Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 20. Studeni, 2019. - 20:08
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Dolje

Autor Tema: 9 . International KLE meeting - Austrija 2019  (Posjeta: 16850 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kUm

• Kawasaki KLE
Odg: 9 . International KLE meeting - Austrija 2019
« Odgovori #90 : 26. Siječanj, 2019. - 18:06 »

Kume, ti ćeš voditi ovu asfaltnu rutu. Dal znaš kuda to ide? Očito je da kod dijela naših KLE-ovaca postoji interes za obići Grossglockner.  Od Rosentala do Heiligebluta (gdje počinje Alpenstrasse) je nekih 170 km. I 47 km ceste na Grossu i povratak. Ne znam...možda je to previše za cestovnu turu. A možda i nije?? Ne bi se htio miješati u organizaciju, ovo je samo ideja na temelju postova naših članova.
Razmišljao sam kratko o tome, ali nije baš opcija....Do Heiligebluta ima 350km (https://goo.gl/maps/MbbefSj6cdS2) + odlazak na Gross....hmm. Iz iskustva mogu reći da je izlet na Gross nije izlet od 3 sata, zapravo je, ali nije to mjesto koje čovjek može "upiti u 3 stata", pogotovo ako je lijep dan, osim da može drugima reći da je bio na Grossu, dobar dio nas je bio na Grossu, ali samo put tamo i natrag je 6 -7 sati....kad se sve uzme u obzir, ne bih to forsirao, ali mogu predložiti da se organizirate i da tko želi otić na Gross da dodje dan ranije  i to odradi u petak!
Tako to inače radi većina, a mi smo se odlučili da to bude nedjelja...zavisno od lokacije izabrati da li je bolje doći dan ranije pa se voziti ili ostati dan duže....Za Grossglockner preporučam petak, jer je nedjelja puno natrpanija posjetiteljima).

Rute o kojim sam malo razmišljao su otprilike ovako :

http://goo.gl/maps/PHbpq5WFi4p
ili
https://goo.gl/maps/EP1Fy9bkUU62
ili
https://goo.gl/maps/VY8osaZmDGT2

Svi prijedlozi su dobrodošli!  :ruke:
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

heckler

• Kawasaki KLE
« Odgovori #91 : 26. Siječanj, 2019. - 22:46 »

Michelin route planer kaže da od Rosentala do Heiligebluta ima 172 km.

(Powered by frubar.net)

Evidentirano
KLE  forever

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #92 : 27. Siječanj, 2019. - 10:57 »

Da, 172 km cca 3,5 - 4 h, u jednom smjeru, i toliko natrag, plus 40km Grossglockner, to je min 3 sata, plus barem pola sata gubiš na plaćanje na ulazu.
Govorim iz iskustva, pola sata smo izgubili na ulazu dok nas je samo 5 motora ušlo unutra, neki su se spremali, neki su pušili, mora imati i pauzu prije uspna na Gross, a kamoli kad imaš grupu od 10-20 motora, tako da sam mišljenja da je to preveliki zalogaj za asfaltnu rutu na meetingu :(

...ali kažem, preporučam da se dodje dan ranije, smjesti i da se u petak napravi đir na Gross. Manja će biti skupina motora, lakše za organiziranje, brže odlazak sa benzinske pumpe...i hrpa drugih sitnica koje ti uzmu vrijeme, te u petak je manje posjetitelja na Grossu, nego nedjelja.. kad smo mi a putu za 2 KLE meeting u NJemačkoj, bili, smo u četvrtak, pa je gore bilo nekkoliko autobusa turista :) ...nemrem si zamisliti koliko ih je u subotu ili nedjelju...
To je samo moj prijedlog :)
Evidentirano

heckler

• Kawasaki KLE
« Odgovori #93 : 27. Siječanj, 2019. - 12:27 »

Gledam malo ove rute za cestovnu turu. Zbilja prolaze (sve 3) jako lijepim i atraktivnim predjelima.
Samo se bojim da je to malo previše. Recimo Podkoren,pa Predil, pa Mangart, Trenta,pa Vršić...
Tu ima toliko lijepih stvari za vidjet da ni dva dana ne bi bilo dosta.
A sve tri rute su otprilike slične. Zapravo ne znaš koja je bolja. Ona prva mi se još nekako najviše sviđa.
Mada ponavljam...dosta dugačka.

(Powered by frubar.net)
Evidentirano
KLE  forever

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #94 : 27. Siječanj, 2019. - 14:25 »

...to sam samo okvirno bacio trasu na gmap, no svakako nešto mora otpasti.
....iako smo big pappa duff i ja za prošlog meetinga u Austriji tu trasu već prošli dan nakon meetinga u nedjelju, jednim dijelom zajedno s riječkom ekipom (mislim da smo se na izvoru Soče rastali), kao i otišli do Bleda i Bohinja u ponedjeljak, na putu kući, no u ovom slučaju moram uzeti u obzir da smo bili dvojica, a za meeting će biti 10-ak + motora, tako da svakako nešto treba smanjiti :)

U planu je da nakon što ovdje dobijem feedback za asfaltnu trasu, te istu usaglasimo, u svibnju big pappa duff, ja i tko nam još se želi pridružiti, jedan vikend, prođemo tu rutu i vidimo koliko se što vremenski može uklopiti. (npr. za odlazaka na Mangart treba platiti 5€ eko taksu, pa sad puta xy motora, na ulazu ćemo izgubiti 10-ak min vremena, ako prethodno netko skupi po 5€ po motoru i plati odjednom, ako ce svaki za sebe plaćati, onda i pol sata :)

Sve ovisi o tome gdje ćemo moći organizirati stanku za ručak, rado bih to napravio oko Boveca, tako da na izvoru Soče stanemo, prošetamo do izvora i/ili popijemo piće...
Slažeš li se heckler? (svaki mi je feedback dobrosošao  :bang:)
Ne znam koliko se vremena gubi i koliko je zahtjevno u moto opremi prošeta do izvora Soče? Zna li netko??

Edit:
zapravo je rute planirana ovako: https://goo.gl/maps/N945Pa3MqY62, >>>samo u kontra smjeru, znači prvo Jesenice, Izvor Soče, Bovec, pa Mangart, pa Tarvisio i natrag i to iz razloga toga što je cesta od Mangarta (Tarvisio), prilično brza i široka i nadasve malo prometna (tu smo se vozili oko 100, 110, a bili smo spori), tako da smo prilično brzo došli u Camping Rosental-Roz,  St. Margareten im Rosental, Austrija, pa smo morali vrijeme upopuniti offroad vožnjim uz nasip  :evil: )
« Zadnja izmjena: 27. Siječanj, 2019. - 14:33 kUm »
Evidentirano

heckler

• Kawasaki KLE
« Odgovori #95 : 31. Siječanj, 2019. - 14:47 »

Ova cestovna tura ne izgleda loše. I mislim da je vožnja ovim smjerom koji ti predlažeš ok.
Tu ipak treba uzeti u obzir par stvari.
Prvo, koliko zastanaka planiramo napraviti, gdje i koliko vremena za to potrošiti.
Recimo, za sam izvor Soče treba propješačiti cca 30tak minuta od mjesta gdje bi ostavili motore. I nije baš za šetnju u moto opremi.
Drugo, ima mjesta gdje bi se svakako trebalo zaustaviti kao što je Ruska kapelica, prijevoj Vršić, pa onda tu negdje i ručak (opet 1-1,5 sati)...
Treće, za popeti se na Mangart (sa ulaznicom), provesti gore neko vrijeme (a bar 15-20 min) i spustiti se...treba nam možda i 2 sata.
Onda imamo Predil, pa Tarviso...a i na toj cesti ima lijepih pejzaža i nešto za pogledati.
I povratak nazad...
Ovisi i koliko će motora biti. Po do sada pokazanom interesu samo iz HR bi moglo biti 20tak...
Pa će se cestovna tura možda morati odraditi u dvije skupine (ili više).
Zaključak:
Prijedlog rute je odličan, samo treba precizno odrediti gdje će se stati, koliko dugo ostati...i da tih zastanaka ne bude više od 5-6...plus ručak.
I siguran sam da se nećemo prerano vratiti. Ima toga dosta...
To je samo moje mišljenje, svačije je dobrodošlo...

Evidentirano
KLE  forever

GogoOg

• Kawasaki ...
  • samo jako
« Odgovori #96 : 31. Siječanj, 2019. - 19:53 »

Mogu potvrditi i preporučit svima da odvoze rutu dolinom rijeke Soče jer je kao stvorena za vožnju motorom

Poslano sa mog H3113 koristeći Tapatalk

Evidentirano
Samo jako

kleptanon

• Kawasaki KLE
« Odgovori #97 : 31. Siječanj, 2019. - 20:04 »

Predivne slike,pogotovo ova prva :bang:moramo tuda proči.. :ruke:
Evidentirano

GogoOg

• Kawasaki ...
  • samo jako
« Odgovori #98 : 31. Siječanj, 2019. - 21:05 »

Predivne slike,pogotovo ova prva :bang:moramo tuda proči.. :ruke:

Ako uspiješ Anakee 3 montirati na felge, možda i odvoziš ovu rutu  :evil: :evil:
Evidentirano
Samo jako

kleptanon

• Kawasaki KLE
« Odgovori #99 : 31. Siječanj, 2019. - 23:22 »

Ako uspiješ Anakee 3 montirati na felge, možda i odvoziš ovu rutu  :evil: :evil:
  :h a ako ne uspijem znam jednog tipa koji prodaje rabljenu prednju metzeler gumu koja je i bolja od nove i to sve za 100kn..navali narode,jos malo pa nestalo.. :evil:
Evidentirano
 Str: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 29   Gore

Stranica je generirana za 0.353 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal