Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Siječanj, 2019. - 11:53
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Vađenje umetka iz volana  (Posjeta: 736 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Vađenje umetka iz volana
« : 01. Lipanj, 2014. - 10:27 »

Nove grijane ručke su dulje od originalnih. Kupio sam KLEa s njima, a bez originalnih. Ispod utega su podmetnute podložne pločice. Nisam imao prilike vidjeti ni originalne utege. Ovakvi umetci utega često se izvode s kopčanjem na sistem konusa koji se širi i zateže stezanjem utega. Ne znam kako izvaditi umetke? Htio bi utege montirati bez poločica, na prihvatljiviji način. Ovo s pločicama nije čvrsto, a pomažem se ljepilom za metal. Je li tko vadio umetke u cijevi volana? Jesu li možda točkasto zavareni? Pomoć! :udri:

umetak volan governal uteg = ključne riječi

RIJEŠEN PROBLEM: (2017.07.15.)
Na bespućima interneta pronašao sam foto prerezanog governala KLE 500.
Pri samom kraju governala su željezni čepeki oko fi 20 18,6 puta oko 20 37 mm.
Djeluju ujedno i kao mali utezi, i imaju provrt kroz sebe s navojem M5.
Elektropunktirani su,  ne nego zavareni na kraju governala,
dva dijametralno nasuprotna zavara, znači,
jedini način da ih se ukloni je izbušavanjem.

edit 2018. 12. 21. drdamjan

kroko

• Kawasaki KLE
Odg: Vađenje umetka iz volana
« Odgovori #1 : 01. Lipanj, 2014. - 11:44 »

:D  Čini mi se da su kod KLE-a zavareni ti umetci, jer je bilo slučajeva da su ih neki potrgali pa su kasnije koristili baš te konusne.
Zašto te smetaju podloške, na lijevoj strani možeš pomaknuti koliko želiš kompletnu ručku prema unutra, dok na desnoj strani se stavlja podloška radi toga da ne zapinje gas. Jedno vrijeme smo imali izradu utega kod Mareka s dimenzijama gdje je lijevi uteg imao onaj upust od 3 mm a desni baš radi tog gasa je bio oko 5 mm (ili šajbica) ista stvar. Grijane ručke jesu dulje kao što kažeš i pošto desnu stranu ne možeš štelati nutra-van ako ti je premalo šajbica možeš obrezati grijanu ručku dobrih 5 mm, odrežeš zapravo kompletan onaj rub jer tamo nema žica unutar ručke i sve štima.  :smoke: :glasses:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

MladenSK

• Kawasaki ...
« Odgovori #2 : 01. Lipanj, 2014. - 12:23 »

Nemoj ni pokušavati izvaditi (potrgati) umetak jer ćeš napraviti više štete od koristi.
Bolje napravi cilindrični nastavak fi 17.5 sa rupom fi 5 za vijak, koji će zamjeniti podložne ploćice.
Znači dužinu nastavka odredi tako da izmjeriš debljinu pločica.
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #3 : 01. Lipanj, 2014. - 12:32 »

:D  Čini mi se da su kod KLE-a zavareni ti umetci, jer je bilo slučajeva da su ih neki potrgali pa su kasnije koristili baš te konusne.
Zašto te smetaju podloške, na lijevoj strani možeš pomaknuti koliko želiš kompletnu ručku prema unutra, dok na desnoj strani se stavlja podloška radi toga da ne zapinje gas. Jedno vrijeme smo imali izradu utega kod Mareka s dimenzijama gdje je lijevi uteg imao onaj upust od 3 mm a desni baš radi tog gasa je bio oko 5 mm (ili šajbica) ista stvar. Grijane ručke jesu dulje kao što kažeš i pošto desnu stranu ne možeš štelati nutra-van ako ti je premalo šajbica možeš obrezati grijanu ručku dobrih 5 mm, odrežeš zapravo kompletan onaj rub jer tamo nema žica unutar ručke i sve štima.  :smoke: :glasses:
Kužim. Sitničav sam kod motora i bicikla, nema pomoći. Tehnike, općenito. Sad je dvokomponentno već pod ručkama, pa ću ostaviti kako je, s prstenom pod utegom. Vjerojatno si u pravu da su umetci zavareni. U nekom drugom životu i na nekom drugom KLEu ću napraviti i ugraditi konusne držače utega. Drži i ovako, uz plavi Locktite.  :occasion:

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #4 : 01. Lipanj, 2014. - 12:37 »

Nemoj ni pokušavati izvaditi (potrgati) umetak jer ćeš napraviti više štete od koristi.
Bolje napravi cilindrični nastavak fi 17.5 sa rupom fi 5 za vijak, koji će zamjeniti podložne ploćice.
Znači dužinu nastavka odredi tako da izmjeriš debljinu pločica.
Hvala. Već je napravljeno. Imao sam namjeru nabiti po štapić olova pod ručke, ali ne ovaj puta. A imam olovo u ranglici, šteta...   :occasion:

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #5 : 21. Prosinac, 2018. - 21:22 »

Evo da odgovorim sebi, a i drugima zainteresiranima.
Nakon 5,5 godina mijenjam ručke, najbolje pašu one od 12 cm,
i tom prilikom sam otkrio tajnu KLEovih umetaka volana.
Tko ih želi izvaditi radi tiplastih utega ili tiplasog stezanja štitnika ruku,
umetak je zavaren na samom kraju governala, na slici se vidi
udarena točka kao graničnik zavarivaču, do tud se ulupa unutra.
Umetak nije probušen do kraja, unutra je navoj M5.
Išao sam poslikati dok nije sastavljeno...
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.292 sekundi uz 28 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal