Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Siječanj, 2019. - 22:05
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 4   Dolje

Autor Tema: Muke po karbovima?  (Posjeta: 2085 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
Muke po karbovima?
« : 30. Svibanj, 2018. - 22:11 »

Zamijenio sam ulje, filtere, svijećice, poštelao ventile na 0.15 usis i 0.20 ispuh, razvodni lanac na 21 link je 127,6mm, španer lanca OK, iskra OK...(nisam samo mjerio kompresiju) , 1. usisni ventili bili tvrdi, na oko 0.05...

raskopao sam i karbove, kompletno sve oprao izvana i iznutra, sa kalibar rajeberima očisitio sve dizne, pilote poštelao na 1 i pol kruga....visina goriva u u oba kotlića točno na rubu spoja kotlića i gornjeg dijela karba, bolje ne može....

Anlasam i jeeeedva upalim....i to nekom čudnom kombinacijom malo čoka, malo bez čoka, malo puni gas, malo bez gasa....konačno proradi i sastavi...spojim tlakomjere, sinhroniziram karbove u nulu....savršeno.....ali vakum je nešto slab...

Radi lijepo, dam gas na 5000RPM i pustim gas, a on ostane na tim okretajima i polako pada prema leru....radi na 2000rpm....smanjim malo ler gas na "šerafu", drži i dalje 2000RPM i onda od jednom sam opadne na par stotina RPM i crkne....upalim ga, digne obrtaje u nebesa....ili previše ili premalo....

odjednom vidim gorivo curi iz kutije zraka...skinem dolje i skužim da kad naglo dam gas i pustim gas, kihne i pljune goriva u rikverc...na desnom karbu....ali i lijevi nešto malo pišne...ne kužim...

malo pronjuškam....sve se čini OK...upalim ga opet....niš ne baca više....ali okretaji su ni vrit ni mimo....ak je ispod 1500rpm, počne padati i crkne, ak je preko 1500, urla...i nemre pasti na ler ako mu kratko potegnem gas i pustim...

prvi put su svijećice bile crne (dakle, previše goriva), drugi put, kad više nije pljuckalo gorivo, bile su full čiste....

lud sam više....kaj fulam?!

ima ko u Zg registar karburatora samo za probu na uru vremena, samo da vidim jel me fakat karbovi ubijaju u pojam?!?

Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Odg: Muke po karbovima?
« Odgovori #1 : 31. Svibanj, 2018. - 00:17 »

a) vidi membranu pipice da ne pušća u vakum port...
b) to ti kažem dok staviš sliku avatara  :evil: 

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 31. Svibanj, 2018. - 07:32 »

a) vidi membranu pipice da ne pušća u vakum port...
b) to ti kažem dok staviš sliku avatara  :evil:

probao sam bez rezervara...u glavni dodovd goriva utaknem traktur i nalijem gorivo pa si uzima slobodnim padom....a na vakum
"portove" stavim vakuum-metre....a onu cijevćicu koja ide na EGR, začepim...

popije decilitar goriva u roku od 30 sekundi, kao da je pod čokom...probao sma i čok skinuti (sajlu) pa rukom regulirati čok direktno na poluzi...nema razlike...tj kad dam čok, prelije...i crkne instantno...što je logično...

što je pod B?

jel mogu kako začepiti onaj "bypass" s jednog karba na drugi...koji ide na "einspritz" membranu?!?   

budem danas opet raskopao karbove, da slučajno nisam zamijenio igle eventualno...ali sumnjam jer takve stvari 9 puta provjerim pri sklapanju...

kakve veze ima na koju stranu se okrenu "muda" žićice koja drži iglicu na klackalici plovaka?!?! evo baš gledam iglicu i na koju god stranu okrenem, iglica je u centru klackalice na mjestu gdje se dodiruje i inaće?!?  :dontknow:

« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2018. - 07:43 Karcher »
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #3 : 31. Svibanj, 2018. - 09:37 »

Malo sam guglao....kada malo teže upali i kada kašlje i pljuje gorivo u rikverc....a potlak je nizak.....onda je u većini slučajeva problem u usisnim ventilim ili pomaknutoj fazi.....a ja sam imao slučaj da mi je usisni ventil bio 0.05 na hladno...i to mi je listić jedva ušao, dakle možda je ventil spaljen....a kada sam skidao napinjač lanca, nije isključeno i da je preskočio jedan zub na radilici...

skidam poklopac glave i idem provjeriti paljenje opet....ahhhhhhhhh....kako mi je to mrsko sve opet raskapati....u principu prvo ću provjeriti kompresiju da znam na čemu sam...
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #4 : 31. Svibanj, 2018. - 09:45 »

pod b) je provokacija, da se stavi avatar :)
mi smo ne skroz znatiželjno društvo, ali volimo
kad netko stavi slikicu (neobavezno) u rubriku naši ljepotani --->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,2743.360.html
pa neobavezno, fotografije kako izgledamo, može i sa kupaćima, i bez :D  --->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,1340.110.html
a u predstavljanje novih članova se otvori nova tema i napiše (ovo je kulturološki obavezno :) )
Haj! Ja sam Jozo i volom Tomose, Lastana, nešto u tom stilu. --->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/board,2.0.html

I onda smo svi sretni i odmah odgovaramo prije nego je stiglo pitanje. :D

- znači sa pomoćnim rezervoarom isto loše radi?
- bajpas potlaka za air cut valve, možeš za probu začepiti obrušenimj plutom, drvetom,
        šipkicom, glatkim završetkom svrdla...
        za slučaj da je probila membrana air cut ventila,
        znao bi jer bi pucalo u auspuhu iako imaš original lonac.
        Vozio bi se normalno.
- zamjena igala ne bi napravila nešto veeeliko
- muda iglice nebitno kuda.
    Nego, ono što sam pisao o skliskosti sica i iglica, ne sjaju.
    ti izmjeriš nivo ok, ali nivo nije uvijek ok.
    Cink u mesingu oksidira, trenje, iglica se ne posklizne uvijek.
    Kad malo kisa nivo, to znaš jer ne pali bez gasa.
    Mora paliti bez gasa, čok prigodan.
    Tada malo primi pusti na 15 km/h u prvoj.
    Propali, pa dlaku skineš gas, a on guti.
    To je malo viši nivo.
    Kad je jako viši nivo, iglica zastala niže, tada kle piša gorivo po cesti.
Prelijevanje--->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,3687.msg62617.html#msg62617
Mjeriš nivo dobar je, drugi put je viši.
Kad sam imao curenje, crijevcetom sam ustanovi da je bilo nekad L, nekad D karburator.
Kad probaš naliti vodu u crno crijevo za dovod goriva, mora dosta naglo stati,
doliješ par kapi i mora držati vodu bez padanja stupca tekućine.
Znači da ne kisa.
Ali tebe ne muči malo kisanje, i mala greška smjese, ili nivoa.
Vidi da nisi okrenuo naopačke gornju dizu na igli, višlja strana gore!
Imaš gumice i pločice ispravne pod vijcima smjese?
Membrane si stegnuo u položaju da šiberi lako klize?
Prozirno crijevo oduška membrana nije prignječeno nosom sica...
mora ga se sprovesti bliže desno, tamo pod nosačem rezervoara.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #5 : 31. Svibanj, 2018. - 09:50 »

I da, KLE hoće raditi ako lanac preskoči za zub.
Ne znam kao radi tada, ali možeš provjeriri prema manualu.

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #6 : 31. Svibanj, 2018. - 10:00 »

I da, KLE hoće raditi ako lanac preskoči za zub.
Ne znam kao radi tada, ali možeš provjeriri prema manualu.

Karbovi i sve oko karbova mi je čisto u smislu da ništa nigdje ne pritišće jer sam sve raskopao....dakle...mašina i karbovi goli na rami...sve slobodno i dostupno...

gornje dizne u koje igle ulaze, vire nekih 2mm ili koliko već, dakle, dobro sam "pogodio", jer u protivnom da sam fulao, uopće ne bi izvirivao mesing kroz venturij  :D

pokušavam pobjeći ženi bez da me špota u stilu; "pa zar i danas?!?....zar jedan dan ne možeš izdržati?!?"  :evil:

idem prvo kompresiju izmjeriti, biti ću pametniji....a onda opet skidam dekl glave....da bude 3 put mjeri...jednom vozi  :D
Evidentirano

Kantasaki

• Kawasaki ...
« Odgovori #7 : 31. Svibanj, 2018. - 17:42 »

Moze savjet oko tvog problema. Odvezi ga u mestra
Evidentirano
Došlo je vrime da je bolje imat nego ne imat.

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #8 : 31. Svibanj, 2018. - 18:08 »

Moze savjet oko tvog problema. Odvezi ga u mestra

Slab ti je savjet, ja sa osoba koja će radije 2 godine biti bez motora, no da ga dam u servis......ali kako inaće, iako nisam meštar od motora da mi je to posao, sam u životu sredio 30tak motora od stanja za u staro željezo do stanja pic-pic, onda sam tako i za ovoga siguran da ću ga kao i svaki prie toga dovesti u stanje uzdaha uz komentar; "zar je to "onaj" motor?!?!?"  :D

Uglavnom, meštar od moje malenkosti je pronašao kvar, skinuo sam glavu i ventile....sicevi ispušnih ventila progoreni, kao otkinuti točno na mjestu najbližem do ispušne grane....a pod usisnim prvog cilindra zalijepljeno smeće....pa je kada sam okrenuo glavu i nalio benzina, curilo u rikverc.....kreten od prvog vlasnika valjda nije znao da se ventili ipak moraju i prekontrolirati bar jednom u 20tak tisuća km....posebno ovi koji se štelaju na klackalicu tj šeraf...

Slijedi strojna obrada siceva i šlajfanje ventila.....nakon toga, sam sebi garantiram da bu palio ko zmaj....
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki ...
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #9 : 31. Svibanj, 2018. - 18:23 »

Takve volim koji sami šarafe, i sam sam takav. Ako budeš pri volji, nabaci koju slikicu, uvijek dobro dođe nama s voljom ali manje iskustva da sami riješimo problem. K meštru može odvesti motor svaka budala (nemojte sad da se netko nađe prozvan ili uvrijeđen, nisam mislio na nikoga od vas s foruma), čar je u tome da znaš što ti kako radi na motoru, na kojem principu radi, što se događa kad nešto ne radi i kako to popraviti. Isto tako ne želim potcjenjivati meštre i njihovo znanje, puno toga su stekli iskustvom i učeći se na greškama, ponekad i na našim motorima, još dobiju i pare za to. A malo njih je magistara strojarstva, pa da šarafe po motorima, KLE je ko rođen da 90% problema riješimo sami uz malo alata i tehničke kulture.
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 4   Gore

Stranica je generirana za 0.888 sekundi uz 28 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal