Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Studeni, 2019. - 20:23
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Dolje

Autor Tema: Lanac......  (Posjeta: 41520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenox

• Kawasaki KLE
Odg: Lanac......
« Odgovori #350 : 11. Siječanj, 2018. - 18:04 »

ne nori, kad sam kupil motor bil je neki did u stanju tuga i jad pa sam se vozikal, zveckal je posle 7-8 banki ko blesav, polu pokočen.  Namazal hipenolom dost se stišalo. Zadnjih 6-7 imam novi lanc i lančanike, mazal silikonskim sprejem q,palcem...sad ni meni nisu baš savršeno isto pokretljivo.negdje lakše, uglavnom opet mažem hipenolom, jest kad ga nabaca tam oko prednjeg zupčanika da zna smrdit,al bože moj... a o tih sprejeva ljepljivih se zasere gore svakakva govna. a neda mi se to baš čistit.Pa više vremena treba dok se to očisti nek se voziš...s hipenolom samo vozim, on sam očisti lanac....

meni još fali prednja ručka kočnice, nekaj bum pripasal vjerojatno, još ak bu vikend vrijeme idem nekam na pivu u zagorje :occasion:

Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #351 : 11. Siječanj, 2018. - 18:32 »

Ak ideš prema Zlataru, moremo probati s pivom namazati lanac pa metnemo na Yotube i taj Howto, možda kome pomogne. Dotle Hipenol pa bumo vidli jel se bu razgibal ili ne.
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #352 : 11. Siječanj, 2018. - 18:52 »

ha možda vu bistricu to je tam, moram babu pitat zbog mira vu hiži. Ni zgorega gušje pero pa s lojem, s belim špekom bi bilo šteta trošiti
Evidentirano

Enigm@

• Versys 1000
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #353 : 12. Siječanj, 2018. - 08:10 »

Lanac je tvornički podmazan, o, v, x brtve sprječavaju izlazak maziva iz lanca i ulazak vode i prljavštine u lanac. Kad se članci ne gibaju ili gibaju teško znači da je uslijed xy razloga mazivo izašlo iz lanca, tj. da je brtva (ring) propustio ili se mehanički oštetio. Razgibavanje zapeknutog članka lanca trenutno pomaže ali neće riješiti problem jer taj link i dalje nema potrebno podmazivanje.
Pod podmazivanjem lanca sprejem ili drugim sredstvima većina smatra da time podmazuje vezu između članaka no kod lanaca sa brtvama sprej uopće ne dolazi do unutarnjeg dijela članka. Podmazuje se iz razloga smanjenja trenja a time i temperature između tarnih površina, tj. produljenja vijeka trajanja lanca, mehanički gledano.
Najjeftiniji popravak zapeknutog članka može se riješiti izbacivanjem tog članka i stavljanjem još jedne spojnice, na zakivanje. Sa spojnicom dobiješ i ringove i mast kojom se namaže bolcni prije stavljanja brtvi. Iz sigurnosnih razloga što manje spojeva to bolja ali ako je kvalitetno odrađeno nema brige, ionako je svaki članak spajan  :h
Kawasaki Versys, ovaj KLE svima!  :angel:
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #354 : 12. Siječanj, 2018. - 10:43 »

Sprejevi su opće uzevši, loša stvar.
Kao onaj sprej suha šunka kojim talijani (navodno) posprejaju staro meso.  :h 
Ili spary Leonardo Da Vinci u skeču pajtonovaca, kad sprejaju kanvas i dobiju Mona Lisu. :)
Spojnice su dobra ideja ako je par karika u pitanju.
I zašto ne dati šansu ulju?

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
« Odgovori #355 : 12. Siječanj, 2018. - 18:21 »

Hipenol je doma, pa kad vrijeme dozvoli, budem ga pustil nek smrdi na lancu (nisam ga nikad prije za ništa trebal, bil bi dobar za tjeranje krtova po travnjaku, kaj ne bi bil za lanac). To mi ionak malo za zajebanciju i eksperimentiranje, ne košta skoro niš osim vremena. Ak se razradi lanac do početka sezone, bu se vozil na motoru, a ak ne, bude ukras u garaži i primjer da i zlatni D.I.D. X ring k***c palac more otkazati i uz redovno održavanje prije nek se rastegne.
Evidentirano

Danijel 23

• DR Z400S
  • Kawas... ...
« Odgovori #356 : 12. Siječanj, 2018. - 21:44 »

Zašto ne pokušate lancolom?
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
« Odgovori #357 : 20. Siječanj, 2018. - 19:12 »

Hipenol bolje smrdi, garaži je trebalo 7 dana da malo dojde k sebi od Hipenola. Sve za ljepotu..... :ruke:
Evidentirano

sike_ri

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #358 : 21. Siječanj, 2018. - 22:18 »

Pozdrav ekipa,
došlo mi vrijeme za promjenu lanca i lančanika pa sam malo u dvojbi oko duljine lanca...molio bih vašu pomoć.

KLE je 2005. godište i to godište mi se čini ni vrit ni mimo kada se gledaju kompleti koji se prodaju. Negdje za to godište idu prijenosni omjeri i lanac od 90-ih na dalje...a negdje 2005. uključuju sa 2006. i 2007. Na Wemoto je pak 2005. godište zasebno, ali nemaju u opisu broj zubaca lančanika niti broj karika lanca.

Što me ustvari muči...sada imam prijenos 17/46 i 110 karika, lanac se je rastegnuo do kraja (servisnog limita) tako da to moram mijenjati. Htio bih staviti omjer 17/44 ali nisam siguran da li onda na to ide isto 110 karika ili 108?  Na eBayu ima 17/44 kompleta i sa 108 i sa 110 karika.

Što mi preporučate, 108 ili 110?

I još dva pitanja:
1. da li različita godišta imaju kakvih razlika u dimenzijama zadnje vilice tj. udaljenosti kotača od prednjeg zupčanika
2. da li sa svih godišta pašu prednji i stražnji zupčanik

Thnx 
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #359 : 21. Siječanj, 2018. - 23:39 »

Pozdrav ekipa... pomoć. KLE je 2005. imam 17/46 i 110 karika, rastegnuo do kraja (servisnog limita) staviti omjer 17/44; 110 karika ili 108?  Na eBayu ima 17/44 kompleta i sa 108 i sa 110 karika. 108 ili 110?
1. da li različita godišta imaju kakvih razlika u dimenzijama zadnje vilice tj. udaljenosti kotača od prednjeg zupčanika
2. da li sa svih godišta pašu prednji i stražnji zupčanik

iz novijeg manuala 2005:
Chain Slack 35 - 45 mm
20-link Length 317.5 - 318.2 mm  323 mm service limit
Type DID520VL2 Link 108 links
Reduction Ratio 2.588 (44/17)

sa 108 karika reper je na KLE 2007/108/17/44 na drugom zarez frtalj zarezu,
znači sa dvije karike više bi bio
za jednu kariku od 5/8" dalje, tj. za 15,875 mm dalje, što može igrati.
Promjenom prijenosa za 2 zuba ništa bitno dobiješ i ništa bitno izgubiš.

1 nemaju
     ovo što sam napamet napisao provjeriš
     na
     https://www.motorcyclespareparts.eu/,
     tamo pogledaš šifru za ovaj-onaj model
2  paše
     prednji moraš okreĆat "outside,"
     a zadnji ima strelicu vrtnje koja recimo nije bitna
 Str: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Gore

Stranica je generirana za 0.17 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal