Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Siječanj, 2019. - 11:52
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2] 3 4   Dolje

Autor Tema: Muke po karbovima?  (Posjeta: 2095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenox

• Kawas... ...
Odg: Muke po karbovima?
« Odgovori #10 : 31. Svibanj, 2018. - 18:46 »

mjerio si kompresiju prije skidanja glave? ak jesi koje
vrijednosti? :smoke:
Evidentirano

opri

• Kawasaki KLE
« Odgovori #11 : 31. Svibanj, 2018. - 19:51 »

Baci i pokoju sliku, da vidimo kako izgleda!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #12 : 31. Svibanj, 2018. - 20:59 »

mjerio si kompresiju prije skidanja glave? ak jesi koje
vrijednosti? :smoke:

8bara drugi, a 5 prvi....prvi curi u oba smjera, dok drugi samo na ispuh....a kako na iberlauf ne baca ulje, to znači da su karike dobre...

čim sam izmjerio kompresiju, a siguran da sam klackalice tj zazore ventile dobro poštelao, znao sam da nešto ne štima sa sicevima....tj, mislio sam da je smeća uletilo jer je motor dugo stajao...pa je kod prve vožnje povuko sranja...ali ispalo je još i gore, a i bilo mi je sumnjivo odmah kada sam štelao ventile jer je prvi cilindar bio tvrd na usisu i ispuhu, a drugi na ispuhu....ali sam mislio da 0.05 je funkcioniralo, na knap......očito je i bilo na knap....ali je i propalilo siceve...

@bajadojaja, čuj, iskreno, ja razumijem da masa ljudi nema vremena, alata i prostora za odraditi si nešto oko motora....dosta njih niti znanja.....ali ipak mislim da bi iole svaki "bajker" koji se smatra "bajkerom" u smislu stila života ili hobija, ipak trebao nekog vraga znati malo više od natočiti gorivo, provjeriti ulje, vodu i gdje je koji servis dobar za što....

nije da s prijezirom gledam na takve ljude, ali kada vidim ekipu koja ima doma garažu u kojoj im stoji motor....a oni ne znaju da Yamaha XT600 ima dvije ispušne grane na jednom cilindru, a ne dvije ispušne grane jer to kao znači da ima 2 cilindra.....al bitno da su se "učlanili" u lokalni moto klub.....onda takve gledam sa podrugljivim tonom.... (ovo sa Yamahinim primjerom sa uistinu doživio pred 10tak godina, mislio sam da se lik šali...)

bajker si, OK, daj onda pokaži malo znanja makar kao hobist i entuzijast....a ne samo benzin i servisi okolo.......tak može i moja baka biti bajkerica...

na njuzima je bila ekipa koaj je samo diskutirala koje ulje, koje svijećice, filteri i koje gume....te koji je servis gdje dobar....i svi voze 285 po zavojima i svačiji je motor bolji od mog...itd..itd...

pitajte bilo kojeg bajkera starog kova, prva i osnovna stvar, tada su se to zvali "rokeri", svi do reda iako su išli po servisima, znali su i poznavali mehaniku motora, neki do mjere da su si znali odrađivati osnovne servise, neki generalke...a neki su čak i grecali leteće ležajeve nakon nadovarivanja elektrokovinom i lijevali klipove i tokarili....doslovno...

danas je nezamislivo u kućnoj radinosti da bi od komada aluminija talili i lijevali u kalupe i strojno obrađivali klipove...nekada je to bilo potpuno normalno majstorstvo...

danas neka moto ekipa DOSLOVNO ne zna pišljive svijećice zamijeniti.....sorry, ali meni je to bogohuljene kao i vožnja po autoputu na dva kotača....ak ti se žuri ili želiš izbjeći zavojite ceste, onda sjedni na avion pa si brži i od motora na autoputu...inaće čemu smisao motora, fizike i ciklistike ak ćemo se voziti pravocrtno po autoputu...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

Nurudin

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #13 : 31. Svibanj, 2018. - 21:38 »

:aplauz:
Evidentirano

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #14 : 31. Svibanj, 2018. - 21:47 »

joj pa tu se pišu romani... :evil: vjerojatno je vožen prije dost dugo s nepoštelanim frgama, ak je bila ful siromašna smjesa onda su termička naprezanja veća, dosjedi ventila se više troše i normalno smanji se zazor...od tog pregrijavanja možda vidjet stanje karika, cilinara... :smoke:da nebuš opet raskapal
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #15 : 31. Svibanj, 2018. - 22:23 »

joj pa tu se pišu romani... :evil: vjerojatno je vožen prije dost dugo s nepoštelanim frgama, ak je bila ful siromašna smjesa onda su termička naprezanja veća, dosjedi ventila se više troše i normalno smanji se zazor...od tog pregrijavanja možda vidjet stanje karika, cilinara... :smoke:da nebuš opet raskapal

cilindri su pic-pic....glatko, sjajno, nema pucna ni mikrona....a kad natočiš petrolej u cilindar....stoji nivo 10 minuta bez pomaka, znači da dihta savršeno....ali kako rekoh, dok je i radio, nije puhao na iberlauf u kutiju, kutija uopće nije bila masna, ni kapi ulja....a i to ti je već pokazatelj da su karike OK...

uglavnom, da....karbovi su bili raštelani i lijevi je bio zaštopan....čak sam i takvo stanje zatekao kada sam ga raskopao....a došao sam s tim motorom od kupca u Zagreb....očito je sliied događaja bio slijedeći;

raštelani karbovi i smeće, osiromašili su smjesu, počeo se pregrijavati i shodno tome su zazori ventila su se smanjili izvan tolerancije dopuštenog....svakom daljnjom vožnjom stvar je bila lančanom reakcijom lošija i lošija....počeo je puštati na ventilima i konačno propalio siceve....sredio sam karbove i zazore ventila, a onda je uslijedio finalni zaključak do kojeg sam došao tek na kraju....

sutra glava ide na strojnu obradu, teško je suditi po slici, ali me čovjek uvjerava da će se to dati pobrusiti, u najgorem slučaju zamjena siceva ispuha....150kn po sicu...sića...

uglavnom, 120kn brušenje sva 4 ispušna sica i ventila....može li jeftinije....

tražite fotke...OK,OK, budem sutra poslikao pa bude bilo slika za kolaž; "PRIJE i POSLIJE"  :D
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #16 : 31. Svibanj, 2018. - 23:25 »

Ovo će biti romantični roman sa happyendom.
Bilježim se za primjerak.
  :thumbleft: 

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #17 : 01. Lipanj, 2018. - 00:40 »

Ovo će biti romantični roman sa happyendom.
Bilježim se za primjerak.
  :thumbleft:
je,i jahač bu odjahal u suton....btw kaj su ti slova dobila mengu?  :evil:
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #18 : 02. Lipanj, 2018. - 17:08 »

tražili ste neke fotke....nema puno jer su mi masne ruke....ali čisto da vidite kak napredujem...

glavu sam povukao na mramornu ploču prije stavkjanja čisto da vidim jel kaj izvitoperena....na šmirglu gradacije 1000, savršeno nosi jednako tak da sam je samo par puta u krug provrtio , kako bi se reklo, polizao...

glava je gore...ufaziran....samo moram stegnuti glavu do kraja i sve ostalo pospojiti i podesiti ventile...i motor može angati...  :D

inaće, kako živim na dvije lokacije...Karlovac i Zagreb....nemam baš sav alat u duplo, a kako sam zaboravio ponjeti sa sobom polugu za ventile...danas sam prvo morao napraviti si polugu da bih vratio federe gore....za ne povjerovati....polugu sam napravio za manje od sat vremena....sam sebe sam začudio kako sam ju brzo sklepao...sve mi je bilo pri ruci pa valjda zato...

Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #19 : 02. Lipanj, 2018. - 17:22 »

Prilika da staviš O ringa dva nova,
i prilika da vidiš luft u lancu,
samo ga skupi - rastegni, na komadiću kartona, nečem ravnom.
 Str: 1 [2] 3 4   Gore

Stranica je generirana za 0.652 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal