Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 22. Travanj, 2019. - 07:22
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: Kleom po buri  (Posjeta: 1668 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kleptanon

• Kawasaki ...
Kleom po buri
« : 25. Rujan, 2018. - 14:41 »

Jucer sam iskusio i onu drugu,neugodnu stranu voznje motora..Vracajuci se iz Istre,vec kod Plomina sam naletio na udare bure,ali pravo kresevo je bilo na izlazu iz Rijeke prema Grobniku,pa sve do Lokvi..Stvarno par puta sam imao osjecaj da uopce nemam kontrolu nad kleom,drzim ga,stiscem dole,a on ide kuda vjetar hoce,jos su i sve slepere i kamione prebacili na staru cestu tak da je bilo uzbudljivo skoro do Delnica,a tamo me docekalo oko5 stupnjeva..jos se nisam ugrijao..zelim cuti vasa iskustva za voznju po buri..i fakat je kle za sve..buru,maglu,jedino se komadi slabo ljepe,ali vjerujem da to nije do klea :D
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Odg: Kleom po buri
« Odgovori #1 : 25. Rujan, 2018. - 16:54 »

jučer sam kao drugi dugo autom vozio iza jednog,
po meni umornog KLEjaša,
od Draganića do Lučkog, čovjek je polako vozio,
mrak, oko 20.30 sati.
Narančasti kle, čini mi se, torbe...

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 25. Rujan, 2018. - 16:59 »

Jucer sam iskusio i onu drugu,neugodnu stranu voznje motora..Vracajuci se iz Istre,vec kod Plomina sam naletio na udare bure,ali pravo kresevo je bilo na izlazu iz Rijeke prema Grobniku,pa sve do Lokvi..Stvarno par puta sam imao osjecaj da uopce nemam kontrolu nad kleom,drzim ga,stiscem dole,a on ide kuda vjetar hoce,jos su i sve slepere i kamione prebacili na staru cestu tak da je bilo uzbudljivo skoro do Delnica,a tamo me docekalo oko5 stupnjeva..jos se nisam ugrijao..zelim cuti vasa iskustva za voznju po buri..i fakat je kle za sve..buru,maglu,jedino se komadi slabo ljepe,ali vjerujem da to nije do klea :D

Prešao sam jedan jedini put u životu Paški most kad je bio zatvoren za sav promet. Ne bih nikad više.

Auti nisu više išli preko, ja sam mislio da još mogu. Stavio u prvu, zalegao na tank koliko mogu i nasvirao gas u prvoj da me drži žiroskopski moment. Bacalo me na jednu stranu i kad bi me zabilo u odbojnik, nogom sam se odgurnuo od njega da ne udari KLE. I tako od jedne do druge strane, ko yebena kugla flipera (ako znaju ljudi što je fliper). Srećom da je promet bio zatvoren pa mi nitko nije dolazio u susret iz suprotne trake. Osjećaj nemoći pred silom prirode je grozan. Kako me bacalo lijevo ili desno, tako sam ja noktima i zubima držao gas i ne puštao pravac kretanja naprijed. Pred kraj mosta je bilo malo zavjetrine pa sam gas stiskao sve više u crvenom da motor nastavi držat pravac. Da sam pao, vjerojatno hitna ne bi mogla do jutra doći po mene. Jedna žena me čekala s druge strane, i mislio sam da me ni vjetrovi ne mogu zadržati da ne dođem ako sam rekao da ću doći. Danas to ne bih ni u ludilu napravio.

Drugu po intenzitetu buru iskusio sam u više navrata od Rijeke do Zadra na KLEu, obično kad je zatvoren Paški zbog bure. Štiti kopno s jedne strane pa nije tako jako kao preko Paškog mosta. U prvu i guslaj, pa tako kilometrima. Najgore počinje kojih desetak kilometara od Vinodolskog (po sjećanju) i drma sve do Jablanca, u Karlobagu je već mirnije. Može se držat svoja vozna traka, vjerojatno zbog zaleđa kopna. Jednom me prijatelj molio da nastavi jahat na KLEu tako da ja preuzmem njegov R1 jer imam više iskustva, njega je bacalo posvuda. Na KLEu je širok upravljač i malo je povišen, pa je uspio nastaviti dalje bez padova ili prelaska na suprotnu traku. Bilo mi ga žao vidjet u retrovizoru kad ga prebaci na suprotnu traku, a auto ide iz suprotnog smjera.

Ovaj dio od izlaska iz Rijeke prema Grobniku i poslije njega koji si prešao mi je bio negdje treći ili četvrti po intenzitetu, ako izuzmem prelaske preko Velebita pod burom. Uglavnom treba prebacit u nižu, držat upravljač i stisnut zube. KLE ima masu, ima moment, može, hoće. Gadno je kad je kiša i bura, jer je onda još i klizavo. Zato uvijek nove gume treba imat, da drži u svim vremenskim uvjetima. Jednom me zatekli bura i snijeg u desetom mjesecu, i srećom da sam brzo došao do odredišta jer ne bih dugo izdržao da se više toga nametalo. Ripne slabo drže na snijegu ako je asfalt podloga, ispune se brzo pa nema puno koristi. Da nije bure ne bi bio takav problem, ali s burom je zayebano. Izbjegavati bura+snijeg kombinaciju pod obavezno.

I vidi zanimljivo, to sam i ja primjetio da se na KLE ne pale komadi. Da nije zbog boje možda? :D
Evidentirano

antebedalov

• Kawas... ...
« Odgovori #3 : 25. Rujan, 2018. - 17:09 »

Kad te pita zenska sta vozis, kazes samo Kawasaki, jer ako kazes KLE, ode ona ko i mi na buri s KLEom :h
Evidentirano
Nije u šoldima sve, neka te tu KLE

kleptanon

• Kawasaki ...
« Odgovori #4 : 25. Rujan, 2018. - 19:22 »

Je,drdamjane..bio je to umorni i promrzli kleptanon :glasses:,ali sretan jer se bližio kući :h mogao si mi dati neki znak..čaj topli bi mi odgovarao :occasion:
Evidentirano

kleptanon

• Kawasaki ...
« Odgovori #5 : 25. Rujan, 2018. - 19:29 »

A,kaj se komada tiče..vjerojatno imaš pravo da se o boji radi..vjerojatno i tu plavi kleovi furaju komade..ajde picolovci na plavim kleovima,da čujemo formulu ili da pituramo motore
Evidentirano

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #6 : 25. Rujan, 2018. - 20:34 »

Ja kao novopeceni vozac polozio u 1mj ove godine prvi puta osijetio malo jacu buru bas dio od grobnika pa prema delnicam na dijelu cim se pocne penjati od grobnika i to suvozacicom.
U jednom zavoju sam bas osijetio nalete i nemoc nad motorom ali par zavoja dalje moje neiskustvo i malo brze isao nego sto bi po buri trebalo dovelo me do toga da sam u zavoju mislio da je gotovo da padamo, zena se uplasila a ni meni nije bilo svekedno, stali okrenuli se i lagano doma
Evidentirano

GogoOg

• Kawas... ...
  • samo jako
« Odgovori #7 : 25. Rujan, 2018. - 21:01 »

Ajde kleptanon ne kukaj 😷 malo povjetarca i odmah bura,  jučer nije bilo bure nego lahorić 🤷‍♂️ Vakula rekao, a svi znamo da je Vakula stari meteorolog i bajke 🙄
Evidentirano
Samo jako 💪

kleptanon

• Kawasaki ...
« Odgovori #8 : 25. Rujan, 2018. - 21:05 »

Kako si me provalio..ma,moram malo preuveličati taj lahorčić u olujnu buru,misao je bila malo razdrmati uspavani forum..vidiš klko nas ima online :h :h
Evidentirano

GogoOg

• Kawas... ...
  • samo jako
« Odgovori #9 : 25. Rujan, 2018. - 21:23 »

Bome nas ima 👍👋  ma znam ja da ljudi koji rade u kazalištu brzo smisle i naprave predstavu 😃😃 :h
Evidentirano
Samo jako 💪
 Str: [1] 2   Gore

Stranica je generirana za 0.192 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal