raskopčam  :D

Druga (novija) jakna je Held-ova, ne znam tačno koji model. Sve isto kao prethodno opisana Bering-ova, plus gomila ventilacionih otvora. Grudi, nadlaktica, podlaktica, rebra, leđa... svi su otvori vodonepropusni. Ono što je još dobro kod ove jakne je što postoji dva reda kopčanja (a oba sa duplim preklopom) kada se nosi sa zimskom postavom. Ovo doprinosi činjenici da ne postoji ni najmanji dašak vetra koji probija na bilo kojem mestu. Jako zgodna stvar kada putuješ na -2C i po jakom vetru. Inače, u letnjoj varijanti, kada se izvadi postava i otvore ventilacije... prava milina. Ova jakna je u kombinaciji crne i bele boje sa fluoroscentnim linijama... zvuči šareno, ali je u stvari vrlo jednostavnog izgleda. Bela boja malo ističe ostatke buba na jakni, ali i onako nisam maneken nego se dobro vozam (pa valjda to treba i da se vidi na meni).

Obe putne jakne su tekstilne (obe od goretex-a) i izuzetno sam zadovoljan. Bering je koštala cca 200 Eur, Held cca 250 eur

Pantalone, dva para. Prvi Alpinestar i one su onako... prosečne... inaju protektore, otvore za ventilaciju, jedan par od njih je uvek otvoren i to onemogućuje korišćenje u hladnijem periodu (mada sam ih koristio...) Koštale su cca 100eur
Drugi par je opet Held-ov, sa zimskom postavom (koja se skida). Kroj sličan farmericama, a ne onako "džakast" tako da moćeš u njim i u grad izaći  :D šalu na stranu, odlične pantalone, protektori na kolenima, ojačanja na sednom delu i na unutrašnjosti budina (oni delovi koji su u kntaktu sa sicom motora). Postava fenomenalna, postoje vent otvori... I ono što je meni jaaaaako bitno, imaju duge nogavice. Sa svim ostalim pantalonama koje sam imao i probao, kada savijem nogu, nogavica mi dođe bezmalo do kolena  :glasses: Ove pantalone su koštale 140eur
Evidentirano
bolje biti sit i bogat nego gladan i siromašan

kanarinac76

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 25. Ožujak, 2013. - 14:18 »

uz gore pomenutu odeću, idu 4 različita para rukavica (zimske kožne, letnje kožne, letnje tekstilne i jedne skuteraške, za po gradu). Plus navlake za rukavice za kišu, zimski ulošci za rukavice (u stvari rukavice za cross training koje ja koristim u tu svrhu....)

Pojas (bubrežnjak) 2 kom, oba slična, ja volim da su srednje širina na leđima (ne preširoki da pokriju do vrata, ali ne ni tračice koje ničemu ne koriste).

kacige četiri komada.
- full face IXS (verovatno najbolja kaciga koju imam, iako marka nije previše popularna), vrlo lagana, izuzetno tiha, pin lock, anti fog i sve giga ultra mega na njoj. U cugu 700 km sa njom na glavi bez ikakvog zamora
- flip up Nolan N103 - dosta napisano o ovoj kacigi, ja sam lično jako zadovoljan i koristim je za sva duža putovanja
- flip up V-can - moja prva kaciga ovog tipa, kupljena bukvalno usput kad sam 2008 godine krenu za Herceg Novi, a stara full face otkazala (zeznuo se mehanizam za otvaranje vizira, ja upotrebio silu, vizir u ruci, ja u prodavnici moto opreme  :D) - neverovatno kako ova kaciga ima značajno manju buku od Nolana, ali je zato sve ostalo na nivou prosečnog kineza
- Uvex šlem - tako ja to zovem.. bez vizira potpuno otvorena, bez brade... služi za do prodavnice ili do Bobice na planiranje nove rute  :glasses:

Ostala oprema.... ufff toliko toga ima, a tek sam sad ukapirao da je tema samo ODELO, ali ja valojda svu moto opremu zovem odelo, jednostavno bez kacige kao da si go, zar ne !?

Ako te interesuju neki detalji oko opreme koju sam naveo, reci pa ću se raspisati  :glasses:
Evidentirano
bolje biti sit i bogat nego gladan i siromašan

zokih

• Kawasaki KLE
« Odgovori #3 : 25. Ožujak, 2013. - 14:48 »

Sve je objašnjeno u detalje... :smoke: ...samo me zanima na što ljudi vole skrenuti pažnju, dati koji novčić više, koliko izdvajaju za rukavice, jaknu, bubrežnjak...općenite informacije! Ovu godinu, ako uspijem nešto piknuti po dobroj cijeni, mislim od opreme nabaviti samo kvalitetnu integriranu kacigu, ostala oprema je u granicama zadovoljavajućeg. Postojeća flip-up mi zna ponekad iti na živce sa šumovima koje proizvodi (par puta sam na malo duljim rutama znal koristiti čepiće za uši :evil:, a prvi put sam ih koristil igrom slučaja, tako što sam direktno sa snimanja na magnetskoj rezonanci kralježnice skočio na motor skupa sa čepićima u ušima...!)
Evidentirano

kenny

• Kawas... ...
    • Nasice.org
« Odgovori #4 : 25. Ožujak, 2013. - 15:05 »

Ja sam se odlucio za VANUCCI tekstilno odjelo
http://www.louis.de/_20272226b787b530989b617817b0a214df/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208656

I doljnji dio
http://www.louis.de/_20272226b787b530989b617817b0a214df/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=205296&anzeige=0&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

Kombinacija je odlicna
imas ljetni,kisni i zimski sloj, sve je odvojivo.

Po ljeti je vrlo prozracna i za razliku od kolega jedva da se uznojim,
dok je zimi vrlo ugodno ove godine sam se vozio do -5 svaki dan dok je bilo suho, jedini problem je bio sto nisam imao odovarajuce rukavice pa su se ruke ti i tamo smrzle

ali sto se tice samog odjela svakako preporuka

inace ako te sekiraju ove vedrije boje imas i crno sivu varijantu ;)
Evidentirano

laki19

• Kawasaki KLE
Re: Kožno vs tekstilno odijelo
« Odgovori #5 : 25. Ožujak, 2013. - 15:46 »

Sad tek vidim gdje sam ja...
Heldova jakna i hlace sa zimskim uloscima,zimi solidno, ljeti nikakvo(vruce i jako neprozracno).
Rukavice ljetne heldove ok za ljeto za zimu neupotrebljive,zimi skijaske koje"posluze"..
Kaciga nolan n90s za sada ok iako je nisam imao nesto prilike testirati na duge ture..
Dva bubreznjaka held i lidl posluze i jedan i drugi...
Cizme neke zaboravih kako se zovu al sluze...
Sveukupno:
Jakna i hlace cca170 €
Cizme 60tak €
Kaciga 160 €
Bubreznjaci zajedno cca 150 kn

Sve od moje opreme vecu primjenu bi naslo na skuteru al meni sluzi dok ne dodje bolje...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Evidentirano

Enigm@

• Versys 1000
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #6 : 25. Ožujak, 2013. - 20:42 »

nisam nikad koristio kožu, nekako nije moj đir, ali nema zaštite od pada do kože. I to je po meni jedina prednost kože u odnosu na tekstil. Imam IXS Nitrox jaknu i IXS Tengai hlače, bili su mi odlični suputnici do sad, no više ne stanem u njih pa će na njuškalo kad uhvatim vremena poslikati. Prije mjesec dana sam se ponovio, kupio komplet Held opremu, goretex jaknu Sento, hlače Attika, čizme Highlander II. Najvažnije je da se osjećaš ugodno u opremi, da nađeš ono što ti stoji kao krojeno, a ako želiš komfor to košta, kako kenny kaže, smiješ se drugima kako im je vruće u jaknama, a ti isti se nama smiju koliko novaca smo dali za opremu....jbga...

Šime

• Kawasaki KLE
  • Penis bonus, pax in domus!
    • Šime
« Odgovori #7 : 27. Ožujak, 2013. - 00:07 »

Ja imam ixs hlače (skupe)
Daenise jaknu, malo mi je mala ali jeben popust :evil:
...ugl vozio sam dosta po kiši i ništa nije promočilo osim kožnih čizama.

Netko mi je pričao da je u kožnom odjelu ostao mokar ko miš.

Ps. Najbolje je belo odelo  :h
Evidentirano

mac3851

• Kawasaki ...
« Odgovori #8 : 27. Ožujak, 2013. - 13:29 »

hebate koji duboki džepovi :)
Ja imam kožnjak (noname marke, piše Eagle na leđima :) s protektorima na leđima i laktovima.
Do sada nikad nije promočio, a ima i dva cifa za zrak. Platih 600kn na rasprodaji dućana.
Kaciga je MT (koja god to marka bila) i služi svrsi. Izgleda trash iz 90ih sa kobrom :D. Isto rasprodaja, 300kn.
Hlače su marke Spool i imaju podstavu koja se da skinuti te protektore na bokovima i koljenima.
Nažalost nemaju cif za zrak, al hebiga, preživi se. Ista rasprodaja i dobih ih za 250kn.
Rukavice, stare kožne od frenda s kojom rupom zakrpane s ducktapeom :).
Ak je jako hladno, navučem skijaške rukavice :)
Evidentirano
One of the things you learn from years of dealing with drug people, is that you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug. Especially when it's waving a razor-sharp hunting knife in your eye.

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #9 : 27. Ožujak, 2013. - 13:59 »

kako kenny kaže, smiješ se drugima kako im je vruće u jaknama, a ti isti se nama smiju koliko novaca smo dali za opremu....jbga...

Po ljeti je vrlo prozracna i za razliku od kolega jedva da se uznojim

e da je meni vidjeti tu jaknu u kojoj mi preko ljeta neće biti vruće  :D

a kad bih nekako mogao, jako bi želio isprobati ovu:

http://www.louis.de/_105b652122d4e2f2b8aa7b38c17c88d62e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=212085

baš me zanima kako ide paKLEni sa jaknom od 925 €ura (=cca 7000 kn)  :h
nadam se da nakon kupnje u svakom džepu ima bar po 50-60 €

:ruke:

Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****
 Str: [1] 2   Gore

Stranica je generirana za 0.523 sekundi uz 21 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal