Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 16. Studeni, 2018. - 20:08
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2]   Dolje

Autor Tema: KLE trgovina  (Posjeta: 1561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Odg: KLE trgovina
« Odgovori #10 : 12. Srpanj, 2018. - 10:26 »

Moji jeftikaneri s ebay-a koče, ali nakon 2 soma km ispuštaju iritirajuće zvukove kod jačeg kočenja. Malo sam ih pošmirglal i to je pomoglo samo za par stotina km, sad opet isto. Tak da drugi put ipak dam koji dolar više.
Autokrešo, brake, polutvrde, valjda 140 sa popustom, u BJ u Frenumu dobijem autokrešin popust.
Cviljenje sam na prijašnjim pločicama riješio da sam očistio klipiće i namazao silikonskom unutra
i prestao gladiti prednju kočnicu.
Neki put počastim diskove kokpit sprejom.     :h  Radije jače i kraće kočim.
Sad i bolje koči nakon svega.
Što točno je odagnalo cviljenje? Jedno od toga.

Bajadojaja

• Kawasaki ...
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #11 : 12. Srpanj, 2018. - 14:34 »

Nisam od onih koji stalno napikavaju po kočnicama, kočim kočnicama kad mi netko izleti, kad treba stati do kraja i tak, ostatak vožnje koči mašina. Ali očito ima razlike i u pločicama, nisu sve iste, stare nisu nijednom zacvilile, stil vožnje mi je manje-više isti, dok ove nove kod svakog jačeg kočenja izazivaju okretanje glave prolaznika :h.
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #12 : 13. Srpanj, 2018. - 22:05 »

Nisam od onih koji stalno napikavaju po kočnicama, kočim kočnicama kad mi netko izleti, kad treba stati do kraja i tak, ostatak vožnje koči mašina. Ali očito ima razlike i u pločicama, nisu sve iste, stare nisu nijednom zacvilile, stil vožnje mi je manje-više isti, dok ove nove kod svakog jačeg kočenja izazivaju okretanje glave prolaznika :h.

bravo, to je idealna vožnja!!!
na kraju krajeva, kočenje mašinom ujedno i hladi mašinu jer puštanjem gasa smanjimo dotok goriva i time grijanje u cilindrima, a klipovi tj radilica i dalje vrti, vrti pumpa ulja i vode, a grijanje minimalno...

rasterećujemo radilicu i sve u sustavu prijenosa, a konačno i štedimo diskove i kočnice...

najbolji vozači su vozači gradskih autobusa, mislim na one na kojima ne osjetiš da je prešaltao u višu, nižu ili pak počeo kočiti naglo osim prilikom iznenadnog zaustavljanja!! kada to prenesemo stilom i na motor, dobijemo tzv mekanu vožnju koja ne znači nužno i sporu!!!  može se voziti prilično brzo, ali mekano!! prediktivni....kada vidiš zavoj, nemoj juriti ko manijak pa zadnjih 20 metara kočiti ko manijak, nego umjesto na 20 metara, pusti gas bar 100 metara prije i dođeš na isto, a nisi kočio ko budala...i to je sva mudrolija...

ja kad idem Zagreb-Zadar, ako izuzmemo semafore na putu i nekakva uletavanja/izletavanja kretena sa strane i slično, ja ne znam dal možda 2-3 puta pipnem kočnicu u vožnji....ako i toliko...evo sad kad smo išli natrag, od Obrovca do Korenice, starom cestom naravno, nisam niti jednom pipnuo kočnicu sve do Koreničkog rotora tj pješačkog prijelaza...

moja žena je na potpuno novom autu spalila diskove za 60.000km, onda je upoznala mene (taman smo se upoznali, a ona nekih nepunih mjesec dana kasnije išla kod svog mehe, ja se križao) i evo je došla do 155.000km i diskovi su joj tek na pol potrošenosti...kaže da nije znala da se može tako voziti sa kočenjem mašinom jer je nju bilo strah kad mašina digne obrtaje ubacivanjem u nižu pa sam joj i to objasnio...

kada sam prvi put sjeo s njom u auto i kada nas je vozila u Karlovac iz Zagreba....dobio sam mlade, starom cestom u tih 60tak km stisnula je kočnicu 9864 puta, gotovo bi se moglo reći da je vozila na način da je jednom nogom držala gas, a drugom kočnicu  :D

sva sreća da je bila zamjena tih diskova pa sam joj mogao argumentirano pojasniti što ona s tom kočnicom radi autu....a povrh kočnice, primijetila je i da na mjesećnoj bazi troši i do 100kn manje goriva....sama sebi se kasnije divila kako je napredovala stilom vožnje, a vozi ko simplon....prilično energično za žensku....
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

Bajadojaja

• Kawasaki ...
« Odgovori #13 : 14. Srpanj, 2018. - 08:12 »

Znam, imam i ja jednu takvu, prvi diskovi su otišli za 100tkm, drugi par ima prek 250tkm i još nisu za zamjenu, pločice su odradile 150tkm, auto ima blizu 400tkm i mašina je još uvijek ok.
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #14 : 15. Srpanj, 2018. - 15:05 »

Znam, imam i ja jednu takvu, prvi diskovi su otišli za 100tkm, drugi par ima prek 250tkm i još nisu za zamjenu, pločice su odradile 150tkm, auto ima blizu 400tkm i mašina je još uvijek ok.

al dobro je jer imaju kapaciteta za naučiti kada im netko pokaže i objasni.....ali ima i tvrdoglavih koje su emancipirane i ne dozvoljavaju da im se ništa nameće....takve nek plaćaju mehe, za drugo i nisu  :D
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki ...
« Odgovori #15 : 15. Srpanj, 2018. - 15:16 »

Kad im objasniš da to sve ide iz zajedničke kase i pokažeš malo koliko košta gorivo, održavanje, gume i ostalo, da može uz isto brdo trećom na 3500 soma uz malo gasa ili 5-om gas do poda i da manje pati auto i manje goriva potroši, da je to na mjesečnoj bazi toliko para, na godišnjoj toliko, onda se klikeri preslože :h.
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #16 : 16. Srpanj, 2018. - 20:00 »

Kad im objasniš da to sve ide iz zajedničke kase i pokažeš malo koliko košta gorivo, održavanje, gume i ostalo, da može uz isto brdo trećom na 3500 soma uz malo gasa ili 5-om gas do poda i da manje pati auto i manje goriva potroši, da je to na mjesečnoj bazi toliko para, na godišnjoj toliko, onda se klikeri preslože :h.

ja sam svoju iškolao glede uzbrdica i brzine po principu kamionđija; "kojom gore, tom dole" i kaže da joj je tako puno lakše voziti...to pravilo imam i na motoru pa kad idem nizbrdo, ne moram kočiti, već samo pustim gas...
Evidentirano

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #17 : 16. Srpanj, 2018. - 23:16 »

pajo i jare  :h  ja kočim, sranje kočnice ne rade..zabijem se u kiosk...kiosk radi..
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #18 : 21. Srpanj, 2018. - 12:14 »

pajo i jare  :h  ja kočim, sranje kočnice ne rade..zabijem se u kiosk...kiosk radi..

jel se nakon tog susreta kiosk zatvorio?  :D
Evidentirano

mxel

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #19 : 02. Studeni, 2018. - 17:11 »

sad za hladnije i blatnije uvjete razmisljam o mitas 09.  najradje bi kupio zadnji kotac po nekoj razumnoj cijeni. da ne premontiravam gumu.
imate li iskustva od er5 ili onog s oklopom ? gpz ? vjrv.  jel ide na kle. mozda z malo distanci pripasat il lancanik da i novi uzmem, cak i koji zub veci.
jos i desni salter governala , onaj od starijih modela kaj pale gase svetla. bi trebalo. da onak lakse otklizne se u mrrak      :angel: 
mitas 07 i 09. po 440 kn. u kz-  bas ispito.
Evidentirano
Uzmi sve sto ti zivot pruza
 Str: 1 [2]   Gore

Stranica je generirana za 0.442 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal