Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 15. Listopad, 2019. - 14:35
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Zadnji amortiezer KLR650 na KLE500  (Posjeta: 708 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
Zadnji amortiezer KLR650 na KLE500
« : 23. Lipanj, 2018. - 17:25 »

Samo info radi ekipi, kako sam ja inaće KLRovac, 600 i 650, a od nedavno i KLEovac, skužio sam da zadnji amortizer od KLR650 paše na KLE500....uglavnom, originalni amortizer tj feder je specifikacija;

25mm / 120kg....dakle, originalni feder se spusti za 25mm tj 1 inch pri teretu od 120kg na njemu, a to je kod vožnje u dvoje prilično nedovoljno i hoće biti na zadnjih 15-20mm pa prilikom jačeg zuca udari do gumigelenga...

RIO opruge, proizvodnja federa po narudžbi, Zagreb, Medarska neki broj, čovjek radi opruge ako treba i sa atestom tj po ISO standardu da zadovoljava, uglavnom, meni je za 500kn skopirao oprugu za KLR650, dodao zavoj više i "zakalio" na 180kg/25mm što je idealno za vožnju u dvoje...

sam info radi glede RIO, radi kao kooperant za MAN dizelske brodske motore, opruge ventila i slično, što mora zadovoljavati visoke standarde, osobno poznajem firmu dugi niz godina radeći u Adriadieselu koji se bavi proizvodnjim dizelskih brodskih motora pa shodno tome mogu garantirati da za motor opruga mu je "3,14čkin dim"....može raditi i progresivne opruge, ali to i košta, IMHO nije isplativo, ali kada je ispunjavanje želja u pitanju, onda se isplati jer ono što se po netu nudi je "uzmi ili ostavi"...

uglavnom, čim uzmem treći KLE, stavljam gore amortizer 180kg...naravno, onaj setup nategnuosti opruge u tom slučaju ide na najslabije....soft...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

Kuky

• Kawa... ...
  • **
Odg: Zadnji amortiezer KLR650 na KLE500
« Odgovori #1 : 11. Srpanj, 2019. - 08:03 »

Pozdrav kolega
Može nekaj informacija o tome kak da dođem do toga majstora za izradu opruga
Evidentirano
Kad te život spusti dolje, seti se da je samo jedna dolje, a sve ostale su gore
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.122 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal