Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 25. Kolovoz, 2019. - 06:09
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Istočna Slovenija  (Posjeta: 1450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Darac66

• Kawa... ...
  • **
Istočna Slovenija
« : 14. Rujan, 2016. - 15:11 »

Ovo baš i ne bude klasični putopis jer mi se nije dalo zaustavljati zbog fotografija, nego više preporuka jer je put stvarno lijep, a cesta dobra do odlična.
Datum: 10-11.09.2016.
Ruta: Zageb - malogranični prijelaz Bregana - Brežice - Krško - Sevnica - Radeče - Zidani Most - Laško - Celje - Grobelno (tu sam spavao) - Rogatec - Đurmanec - Krapina - Zagreb
Od Krškog do Zidanog Mosta cesta ide uz Savu po dolini. U Radečama - čini mi se da se tak kaže - počinje usjek. Na jednoj visokoj stijeni iznad Save lovci su postavili spomenik divokozi koja je bježala pred njima i na kraju skočila u rijeku. O Laškom ne treba puno reći  :h  :occasion: Već dugo nisam bio na Celjskom gradu, ali ga preporučujem jer je od tamo lijep pogled na Celje i prema Savinjskim alpama. Grobelno je znamenito po tome što se tu kod mene uvijek može doći pokositi trava i još puno toga  :D A natrag, pa ima jedna birtija u Đurmancu u kojoj sam zbog konobarice u stanju popiti 18 kava iako mi je dnevna doza 2 - 3.
Ako u proljeće malo dotjeram kuću, pozvat ću vas na ovu rutu. Ležaja cca 6, ali na 100 m2 poda stane dosta ljudi. I još podrum i garaža  :h
Evidentirano
Zagorska: Vu klet idu i pametni i bedaki, vun idu si jednaki

james bonf

• Kawasaki KLE
  • Kawasaki KLE u srcu
Odg: Istočna Slovenija
« Odgovori #1 : 14. Rujan, 2016. - 15:22 »

uvik za druzenje  :occasion:
Evidentirano
ko ima KLE Duha vrijedi, ko ga nema taj ne vrijedi!

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2017. - 18:04 »

Ovo baš i ne bude klasični putopis jer mi se nije dalo zaustavljati zbog fotografija, nego više preporuka jer je put stvarno lijep, a cesta dobra do odlična.
Datum: 10-11.09.2016.
Ruta: Zageb - malogranični prijelaz Bregana - Brežice - Krško - Sevnica - Radeče - Zidani Most - Laško - Celje - Grobelno (tu sam spavao) - Rogatec - Đurmanec - Krapina - Zagreb
Od Krškog do Zidanog Mosta cesta ide uz Savu po dolini. U Radečama - čini mi se da se tak kaže - počinje usjek. Na jednoj visokoj stijeni iznad Save lovci su postavili spomenik divokozi koja je bježala pred njima i na kraju skočila u rijeku. O Laškom ne treba puno reći  :h  :occasion: Već dugo nisam bio na Celjskom gradu, ali ga preporučujem jer je od tamo lijep pogled na Celje i prema Savinjskim alpama. Grobelno je znamenito po tome što se tu kod mene uvijek može doći pokositi trava i još puno toga  :D A natrag, pa ima jedna birtija u Đurmancu u kojoj sam zbog konobarice u stanju popiti 18 kava iako mi je dnevna doza 2 - 3.
Ako u proljeće malo dotjeram kuću, pozvat ću vas na ovu rutu. Ležaja cca 6, ali na 100 m2 poda stane dosta ljudi. I još podrum i garaža  :h

Darac, svaka čast na ovom tekstu. Da nisi to natipkao ne bi mi ni palo na pamet da se može doći čak i do Ljubljane tim putem.  :occasion:

Nego, da ne otvaram novu temu... Jel išao netko možda do Ljubljane pa Postojne tim putem? 
Išli bi do Postojne u Subotu na KLEiću pa rekoh da vidim kako i kojim putima su ljudi išli do sada...

Mislio sam ići Zagreb Krško Sevnica Zidani most Litija Ljubljana pa Vrhnika Kalce Postojna, a za nazad možda nekim drugim putem. Ima netko neka iskustva tih puta tamo ili bolji ideja?

Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #3 : 28. Kolovoz, 2017. - 09:54 »

Evo vikend prošao kroz Sloveniju, s prvim iskustvom ZASTOJA KLEa po putu u njegovoj 15oj godini života...

Ruta - Bregana Brežice Krško Sevnica Radeče Zidani Litija Ljubljana - absolutno je prekrasna. Ide uz rijeku Savu, a u Zidanom mostu je bio znak STOP da se ne može dalje za Litiju. Vidismo jednu Slovenku kako tu prolazi mimo pa pitali željezničkog konduktera jel se može tuda do Ljubljane. On nam veli da može jer je subota pa se ne radi po cesti, da je skroz prohodno.

Na mjestima je cesta tako uska da samo jedan auto ili kombi može prolazit, a kamion je veći uspjeh. Kako se tu mimoilaze dva auta - to samo nebo zna. Došli smo preko Litije do Ljubljane i nastavili za Postojnu. Zadnji dio do Postojne je fenomenalan, sve zavoj na zavoju. KLE s supermoto preradom šiša redom sve eRe i endurače jer je cesta zavojita ali s puno rupa. Ima upozorenja za motocikliste da je cesta opasna. Barem pet znakova upozorenja za motore da se ne polegavaju previše, da smanje brzinu kroz zavoj, da paze na rupe u asfaltu, da ne pretiču preko punih crta, itd. Nadam se samo da nema kamera tamo, jer je baš to najzabavniji dio te ceste.

Postojna je super, a još veći doživljaj je Predjamski grad. Od Postojne do Predjamskog grada je cesta zavojita i milina za guštat svaki zavoj. Dvorac u Predjamskom gradu je super, to treba vidit - kako se živjelo u srednjem vijeku i kako se Erazmo Predjamski bavio 'trgovinom' u tom djelu Europe. Nazad za Ljubljanu smo išli istom cestom, i tamo smo prespavali. Nismo se slikali jer je bio toliki gušt da smo radije uživali.

Ljubljana se sjano digla turistički, kao da su kopirali uspješni turizam u Istri. Čak su i natpisi isti u jednom restoranu kao u Poreču. I jelovnik je isti, samo piše Slowenische i Ljubljana specialiteti umjesto Kroatische i Istra, Adriatische fisch&calamari. Uglavnom, Ljubljana od prije deset let i danas nisu iste, Slovenci rade super posao na rivi Ljubljanice. Cijene su europske, ali tržišta i turista ima.

Ujutro smo iz Ljubljane krenuli za Kamniške i Savinjske alpe, preko Kamnika smo prešli preko nekih alpskih vrata na 907m nadmorske visine i došli do benzinske na Gornjem gradu. Tu se KLE nije više dao upalit, kao da je akumulator bio slab. Odlučili smo otići na kavu i pustit da se ohladi (zavoji i guštanje u zavojima hoće pregrijat KLEa) i nakon kojih pol sata kavice KLE je opet upalio. Spustili smo se niz taj dio alpi u nizinu do Celja i na samom ulazu u grad se KLE jednostavno ugasio. Akumulator preslab, samo se čulo 'klak', lampice od indikacija jedva gore. Pogurao KLEa u hladovinu uz cestu i počeo skidat bočne plastike da vidim kakva je situacija. Sve naizgled uredno, akumulatoru fali vode unutra, kao da je prokuhao. Krenuo sam do obližnjih lokala pitat ako možda netko ima punjač (vode se uvijek nađe). Kad sam se vratio vidjeh dvoje ljudi s svojim motorom kako stoje kraj KLEa.

Muž i žena Slovenci iz okolice Celja su vidli da s KLEom neš ne valja i ponudili pomoć. Čovjek je imao punjač kući pa predložio da ode doma stavit akumulator na punjenje pa da dođe nazad po nas. Svaka čast ljudima da su stali, jer inače ne znam gdje bih nedeljom našao ikoga tko bi mogao napunit akumulator. Uostalom, benzinske baš i ne prodaju akumulatore koji pašu za KLEa na svakom koraku. Pretpostavio sam da je regler otišao pa sam mislio napunit akumulator koliko se može u dva sata i onda krenut nazad za Zagreb još dok je dan. Osim punjenja akumulatora, naši dragi susjedi Slovenci su nas počastili rezanjem domaćih kobasica, starom rakijom, palačinkama. Ma svaka im čast na gostoprimstvu, ugostili su nas kao da smo obitelj.

Nakon dva sata sam stavio nazad akumulator, izvukao osigurače svjetala, isključio poziciju ručno i krenuli smo za Zagreb iz Celja te za sat i pol došli nazad do Zagreba preko Laškog i Zidanog mosta. Prekrasna je cesta, svakako za preporučiti. Sigurno ćemo se vratiti ponovno u Celje jer smo tamo stekli divne prijatelje i da vidimo konačno Celjski grad te bogatu povijest tog grada.

Evo, možda nekom pomogne tih par redaka riječi kako je i nama pomogao tekst od Darca za biranje rute do Postojne. :)

Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #4 : 30. Kolovoz, 2017. - 00:28 »

:thumbleft:
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

Kantasaki

• Kawasaki ...
« Odgovori #5 : 26. Travanj, 2018. - 17:18 »

Nisan iznenađen jer znan da su Slovenci jako dragi ljudi. Naravno uvik ima budala zatrovanih ncionalizmom
Evidentirano
Došlo je vrime da je bolje imat nego ne imat.
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.179 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal