Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Studeni, 2019. - 23:20
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 39   Dolje

Autor Tema: Lanac......  (Posjeta: 41553 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

roterdam mile

• Gost
Odg: Lanac......
« Odgovori #170 : 05. Prosinac, 2012. - 16:51 »

Miletov zlatni did je ucino neki 15000 i dobro bi mu doslo mjenjane.
Evidentirano

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #171 : 05. Prosinac, 2012. - 17:21 »

Kao prvo treba shvatiti da zlatna boja nije uopće bitna za performanse lanca!  :udri:

Bitna je oznaka koja mora odgovarati specifikacijama proizvođaća!

D.I.D lanaca u našoj kategoriji, a da su zlatne boje, ima od 600 kn do 1.600 kn.. pa mislim da to dovoljno govori o tome koliko je boja bitna.
Evidentirano
Ko spava nije budan! :smoke:

roterdam mile

• Gost
« Odgovori #172 : 05. Prosinac, 2012. - 18:12 »

Mislim da bicba nije stavljao did od 600 kn.ipak je on jako pedantatan da mi ljudi i nevjeruju da je 2003 god kle
Evidentirano

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #173 : 06. Prosinac, 2012. - 09:16 »

Je, samo off i off nisu iste stvari - znaš i sam da se poslije prave blatne vožnje, motor može oprati samo na miniwashu
kvalitetno, a to lanac ne voli. Ali nema izbora.

A što se tiče trajanja lanca, to najviše ovisi o offsetu simetrala gibanja zadnjeg amortizera i kotača, ili pojednostavljeno,
što se lanac više špana-otpušta kod rada zadnjeg amortizera, to kraće traje, a što je motor više terenske konstrukcije,
to je ta pojava izraženija. Kod cestovnih motocikala to je vrlo malo izraženo, kod terenskih izrazito.

Jasno da off i off nisu ista stvar  :D
Ovo što pričam da najviše prolazim je više lagani off, makadam, više suho a manje blata, no opet i ljeti puno prašine koja se lijepi za lanac.
Moj sistem čišćenja lanca: Ako je baš blato (kao zadnji đir) onda prvo na grubo miniwashem s veće daljine, ako nije blato preskačem ovaj stupanj, nakon toga dignem zadnji kotač, ubacim u prvu i na lergasu pustim da se lagano okreće zadnji kotač, dotle ja po lancuu ispirem vodom (obično crijevo i gradski vodovod- samo prst na crijevu  :D ). Nakon toga ostavim da se malo ocijedi, pa opet upalim i  malo zavrtim da lanac izbaca višak vode. Nakon toga uzmem čiste pamučne krpe i dobro izbrišem cijeli lanac (normalno ugašen motor i u leru). Nakon toga namažem kistom s onom kombinacijom ulja, ostavim malo, onda opet upalim i ostavim nekoliko minuta da vrti u prvoj pod lergasom se to ulje rasporedi i uđe gdje teba. Nakon toga opet čiste krpe i izbrišem višak ulja s lanca
S tim kad skužim da je lanac dosta prljav i da se neda dobro očistiti samo vodom i krpama, onda ga operem i s dizelom, ali to ne prekticiram prečesto, cca 3-4 puta godišnje.

A ovo vezano za gibanje kotača si u pravu, mada najviše ljudi zezne lanac time što ga pretegne pa onda ide na off, na cesti po ravnom to se ne primjeti, međutim svaki put kad naletiš na neku rupu zadnjim kotačem on ustvari  kretnjom prema gore prešpana lanac. Da ne pričamo koliko ga isto rasteže divljanje na kvačilu i nacukivanje
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #174 : 06. Prosinac, 2012. - 09:27 »

Mislim da bicba nije stavljao did od 600 kn.ipak je on jako pedantatan da mi ljudi i nevjeruju da je 2003 god kle

Mileni, na tvom motoru je ,mislim, ZVM2 (piše ti na lancu) .. uglavnom, stavljen je najjači iz 520 D.I.D. ponude za 2011g.  .. kupljen i montiran kod Dude.

kako je uspio otić' za cca 20.000 km ? .. hebeš mi prase ako mi je jasno  :D

koliko bi tebi onda trajao onaj obični,tvorničnki, 5000km ?  :D
Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

laki19

• Kawasaki KLE
« Odgovori #175 : 13. Siječanj, 2013. - 17:42 »

Evo da malo osvjezim temu..
Iako mislim da je moj lanac vec dobrano zrel za izmjenu nisam od koji koji ne paze na stvari pa eto da prenesem sranje koje sam napravio...
Znaci nakon sto sam se malo vozio po prtenjaku dan dva prije no sto je pao onaj snjeg u 12 mj  i mali po snjegu saprao sam samo malo s motora onu sol a blato sam mislio da je oslo u potpunosti,medjutim nije. Danas sam sjetio i imao vremena da ga malo ocistim ali i nakon ciscenja lanac ostaje izgrizen i hrdjav..
evo i koja slika pa ako netko ima rjesenje za to samo da ne izgleda tako gadno jer ionako ide na zamjenu na proljece...

I da vidi se idisk da je poprimio hrdju jel se to moze kako skinut?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Evidentirano

Danko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #176 : 13. Siječanj, 2013. - 18:13 »

Mileni, na tvom motoru je ,mislim, ZVM2 (piše ti na lancu) .. uglavnom, stavljen je najjači iz 520 D.I.D. ponude za 2011g.  .. kupljen i montiran kod Dude.

kako je uspio otić' za cca 20.000 km ? .. hebeš mi prase ako mi je jasno  :D

koliko bi tebi onda trajao onaj obični,tvorničnki, 5000km ?  :D

Nije žvaka za seljaka  :evil:

I da vidi se idisk da je poprimio hrdju jel se to moze kako skinut?

Ta ruzina sa lanca i diska sama ode ća u vožnji. Meni bar  :D
(sad san se sitia da još nisan posla štitnike, ali pripremia san ih za slanje, tako
da ne misliš da ništa nisan napravia  :angel: sorry )
Evidentirano

laki19

• Kawasaki KLE
« Odgovori #177 : 13. Siječanj, 2013. - 18:18 »

Nemas problema,stici ces poslat dok ga ja sredim za sezonu..
A i podsjetio bi te ja da mi treba brzo...

Evidentirano

Enigm@

• Versys 1000
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #178 : 13. Siječanj, 2013. - 20:21 »

najbolje da se zaletiš do mene da to očistimo i zamjenimo kofere  :h
nešto sitno cuge je ostalo od fešte pa da i to riješimo  :occasion:
lanac ti je ionako za baciti tak da te ne treba brinuti malo hrđe, a disk ćeš očistiti nakon par kočenja, ili uzmi break cleaner i očisti  :thumbleft:
Evidentirano

laki19

• Kawasaki KLE
« Odgovori #179 : 13. Ožujak, 2013. - 10:01 »

Evo na snizenju ako sam dobro vidio za 96 ojra pa ako netko osim mene treba!!!

http://www.louis.de/index.php?media=beilegerpdf&topic=artnr_gr&artnr_gr=10041200

Evidentirano
 Str: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 39   Gore

Stranica je generirana za 0.378 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal