Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 19. Srpanj, 2019. - 15:41
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Dolje

Autor Tema: MAGNET  (Posjeta: 20968 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Poštar

• Kawas... ...
Odg: MAGNET
« Odgovori #230 : 15. Travanj, 2019. - 20:00 »

I akumulator izgleda pri kraju,može biti da je zato lupil?Hebate,kad sam kupoval KLE-a, to je bil legendarni motor koji se ne kvari,ide 200000km,malo troši,a sad- ode akumulator,ode regler,magnet,frailauf.Više se ne usudim s njim nikud dalje. :udri:
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #231 : 16. Travanj, 2019. - 05:42 »

Akumulator je potrošna roba, ima vijek trajanja, regler mi je riknul na autu-dvaput, frajlauf imaš set za reparaturu pa promijeniš sam ak si malo navudren ili daš nekome da ti promijeni, a magnet je više sportska (ne)sreća :h. I još me nigdje nije ostavil, kaj je i bilo problema, uvijek me dopeljal doma, nije nikad trebalo guranja, prikolice i sličnih pizdarija. Stukel sam s njim u 2 godine cca 25 tkm i da se sad raspadne ko u crtiću, za te pare kaj sam dal za njega se nemam kaj žaliti. Nemam ga za preseritis, pokazivanje i lickanje nego za gušt uz što niže troškove i to sve mi je zasad i priuštil.
« Zadnja izmjena: 16. Travanj, 2019. - 09:35 Bajadojaja »
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #232 : 16. Travanj, 2019. - 10:51 »

E naš poštare, i gorivo mu se oće potrošit, ak se voziš.  :h

Poštar

• Kawas... ...
« Odgovori #233 : 16. Travanj, 2019. - 21:53 »

Akumulator je potrošna roba, ima vijek trajanja, regler mi je riknul na autu-dvaput, frajlauf imaš set za reparaturu pa promijeniš sam ak si malo navudren ili daš nekome da ti promijeni, a magnet je više sportska (ne)sreća :h. I još me nigdje nije ostavil, kaj je i bilo problema, uvijek me dopeljal doma, nije nikad trebalo guranja, prikolice i sličnih pizdarija. Stukel sam s njim u 2 godine cca 25 tkm i da se sad raspadne ko u crtiću, za te pare kaj sam dal za njega se nemam kaj žaliti. Nemam ga za preseritis, pokazivanje i lickanje nego za gušt uz što niže troškove i to sve mi je zasad i priuštil.
Ja sam napravil 35000,sad je vrijeme da mu promijenim ulje i na Njuškalo :h :h
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #234 : 17. Travanj, 2019. - 00:33 »

Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
« Odgovori #235 : 21. Travanj, 2019. - 13:58 »

Evo moj jučer završil na prikolici neplanirano, ugasil se na brzoj cesti. Prvi put da me negdje ostavil, s tim da je greška moja, otšarafil se vijak od magneta. Skužil sam nakon 10 minuta gdje bi mogel biti problem, kad sam zaviril u novčanik jel imam medvjeda kojeg, jer je onaj plastični čep na deklu inače teško odšarafiti s običnim šarafcigerom. Skinem čep i vidim da je šaraf loss, ide s prstima. Podrobila se kajlica od magneta, pa sam doma napravil drugu.
Ovaj put sam sve dobro očistil od špene od stare kajle, navoj u osovini i na šarafu dobro očistil od ulja.
Loctite u osovinu i na šaraf, stegnul ključem najjače kaj sam mogel. Zacrtal flomasterom maticu, posudil od frenda električni udarni pištolj i stegnul još za četvrt kruga, nisam se dalje usudil da mi ne daj Bože ne pukne šaraf od magneta, onda bi bilo sranje to izvaditi van. Problem je kaj njegov pištolj ima regulaciju stezanja, ali nema regulaciju u smjeru odvrtanja, a šaraf je kontra navoj.
Da sam zadnji put ovak stegnul magnet, vjerojatno ne bi radi gluposti ostal u defektu, srećom pa je sranje bilo 15-ak km od doma, a ne negdje u vukojebini ili 200-300 km od doma, ovak sam se izvukel s pijačom za uslugu transporta :h.
Kak sam skužil da je magnet? Frajlauf uopće nije kačil, anlaser je vrtel u prazno, već sam se usral da se rasipal magnet i napravil sranje, ali je ovaj put sve dobro prošlo.
Zakaj ovo uopće pišem? Dosta vas je u zadnje vrijeme mijenjalo magnet, čisto da nekaj naučite na mojoj greški i da ne ostanete radi gluposti negdje u defektu.
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #236 : 21. Travanj, 2019. - 15:52 »

Prvi put je netko pogriješio.
Postoji određena sila, tj. okretni moment za vijak,
a konus mazat ljepilom nemojte.
Konus drži sam po sebi, vijak je dodatno osiguranje.
Oprosti, pogriješio si i ti, drugi puta.
A za treći put pripremi fen, da ne bi bilo treći puta.  :thumbleft:

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #237 : 21. Travanj, 2019. - 18:57 »

Baja, super je ti je to na kraju ispao i lijepo da si podijelio s nama.

Ubuduće kiloključ, 7 kgf/m i amen.
Vrti se to kontra, ali magnet ima svoju malu vibraciju, pa eto hoće se to tak desiti  :glasses:
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #238 : 21. Travanj, 2019. - 19:12 »

ja stegnul zračnim, nebi se trebal odšrafit, jbg nema regulaciju u levo a i u levo  ide samo max. A i jači je nego kaj treba pa   je bilo samo malo frr, frr :h
Možda konus nije bio čist..

Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
« Odgovori #239 : 21. Travanj, 2019. - 20:05 »

Gle, držalo je više od 6 mjeseci, već sam i zaboravil na frajlauf i na magnet i na šaraf od magneta. Kad se sjetim gdje sam sve bil s motorom sve to vrijeme, mogu reći da me ovaj gore ipak malo pomazil, pa se sve dogodilo relativno blizu kuće, pa još frend s kojim sam se vozil je autolimar, ima čovjek i auto i dvije prikolice, pa je otišel doma po prijevoz. Kod njega u radioni smo našli i materijal koji je odoka tvrdoće ko i originalna kajlica magneta, napravili novu, gdje sad da ju kupim prek praznika?? Ispitivanje tvrdoće turpijom, Drdamjanu se diže kosa na glavi, al jbg, pomozi si i Bog će ti pomoći :h.
Šaraf stegnut definitivno jače od 7 kg, sorry Drdamjan drugi put i treći put za rezervu sorry :h :h .
Nemam kiloključ, stežem odokativnom metodom.
Evidentirano
 Str: 1 ... 22 23 [24] 25 26   Gore

Stranica je generirana za 0.164 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal