Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Siječanj, 2019. - 11:55
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: Evo da se i ja predstavim...  (Posjeta: 2262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
Evo da se i ja predstavim...
« : 23. Lipanj, 2018. - 23:16 »

Karlovčan, ali zadnjih par godina živim u Zagrebu, 38-39 godina...informatičar-hardveraš, elektroničar, mehaničar, limar, tokar, varioc, Karcher serviser, pneumatičar i hidrauličar, plastičar, lakirer, kovač, tesar, klesar, graver, mesar...itd...itd....što oko vidi, to ruka napravi...ne volim fantazere koji samo laprdaju, a rukama jedino znaju olovku premetati iz lijeve u desnu ruku,...volim kreativnost, volim i ufam se raskopati, popraviti, sastaviti....čak i ako je nešto ispravno, volim zaviriti i uvijek se pitam ZAŠTO i KAKO (...nešto radi)....

hobiji....radioamaterizam, DJing (techno glazbe), jedriličarstvo, streljaštvo, ronjenje, podvodni sportski ribolov, nail art....a nekadašnje zaboravljene hobije poput entomologije neću niti spominjati....

ukratko, najčešće pitanje koje mi ljudi postavljaju kada me malo pobliže upoznaju je; "kada ti to sve stigneš?!"

a sad malo o motorima kao hobiju...

Prvo i osnovno, motor i autoput u istoj misli je za moj pojam oksimoron, nikada nisam niti ću ikada razumjeti ljude koji motorom idu po autoputu....pogotovo ako idu na put iz gušta, dakle, nisu u žurbi i nemaju izgovor da moraju hitno doći do neke točke ili preskočiti neku dionicu...
Vožnje na relaciji Ka-Zg su mi redovite na tjednoj bazi, već godinama, čak i kada mi se jako žurilo, a išao sam motorom, NIKADA nisam išao autoputom...bilo da idem 100km ili 1000km, izbjegavam autopute...

Drugo, neću reći da mrzim jer mrziti je prilično teška riječ, ali pomalo sa arogancijom gledam na tzv bajkere koji sebe smatraju uber-bajkerima samo zato jer su kupili novi motor i u điru su među nekim frajerima koji voze 300 po jadranskoj magistrali, a realno, jedva da znaju gdje i kako se svjećica mijenja na motoru, a kamoli koliki zazor mora biti na istoj...

Za mene je pravi bajker kojega respektiram ne onaj koji vozi BMW od 150.000kn, pohodi moto susrete i obilazi servise, već ljudi koji su maltene skucali kakav motor, nebitno koliko kubika, vratili ga među žive ili ga održavaju vlastitim rukama, znanjem i iskustvom, a povrh toga se i voze i rade kilometre jednako ili čak i više no ovi pozeri koji su samo provukli kreditnu ili iskeširali za novi i plafon motociklizma im je gdje se toči gorivo...

OK, priznajem ja i ove koji kupe motor za 150.000kn, ali koji ga sami pickaju, modificiraju, servisiraju i popravljaju, posebno oni koji imaju vlastite garaže u kojima ima mjesta za više od jednog auta i motora...dakle, samo je stvar volje i malo vremena i alata....na kraju krajeva, ako si imao 150.000kn za novi motor ugurati u garažu, naći ćeš još i 2-3 tisuće kuna za potreban alat za odraditi si servisiće i održavati si ga u toj garaži....

Ja motociklizam ili popularno bajkerstvo doživljavam kao hobi koji podrazumijeva više od POSJEDOVANJA i VOŽENJA....na onom drugom forumu me pljuju i ismijavaju, pokuđavajući nametnuti mi dijagnozu da sam isfrustriran i jalan jer ja sebi ne mogu priuštiti novi motor i odlaske u servis...

Ja posjedujem rijetko kada manje od 3-4 motora....kao sada dva komada ZR7S, KLR600, KLE500....a sve servise i popravke si radim sam....
ne zato jer si ne mogu priuštiti otići u servis, već jednostavno jer se to kosi sa idejom gušta i hobija u smislu bajkerizma tj motociklizma...

Da nacrtam onima koji to ne razumiju riječima;

Baviš se ribolovom....imaš 10tak različitih ribičkih štapova...rolica, tj mašinica, niti, predveza i hrpe udica....za svaku vrstu ribe drukčije su postavke i odabir štapa i udice....npr, ako ideš na plotice ili pastrve...ili pak na štuku, soma ili šarana....

I sad da sam ja jedan od "tih" ribolovaca, imao bih 10tak štapova i svaki put kada bih išao na neku drugu vrstu ribe, išao bih u servis za ribički pribor da mi podese štapove za love te ribe....a na ribolovištu bih glumio vrsnog ribolovca sa vrhunskom opremom....

Ribolovci bi mi se smijali i ismijavali....s pravom, jer je takav hobistički pristup ribolovu skromno rećeno NAKARADAN....doslovno kao da sam kupio riblovni štap, otišao u ribarnicu, kupio kapitalnog šarana i eto me, ja ribolovac....renomirani...lice s naslovnice časopisa RIBIČ

Nadam se da sam dočarao smisao bajekrizma tj motociklizma tj kako ga ja doživljavam u smislu HOBIJA...

Priznajem ljudima koji nemaju garažu ili ju imaju, ali usitinu nemaju vremena, tj jedva nađu vremena i za par sat vožnje tjedno preko ljeta....ima takvih....ali su ipak rijetki....dok masa koje znam imaju motor, mjesto, vrijeme, a mogli bi imati i alat da ih uistinu zanima,...no jednostavno su GOTOVANI...

Nekada su bajkeri tj rokeri bili skoro pa posebna kasta ljudi koje su ostali doživljavali posebnima jer uz vožnju vozila na dva kotača takve su ljude smatrali tehnički naprednijima i kreativnijima.....dok danas svaki qrac je "bajker" samo zato jer je kupio u kešu ili na kredu motorčinu od 600...750...1000 ili više kubika...a realno kuži se u ciklistiku i moto mehaniku onoga što vozi pod guzicom ko Marica u krivi qrac... bilo

Pitajte bilo kojeg pilota, makar i onog amaterskog koji pilotira Cesnama koliko se razumije u avio mehaniku i aerodinamku općenito pa ćete vidjeti koji je postotak tehničke potkovanosti prosječnog amaterskog pilota....kada bi takav odnos bio i medju bajkerima, ja ili ljudi poput Damjana bismo bili tek jedan u nizu prosječnih....

Treće, zbog cjelokupne slike viđenja motociklizma, nije da si uzimam za pravo biti arogantan, razumijem da treba poštivati različitosti, ukuse, pravo na izbor, gušte i slično....ali opet, ne mogu prihvatiti ravnopravno ekipu koja posjeduje motor i koja posjeduje motor koji ujedno i sami održavaju, makar to bio i 125ccm motor....jer u tom slučaju su i ribolovci oni koji love ribu na udicu ili jednostavno kupe u ribarnici....

Evo, neki dan sam imao problem sa pužem kilometar sata na KLE....imam drugi kao rezervni dio od KLR-a koji mi paše....a imam i jedan dostupan za 50kn koji sam mislio kupiti....ali sam raskopao ovaj neispravan,, vidim puknuo je jezik na osovini na koju se ubacuje sajla....iako bi bilo puno lakše i brže zamijeniti puž sa ispravnim ili kupiti drugi za pišljivih 50kn, ja sam postojeći popravio i to mi je 50 puta draže no da sam ih imao 50 komada u rezervi i jednostavno ga zamijenio...

Mene koji sam popravio puž ismijavaju na onom drugom motori forumu, a ekipa koja pri takvim kvarovima ostavlja za zamjenu puža po 1000kn za 15 minuta posla u servisu, oni su renomirani i hvaljeni bajkeri kojima se ostatak ekipe klanja s poštovanjem jer oni voze nove motore i redovito pohode ovlaštene servise...
Baš sam provjerio...cijena puža je od 700-750kn plus pola radnog sata u servisu...na Kaptolu traže oko 850kn za zamjenu toga u servisu...

I kako sam već spomenuo, na ovom forumu ljudi poput Damjana su oličenje pravog bajkera, rokera, motocikliste....kao što je na onom drugom općem moto forumu to Strašilo....i njima slični, ali takvi su danas na kapaljku....

I za kraj, ja nisam najpametniji, najbolji vozač, niti sam u ičemu Bogom dan, ne vozim na zadnjem, a kamoli prednjem....volim se malo popeglati žešće koliko to ZR7S dopušta, ali i to je umjereno u odnosu na mnoge Rossije jer sam ziheraš, čak i kada riskiram i idem do ruba, opet to činim sa dozom ziheraštva pa stoga nikada neću biti bajker za kojeg će govoriti da sam vrhunski vozač....
Ne pohodim moto susrete, niti volim pretjerano društvo na putovanjima....samom mi je idealno, dva motora je prihvatljivo, tri je već gužva....jednom se sere, drugom piša....a meni se vozi....jednom se pije, drugom se jede, a meni se i dalje vozi....jednom se odmara, drugom se pozira za fejs, a meni se još uvijek vozi.....zato se najradije vozim sam....krenem kad ja hoću, kako hoću, brzinom kojom ja hoću..stanem ili ne stanem uopće dok me gorivo na to ne prisili......ali ajd, mogu se i prilagoditi društvu ovisno o prilici i situaciji....ali to je jednom godišnje, možda...

Mislim da sam manje više sve pojasnio o sebi u kontekstu motora kao hobija pa oni koji pročitaju, nadam se da će razumjeti kada mi budu htjeli davati neke savjete da im je jalovo...kao nedavno što mi je netko pokušao udijeliti savjet da odem u servis...  :D

BTW, ako kome mogu pomoći, uvijek se rado odazivam, posebno kada se radi o zahvatima koji inzistiraju na kreativnosti i popravku neispravnog i potrganog jer nešto zamijeniti novim svaka šuša zna...  :thumbleft:
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

nenox

• Kawas... ...
Odg: Evo da se i ja predstavim...
« Odgovori #1 : 23. Lipanj, 2018. - 23:37 »

tak,tak, usta moja hvalite me  :bang:
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 24. Lipanj, 2018. - 00:28 »

tak,tak, usta moja hvalite me  :bang:

ha čuj...da sam diplomirani ekonomist koji radi u odjelu financija Pastor vatrogasna oprema, vozim KLE vikendom i živim za 2 tjedna godišnjeg i spojene blagdane, ne bih se imao čime pohvaliti....ovako, čim pobrojim motore koje imam već ostavljam dojam hvalisavca, a kamoli kad nastavim nabrajati...  :D

a ti bi mi htio biti frend ili...?  :prsti:

jedna anegdota tj situacija.....imao sam jednog kolegu u bivšoj firmi koji je radio tamo kao varioc....tada nisam imao TIG aparat za zavarivanje aluminija pa bih njemu često nosio za radnog vremena ručkice, polugice, deklove od motora i slično....plaćao bih to gablecom...

ekipa ga je nanjušila i masovno mu nosila aluminij, a onda je došla direktiva stroge zabrane takvih usluga jer je pola vremena radio za firmu pola za sebe tj kao fuš na teret firme glede aparata i materijala....na što sam ga ja nagovarao neka kupi kakav makar stariji TIG i počne lagano doma zavarivari sitnice....

kaže on meni; joooj to je skupo....

i isto ljeto ode na godišnji odmor u hotel sa 4 zvijezdice i za 2 tjedna spizdi sa curom 12.000kn....najam jet skija, bungee, restorani...ode lova taj čas...

ja sam pak otišao u frendovu kamp kućicu na 2 tjedna sa skromnim buđetom od nepunih 3000kn u ta 2 tjedna potrošivši....

iste jeseni u moj skromni servisić je došao TIG inverterski, WTL200 za soma eura sa velikom bocom....trebalo mi je pola boce Argona dok sam počeo zavarivati da to liči na nešto i još iste zime, on odlazi u drugu firmu raditi kao skladištar i jednom priliku on dolazi k meni da mu iz usluge zavarim karter auta od cure...jer novi košta ko Svetog Petra kajgana, a on nema TIG aparat....

uzmem ja njemu skromnih 100 eura na što on kaže; uh, skupo, al jebi ga, hitno mi je...

a ja mu na to odgovorim, a je bi ga, al zato ti je 12.000kn za 2 tjedna mora bilo jeftino....

e sad....on je pametan jer je baja bio na moru u hotelu ko Lord sa 12.000kn 2 tjedna u odnosu na mene glupana koji sam 2 tjedna bio na moru u kamp kućici sa 4 puta manjim buđetom....i koji sam povrh toga kupio TIG aparat s kojim sam isplatio samog sebe i zaradio do sada za bar dva ljetovanja poput njegovih 2 tjedna u hotelu......i kao točka na i, još se sada hvališem na forumu  :belj:
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #3 : 24. Lipanj, 2018. - 00:44 »

A) Dobrodošao
B) Plusevi u predstavljanju = 100 pluseva
C) Minusi u predstavljanju  = Fali ime...
           jer yebiga, kako ću te voljeti ili mrziti bez toga?  :occasion:

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #4 : 24. Lipanj, 2018. - 01:03 »

C) Minusi u predstavljanju  = Fali ime...

Hvalisavi Vlad  :angel:
Evidentirano

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #5 : 24. Lipanj, 2018. - 02:32 »

eto dobrodošao  :ruke: btw malo mi suza u oku krene, 1.vozim drlog kawasaki,2. popravljam ga zasad sam (nije da se kvari previše), 3.ne vozim po autoputu, 4.zbroj prijenavedenog =bajker sam...
5. zanemari sve napisano samo zahebavam, mučki provokator uglavnom... :natak2:
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki ...
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #6 : 24. Lipanj, 2018. - 09:11 »

Dobrodošao, veselim se takvim ljudima na forumu.
Isto vozim kramu, sam šarafim i održavam motor u ispravnom stanju (ne zadovoljava me vozno stanje).
Hvala za savjet za promjenu semeringa, uspješno odrađeno i uz tvoju pomoć.
Evidentirano

Hrx

• Kawas... ...
  • semper paratus
« Odgovori #7 : 24. Lipanj, 2018. - 10:49 »

:occasion:  :thumbleft:  :bang:  :aplauz:
Evidentirano
Semper paratus

wall

• Kawas... ...
« Odgovori #8 : 24. Lipanj, 2018. - 11:37 »

Dobro došao  :occasion:
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #9 : 24. Lipanj, 2018. - 11:47 »

Dobrodošao, veselim se takvim ljudima na forumu.
Isto vozim kramu, sam šarafim i održavam motor u ispravnom stanju (ne zadovoljava me vozno stanje).
Hvala za savjet za promjenu semeringa, uspješno odrađeno i uz tvoju pomoć.

Kaj sam ti ja pomagao sa semerinzima?!?  Misliš na onaj trik sa ušerafljivanjem šerafa za knauf/drvo i čupanje na polugu?
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore

Stranica je generirana za 0.508 sekundi uz 28 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal