Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Siječanj, 2019. - 22:11
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 65 66 [67] 68   Dolje

Autor Tema: Kupnja KLE-a savjeti  (Posjeta: 46090 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

matija165

• Ka...... ...
  • *
Odg: Kupnja KLE-a savjeti
« Odgovori #660 : 12. Rujan, 2018. - 08:41 »

zahvaljujem DAKLE na lijepo iscrpnom tekstu i feedbacku:) jos jedan plus za KLE na listi:) u svakom slucaju sitni servisi, prerade, dorade i ostale slatke brige ne budu nikakav problem, vec gust jer volim sarafiti po motorima i nekako ga personalizirati po svojem gustu, a fala bogu doma imam i dosta prostora i dosta "tehnike" za isto..

vremena fali ko i svima, ali bude se naslo:)
U svakom slucaju za koji dan idem pogledati motor iz oglasa koji sam stavio pa se javim sa dojmovima..
Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #661 : 12. Rujan, 2018. - 11:46 »

Ja kad sam kupio KLE mislio sam da sam se možda malo zaletio iako je bio od poznatog i s malom kilometražom. Sada sam mišljenja da za ovo za što meni treba , za ovu cijenu nema boljega. Da li ima boljih motora, sigurno da ima, ali koliko oni moraju biti bolji od KLE da opravdaju razliku u cijeni. Nakon Poljske i 2700km,te mojih relativno čestih izleta van ceste, mišljenja sam da se s njime može i na put oko svijeta. Činjenica da je svojevremeno završio utrku Pariz-Dakar nešto govori o njegovoj kvaliteti. Zato potpisujem do riječi gore navedeno. Čovjek samo mora biti svjestan što je kupio i kakve su njegove mogućnosti te ga koristiti u skladu s time.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #662 : 12. Rujan, 2018. - 18:02 »

zahvaljujem DAKLE na lijepo iscrpnom tekstu i feedbacku:) jos jedan plus za KLE na listi:) u svakom slucaju sitni servisi, prerade, dorade i ostale slatke brige ne budu nikakav problem, vec gust jer volim sarafiti po motorima i nekako ga personalizirati po svojem gustu, a fala bogu doma imam i dosta prostora i dosta "tehnike" za isto..

vremena fali ko i svima, ali bude se naslo:)
U svakom slucaju za koji dan idem pogledati motor iz oglasa koji sam stavio pa se javim sa dojmovima..

Nema na čemu, samo nek si ti zadovoljan s kojim god motorom se vozio. Primjetio sam jučer na Njuškalu da ima više komada KLE500 u dost dobrom stanju za dva soma jura. Kilometraže se ne moraš bojati ako je ciklistika u redu, jer cijeli motor se može danas kupiti za kojih 300 do 500 jura preko oglasa. Uglavnom, sjećam se lika koji je napravio preko 200tkm s KLEom bez problema, s redovitim servisima po servisnoj knjižici. Regler mu je tri puta krepavao tijekom života KLEa, jednom alternator i jednom su mu se zupci pokretača potrošili ali to je više bilo zbog pustinjskog pijeska koji se zavlači posvuda nego zbog same tehnike. Za tako malu kubikažu, čisto solidan i dugovječan motorić.

Upoznao sam i lika koji je dizao kubikažu, na 540ccm može izdržati dulje vrijeme ali na 600ccm i preko nekih 75 konja su mnogima znali pucati blok motora ili radilica. Nema smisla ako se ne voze utrke, a možda ni onda. Ukratko, radi se o starom i provjerenom agregatu kojem su dosta poznate prednosti i mane. KLE voli radit s čestim promjenama ulja i filtera ulja. Iako servisna knjiga kaže da se svaki drugi put mijenja filter, ja ga mijenjam s svakim mijenjanjem ulja. I još ta mala dvoklipna kutija radi, nakon 15 let. Ako mi ikad motor krepa od žešće vožnje (ne štedim svoj KLE), znam i koji sve 100KS+ motori pašu na nosače od rame bez puno preinaka.

Ja kad sam kupio KLE mislio sam da sam se možda malo zaletio iako je bio od poznatog i s malom kilometražom. Sada sam mišljenja da za ovo za što meni treba , za ovu cijenu nema boljega. Da li ima boljih motora, sigurno da ima, ali koliko oni moraju biti bolji od KLE da opravdaju razliku u cijeni. Nakon Poljske i 2700km,te mojih relativno čestih izleta van ceste, mišljenja sam da se s njime može i na put oko svijeta. Činjenica da je svojevremeno završio utrku Pariz-Dakar nešto govori o njegovoj kvaliteti. Zato potpisujem do riječi gore navedeno. Čovjek samo mora biti svjestan što je kupio i kakve su njegove mogućnosti te ga koristiti u skladu s time.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Je, ovo si stvarno dobro opisao. Sad kad razmislim, ja sam jedno ljeto samo u Hrvatskoj napravio preko 2000km u dva tjedna. Otišli malo iz Zagreba za Istru, pa malo dole do Dalmacije, pa malo po otocima Hvaru i Korčuli, pa se vraćali preko Zagore, pa do Zadra i Paga na Zrće, pa nazad preko Plitvica za Zagreb i eto prođe sve to dok si reko keks a na brzinomjeru dva soma kilometara više. Pritom je bilo hrpa makadama, prašine, kamenja, blata i teških uvjeta, a mali KLE je to sve prošao bez previše muke. Nikad neću zaboravit bolni izraz jednog Nijemca kojeg smo po cesti sreli na cestovnom BMWu kako molećivo gleda i pita: "Jel ima još puno ovakvog puta, jel mi možda bolje da se vratim?" Di veliki otegle jaja, mali se KLEić pokazao da guta kamenje za doručak i riga vatru na prašinu.

Evo malo nek se vide take ceste od prije deset godina, dok je KLEić bio samo pet-šest mlad.

Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #663 : 13. Rujan, 2018. - 07:28 »

Ako mi ikad motor krepa od žešće vožnje (ne štedim svoj KLE), znam i koji sve 100KS+ motori pašu na nosače od rame bez puno preinaka.

Koliko ima smisla stavljati mašinu od GPZ500?  60KS po standardu bez kemijanja...a trebalo bi biti u milimetar zamijenjivo...

Trebao sam ljetos kupiti jedan super moto KLE sa mašinom od GPZ500, ali sam odustao jer sam za iste novce dobio ovog kaj sad imam...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

prpa

• Kawas... ...
  • vikend na crossu
« Odgovori #664 : 13. Rujan, 2018. - 10:33 »

bas nikakvog smisla
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #665 : 18. Rujan, 2018. - 22:05 »

Koliko ima smisla stavljati mašinu od GPZ500?  60KS po standardu bez kemijanja...a trebalo bi biti u milimetar zamijenjivo...

Trebao sam ljetos kupiti jedan super moto KLE sa mašinom od GPZ500, ali sam odustao jer sam za iste novce dobio ovog kaj sad imam...

Dobiješ visoke okretaje, a izgubiš malo na srednjima. Dobro za cestu za izvući onaj krajnji dio, ali ako si brz na šaltanju i ne razvlačiš ga do kraja onda ti nema potrebe. I obavezno moraš imati grane i ispuh prilagođen za to, originalni ispuh od KLEa bi doslovno ugušio GPZ mašinu. Drugim rječima, nije tih 60KS bez kemijanja, MORA se kemijati.

Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #666 : 20. Rujan, 2018. - 07:19 »

Dobiješ visoke okretaje, a izgubiš malo na srednjima. Dobro za cestu za izvući onaj krajnji dio, ali ako si brz na šaltanju i ne razvlačiš ga do kraja onda ti nema potrebe. I obavezno moraš imati grane i ispuh prilagođen za to, originalni ispuh od KLEa bi doslovno ugušio GPZ mašinu. Drugim rječima, nije tih 60KS bez kemijanja, MORA se kemijati.

Bio je sa KLE granom i Akrapovićem....znači i granu je trebalo mijenjati.....hmmm...skoro se isplatio kupiti onda.....dobivao sam ga za okruglo 10.000kn....2003. godina, 48.000km, a mašina stavljena pred 8.000km sa 28.000km, dakle ispada da je GPZ mašina 36.000km...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

geronimovt

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #667 : 04. Siječanj, 2019. - 21:42 »

Pozdrav  ekipo. Dal znate nešto o ovom motoru? https://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/kawasaki-kle500-500-cm3-oglas-27359750  Uklopio bi mi se u financisku konstrukciju, ako je ičemu. Najviše me brinu tih 90000 kilometara.
Evidentirano

Zoki175

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #668 : 05. Siječanj, 2019. - 07:26 »

Toga sam i ja gledao nedavno. Malo mi bilo daleko pa sam našao sličnog bliže. 2006 god. sa 82000 km. Napravio servis i gassss.
Evidentirano

wall

• Kawas... ...
« Odgovori #669 : 06. Siječanj, 2019. - 10:38 »

To je moj kle ako te nešto zanima pitaj  :occasion:
Evidentirano
 Str: 1 ... 65 66 [67] 68   Gore

Stranica je generirana za 0.599 sekundi uz 28 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal