Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 30. Ožujak, 2020. - 21:41
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2   Dolje

Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 791 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boki_tom_jon

• Ka...... ...
  • *
Pozdrav
« : 09. Ožujak, 2020. - 13:09 »

bok,

zovem se Bojan i iz Zagreba sam.

cca 15 godina vozim MTB, zadnjih 5 godina Enduro kategoriju. Niže je trenutno moja pila.
85170132-645543152928819-657863287719434340-n" border="0

Nekako prirodan korak je preći na dual sport , enduro, adventure motor. Položio sam A kategoriju prošle godine u 11. mj na -4 stupnja(nezaboravno iskustvo)...
u teoriji tražim motor za do posla, za povesti ženu na vikend vožnju ili otkrivanje sporednih puteva Hrvatske!   :occasion:
gledajući održavanje, registraciju i nekakvo pouzdanost motora, da ne bankrotiram nekako je KLE logičan izbor.

Znam da su tu ljubitelji KLE-a ali opet me zanima da li to što meni treba je KLE? savjetujete li prvu ili drugu verziju?
I da li se isplati uzimati 10-15 godina star motor za skoro svakodnevnu uporabu

pozdrav
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
Odg: Pozdrav
« Odgovori #1 : 09. Ožujak, 2020. - 14:33 »

Ja tako svoj koristim od 2017 cijele godine..
Kupio s 53tkm danas ima 98tkm, 2002g plaćen 15500kn onda. Malo ga preradio u vidu drugo sjedalo, 1500kn. Prednje opruge progresivne Wirth1000kn, Hell naprijed crijevo kočnice 300kn..iza podignut ovjes, odnosno drugi dogbonesi mene izašlo 100kn, Vizir 40eu.Bez tih prerada mi nevalja, koga standardni zadovoljava neka mu ja nebi hvala...
E da preventivno promijenio magnet, 1200kn, regler pošto je crko 700kn.crklo još sajla km sata i gas sajla što je nekihn150kn.Drugih kvarova nije bilo. Gume izdrže oko 15tkm, diskovi, pločice, akumulator, semerinzi, lanac, lančanici,promijenjeno, nešto od toga i više puta al to je potrošni materijal.Suma sumarum da ga kupujem opet nebi, jedino da je povoljna cijena pa s ovim preradama ne dođe preko 20tkm.
Kanta al svagdje me dovela...a s prvim vlasnikom bila u Francuskoj
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2020. - 14:41 nenox »
Evidentirano

Boki_tom_jon

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #2 : 09. Ožujak, 2020. - 17:24 »

kanta koju ne bi preporučili?
druga opcija je pegaso trail
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak, 2020. - 17:30 Boki_tom_jon »
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #3 : 09. Ožujak, 2020. - 18:26 »

Ma nije kanta, samo treba naći pristojan primjerak kojih je sve manje kod nas. Problem je da takav nerijetko košta 3000 eura ili više, nitko ne prodaje vrhunskog KLE-a za 2000. Zahvalan za održavanje, uz malo osnovnog znanja mehanike i dobre volje možeš ga sam servisirati doma bez problema. Dobar na makadamu, ide bolje uzbrdo nego nizbrdo, sam ili u dvoje.
Nije motor za autoput, bolje mu leže sporije dionice, pokrpani asfalt, loš asfalt, neravnine na cesti, to je ono gdje je kralj.
Kupiš, odvoziš sezonu-dvije i onda najbolje sam procijeniš kakav je. Ionako ne budeš ništa izgubil na cijeni, vrijedil bude opet iste pare ako ga negdje ne karamboliraš.
Ako misliš voziti bolju polovicu, a paše ti adventure, tu ti XT i Pegaso slabo igraju, prva zbog sica, druga zbog popravaka 😁
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #4 : 09. Ožujak, 2020. - 19:52 »

Pegaso ima bolji ovjes, kočnice, al nisam baš siguran da je mašina trajna ko od kle-a, vjerojatno u pola :evil: a i neznam da pegaso teraš negdje po otvorenoj tempo 120-130 bude se raspala...Nije kle da ne preporučam, al ga se mora malo preradit, da ne umara po putu, (znam imat dnevne đireve po 200-400km i dođem odmoran)...da možeš zakočit donekle.
Gledaj Versys, Vstrom, Transalp,a i to isto nisu savršeni motori i nešto su skuplji od kle.
Evidentirano

james bonf

• Kawasaki KLE
  • Kawasaki KLE u srcu
« Odgovori #5 : 09. Ožujak, 2020. - 21:53 »

Kawasaki Kle  :occasion:

Ima dvi riči za tebe- Piaggio Medley!

Ima Abs, ne kvari se  a polovan dodje ka polovni KLE. Odlicno mu odgovaraju magistralni putevi i grad, takodjer po autoputu drzi ugodnih 115. Potrosnja 3L, da li sam spomenia da ima i StartStop?
Evidentirano
ko ima KLE Duha vrijedi, ko ga nema taj ne vrijedi!

Zoki175

• Kawas... ...
« Odgovori #6 : 09. Ožujak, 2020. - 22:07 »

Ma nije kanta, samo treba naći pristojan primjerak kojih je sve manje kod nas. Problem je da takav nerijetko košta 3000 eura ili više, nitko ne prodaje vrhunskog KLE-a za 2000. Zahvalan za održavanje, uz malo osnovnog znanja mehanike i dobre volje možeš ga sam servisirati doma bez problema. Dobar na makadamu, ide bolje uzbrdo nego nizbrdo, sam ili u dvoje.
Nije motor za autoput, bolje mu leže sporije dionice, pokrpani asfalt, loš asfalt, neravnine na cesti, to je ono gdje je kralj.
Kupiš, odvoziš sezonu-dvije i onda najbolje sam procijeniš kakav je. Ionako ne budeš ništa izgubil na cijeni, vrijedil bude opet iste pare ako ga negdje ne karamboliraš.
Ako misliš voziti bolju polovicu, a paše ti adventure, tu ti XT i Pegaso slabo igraju, prva zbog sica, druga zbog popravaka 😁
Odličan opis  :aplauz:
Evidentirano

antebedalov

• Kawas... ...
« Odgovori #7 : 09. Ožujak, 2020. - 22:49 »

Kawasaki Kle  :occasion:

Ima dvi riči za tebe- Piaggio Medley!

Ima Abs, ne kvari se  a polovan dodje ka polovni KLE. Odlicno mu odgovaraju magistralni putevi i grad, takodjer po autoputu drzi ugodnih 115. Potrosnja 3L, da li sam spomenia da ima i StartStop?

:h :h :h :h :h :h :h
Evidentirano
Nije u šoldima sve, neka te tu KLE

mat_pu

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #8 : 10. Ožujak, 2020. - 00:34 »

Nakon par motora ovo je moje subjektivno iskustvo s KLE-om -  prilicno lako upravljiv i kazu ljudi izdrzljiv (moj je podrtina pa neznam), samo kako se vise ne proizvodi sve je manje dijelova. Ako kupujes KLEpetalo pripazi na glavcinu prednjeg kotaca  da je citava, nije greda ako je farban jer dosta hrdjaju, kocnice su dosta slabe ibzahtijevaju malo privikavanja. Iako je malo slabasan, iz iskustva lako drzi tempo s versysima, bmw gs 650  i slicnima bas zbog upravljivosti. Neki kazu da je neudoban a meni je do sada jedan od udobnijih sto sam vozio. 21' naprijed puno znaci na makadamu i sumskim putevima.Mehanicki cok je malo gnjavaza dok se ne priviknes. Ima dosta kratke brzine i brzo ih ispucas svih 6. Po gradskom prometu migoljis izmedju autiju bez problema, a najsretniji je na uskim seoskim putevima. Nije sportski motor ali isto tako nije bez svojih cari. Jako dobar motor za pocetnike.
Evidentirano

heckler

• Kawasaki KLE
« Odgovori #9 : 10. Ožujak, 2020. - 07:13 »

U cjenovnom razredu do 20 000 kn je KLE (recimo 2016.) optimalan motor za ono što tražiš. Naravno da je to motor sa svojim manama i kvalitetama. Ali, svi imaju svoje mane. Čak i jako razvikani BMW GS.
Nenox je dobro konstatirao da je originalni sic (sjedište) svakako jedna od mana. Posebice za duže dnevne vožnje (300-500 km).
Vozim ga već 14 godina, napravio sam podosta kilometara i to uglavnom na višednevnim turama (5-15 dana).
Sa njim sam prošao dobar dio Europe (zadnja tura Karpati-10 dana), uglavnom sa ženom kao suvozačem i podosta prtljage u bočnim torbama, zadnjem koferu i tank torbi. Taj problem sam jednostavno rješio zamjenom sica, kao i mnogi.
Ako nigdje ne žuriš, ako se ne namjeravaš utrkivati sa bilo kim...i taj, ne baš ludo snažni agregat, pruža dovoljno zadovoljstva.
Naravno, svi će reći da ima slabašne kočnice, prva vilica duboko propada kod intenzivnijeg kočenja, ali ako to znaš, prilagodiš malo stil vožnje i sve je u redu.
Odličan je za makadam i sporedne cestice. Upravo to je njegova velika prednost jer imaš slobodu i mogućnost otkriti neke kutke i ljepote koje inače nikad ne bi ni pomislio posjetiti. Mislim da je, prema tvojim sklonostima, upravo to ono što tražiš. Sa Pegasom, Versysom ili Stromom ipak nemaš toliku slobodu. A i u startu su navedeni modeli ponešto skuplji. 
O održavanju ne bih puno, jer su dečki prije mene već to spomenuli. Svakako, nije skupo.
I to nije sve!
Uz KLE dobivaš, potpuno besplatno, vrlo zanimljivu ekipu sa KLE foruma sa kojom možeš podijeliti iskustva i radost druženja i vožnji.
Evidentirano
KLE  forever
 Str: [1] 2   Gore

Stranica je generirana za 0.79 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal