Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Siječanj, 2019. - 12:00
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4   Dolje

Autor Tema: Litijski akumulator  (Posjeta: 2368 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DAKLE

• Kawas... ...
Odg: Litijski akumulator
« Odgovori #20 : 26. Listopad, 2018. - 10:42 »

logika:
- svima drugima traju dulje
- znači nešto nije u redu s motorom
bez možda  :D

Logika ti je nažalost - kriva.
Nekad se od 100% prodanih akumulatora vraćao samo jedan kupac s škart akumulatorom, dakle 1%.
Od tamo negdje 2010.g. se od 100% vraćalo 20% kao škart i smanjile su se godine garancije s 2 na jednu godinu.
Kad sam kupovao prije dvije godine Vartu, prodavač mi je rekao da budem sretan ako traje tri godine, da je to puno, da većina zna riknuti unutar dvije godine jer se rade odnedavno od jeftinijih materijala. Garancija je samo 6 mjeseci! A moja originalna Yuasa made in Japan je izdržala u tom istom KLEu preko 50000km i 12 godina. Misliš da bi nova kineska Yuasa mogla toliko dugo?

Ja ću ti samo reći da opravdano sumnjam da ti je prodavač formirao akumulator, prije bih rekao da ti je utočio kiselinu koja dolazi odvojeno, začepio aku i dao ti ga u ruke i rekao "pali-vozi". Moj je bio na punjaču skoro 6 sati dok ga nisam natočio do kraja, max struja 1A, max napon 14.4V, tak piše u uputama dobivenim uz Vartin aku. A možda je to sve bezveze, ali ak rikne onda nema u meni onog zrna sumnje da nije nešto napravljeno kako je trebalo.

Sve je moguće. Moguće je i da je mladi prodavač upravo tako napravio kako kažeš, a moguće je isto da su loši materijali korišteni u samoj izradi akumulatora u Kini. Ja sam nekako sklon ovom drugom uvjerenju, jer inače bi ti akumulatori imali garanciju od 2 godine kako su oduvijek imali.

Jučar sam u dva navrata radio desulfatizaciju, uspio sam prvi puta dignuti napon s 12.51V na 12.91V i drugi put na 12.95V. To je preslabo za potpuno napunjen akumulator. Čak i za loše formiran akumulator, to je preslab napon nakon samo dvije godine normalnog korištenja. Drugim rječima, akumulator mi je oficijelno rikavela.

hm gledam povijest svojeg, prijašnji vl. vodio evidenciju: 13.4.16 @46500km promijenjen regler i akumulator....do danas @ 75500 problemi struja/paljenje = 0.  Motor stoji vani cijelo vrijeme, samo pokriven ili nadstrešnica, tak i prijašnji vlasnik, vjerojatno vidio garažu kod prvog vlasnika, prije 30.8.2015 :evil:
Da ne ureknem nek tak služi i dalje.Ali ak hoće crknut nek crkne...navozil se..

Rođo, i meni je prvi originalni trajao 12 godina i s njim sam napravio preko 50000km. Ali moj KLE sad ima 15 godina i preko 70tkm, i vrijeme je za drugi (bolji) akumulator. Ići ću danas po taj litijski pa što bude - bude. Tri hodine jamstva mi se čine ok za akumulator, valjda će ok biti.
Evidentirano

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #21 : 26. Listopad, 2018. - 11:47 »

to ideš u Beren dučan?jesi vidio kod njih, zadnje kod njih prije ohoho godina uzeo aku za auto.Na njih već zaboravio al se sjećam da mi je besplatno ispitivao punjenje i ugradnju..a i cijena onda bila ok. Ak ništ možda ima kakva akcija na cijene  :glasses:
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #22 : 26. Listopad, 2018. - 12:00 »

to ideš u Beren dučan?jesi vidio kod njih, zadnje kod njih prije ohoho godina uzeo aku za auto.Na njih već zaboravio al se sjećam da mi je besplatno ispitivao punjenje i ugradnju..a i cijena onda bila ok. Ak ništ možda ima kakva akcija na cijene  :glasses:

Godinama sam kupovao akumulatore posvuda, možda najviše na Ribnjaku. To se nekad zvalo Akumulatorkomerc ili slično, pa je poslije nekoliko puta još mijenjalo ime. Možda se zadnje zvalo Ciak ili tako nekako. Za neke motore su mi Varte kupljene kod njih trajale od 8 do 10 godina, ali ova u KLEu eto nažalost nije imala tu sreću. Za treći motor sam kupio neki bezimeni akumulator u Metro, eto još drži nakon hrpu godina.

Danas idem u Draganić u Novema Nova, rezervirao sam si jedan Shido za KLE pa ću vidit kakav je taj. Čim ima tri godine jamstva, to mi puno znači.
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #23 : 26. Listopad, 2018. - 12:56 »

Kupi, ok.
Tvoja lova, tvoje iskustvo.
Ali ipak okreni ploču.
Prvo saznaj zašto se to događa.
Onda ćeš sa spokojem i zadovoljstvom uživati u skupom, jeftinom,
bilo kojem akumulatoru na super KLE motoru.
Ima logike?

BLACKY

• Dole kmeti, živio Tahy.
  • Kawas... ...
« Odgovori #24 : 26. Listopad, 2018. - 13:17 »

Ovdje očito nije problem u akumulatoru.
Imam vartin akumulator iz 2013. Radi savršeno. :thumbleft: Preko zime obavezno na pametnom punjaču. :occasion:
Ali znam jedan slučaj: kupljen novi akumulator prije 2 mjeseca i prazan?
Razlog pražnjenja krivo spojene maglenke.
Tako da najbolje da provjeri električar.

Evidentirano
Dole kmeti, živio Tahy.
https://youtu.be/ix7D1LYLm1A

Bajadojaja

• Kawasaki ...
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #25 : 26. Listopad, 2018. - 13:45 »

Izvadio iz auta BOSCH silver star 10 godina. Više puta ispražnjen do kraja prije 5 godina, pa još par puta lani da nije bilo u njemu struje ni za lampice na instrument tabli zbog problema s (pogodite s čim :h ) reglerom. Nakon punjenja akumulator ponovno radio kao zmaj, ja ga preventivno zamijenio zbog starosti, a ne zbog nemoći. Sad leži u garaži napunjen kao rezervni aku. zlu ne trebalo. Drži stabilno napon, šteta ga baciti ili prodati po kili.
To što nešto rade ili ne rade Kinezi ne smatram nekim benefitom ili da odmah ne valja. Imam na poslu prejebenog kineskog alata, Unior je za njega kinesko smeće. Ali taj alat i u Kini košta otprilike iste novce ko Unior kod nas. Tako da nemam ništa protiv kineskog akumulatora ako je napravljen kak se spada.
Najveći problem smo mi potrošači koji želimo jeftiniju ili jeftinu robu, a trgovci nam izlaze u susret i pokupe u Kini ili bilo gdje drugdje ostatke od proizvodnje, poluispravnu robu, robu palu na testiranju u tvornici, robu koju je A brand odbio preuzeti zbog loše kvalitete i nezadovoljavanja standarda, a mi veselo kupujemo tu istu robu. Kad bi kupci počeli bojkotirati robu loše kvalitete, ista bi i nestala s polica, jer na njoj ne bi bilo zarade. Kad bi neispravan akumulator star 7 mjeseci proletio kroz izlog prodavaonice gdje je kupljen, i to bi bio nekakav signal trgovcu. Kad bi se to dogodilo 3 puta u istom mjesecu, mislim da bi robu maknuo s police i razmislio da li mu se isplati prodavati šrot, a mi bi imali manje dileme što, gdje i za koliko kupiti.
Evidentirano

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #26 : 26. Listopad, 2018. - 14:17 »

E da većina se toga radi u china ili gdje već, normalno u više klasa kvalitete...trgovci ko trgovci gledaju kupi jeftino prodaj što skuplje...kad imaju puno reklamacija onda promijene asortiman pa jovo nanovo...danas nekaj kupit moraš bit detektiv :h
....a nekad je bad karma, grah tak opal..
meni žena zgurala u motor krunicu, e sad budi pametan jel pomaže..
« Zadnja izmjena: 26. Listopad, 2018. - 14:25 nenox »
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #27 : 27. Listopad, 2018. - 20:26 »

Kupi, ok.
Tvoja lova, tvoje iskustvo.
Ali ipak okreni ploču.
Prvo saznaj zašto se to događa.
Onda ćeš sa spokojem i zadovoljstvom uživati u skupom, jeftinom,
bilo kojem akumulatoru na super KLE motoru.
Ima logike?

Ma nema logike dragi dr. Damjane, jer znam zašto se to događa. Jednostavno je loš akumulator bio.

Vidiš, ti si krenuo s pretpostavkom da nisam sve već pregledao i ustvrdio zašto se to događa. A jesam. Sve skupa sam 4 puta desulfatizirao staru Vartu (2 godine staru!), napunjenu sam je istestirao i stavio u KLE da još jednom i na samom motoru ispitam. Prvo paljenje pad napona na 8V prilikom paljenja, upalila je KLE nakon drugog zaverglaja. Drugo paljenje pada napon na 4V, jedva je upalila nakon tri četri zavreglaja u prazno. Treći put više nije mogla, nema snage. Regler lijepo radi i s tom Vartom, puni kako treba na maks 14.5V. Izvadio sam Vartu i spremio je za otpad, jer za ništa drugo nije.

Stavio sam Shido. Vruuum, pali na prvi zub. Pad napona nezamjetan, ta mala baterijica osjetno radi bolje nego velika olovna. Regler ponovno lijepo puni, sve radi kako treba. Slikao sam sve, ušteda u težini je nevjerojatna. Cijela baterijica je teška ravno 777 grama! U usporedbi s starim Landportom od 4.5kg ili Vartom od 4.8kg, sad mi je KLE trajno 4 kile lakši. Čak mi je ostalo tu u tom prostoru mjesta za rezervnu elektroniku i rezervni regler, jer se mora odignuti baterija da kontakti sjednu. Još sam u nekoliko puta mjerio napon baterije i reglera tijekom dana, sve uredno radi. Mislim da se neću više nikad vraćat na olovo, ovo je predobra promjena. A KLEić pali na prvi zub, 'vruuum' istog trena kad stisnem gumb.

E da većina se toga radi u china ili gdje već, normalno u više klasa kvalitete...trgovci ko trgovci gledaju kupi jeftino prodaj što skuplje...kad imaju puno reklamacija onda promijene asortiman pa jovo nanovo...danas nekaj kupit moraš bit detektiv :h
....a nekad je bad karma, grah tak opal..
meni žena zgurala u motor krunicu, e sad budi pametan jel pomaže..

Moguće da je i ovaj Shido rađen u Kini. Ali vidi se da je rađen kvalitetno, da su korišteni dobri materijali.

Sad sam 3 godine miran i 4 kile lakši. Osjeti se, vrijedilo je svaku lipu. :)
Evidentirano

BLACKY

• Dole kmeti, živio Tahy.
  • Kawas... ...
« Odgovori #28 : 27. Listopad, 2018. - 21:46 »

Odlično :aplauz:
A koliko novaca stoji to veselje.
Evidentirano
Dole kmeti, živio Tahy.
https://youtu.be/ix7D1LYLm1A

nenox

• Kawas... ...
« Odgovori #29 : 28. Listopad, 2018. - 12:53 »

70-100£ vani... jbg ak riješi problem na duže vrijeme bez frustracija....nije ni bitna tolko cijena. Jopet jest da je nama klejašima kaj pretežno ne grcamo baš u parama :h drama kak god okreneš
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4   Gore

Stranica je generirana za 0.553 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal