Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 30. Ožujak, 2020. - 21:47
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2]   Dolje

Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 792 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boki_tom_jon

• Ka...... ...
  • *
Odg: Pozdrav
« Odgovori #10 : 10. Ožujak, 2020. - 08:19 »

U cjenovnom razredu do 20 000 kn je KLE (recimo 2016.) optimalan motor za ono što tražiš. Naravno da je to motor sa svojim manama i kvalitetama. Ali, svi imaju svoje mane. Čak i jako razvikani BMW GS.
Nenox je dobro konstatirao da je originalni sic (sjedište) svakako jedna od mana. Posebice za duže dnevne vožnje (300-500 km).
Vozim ga već 14 godina, napravio sam podosta kilometara i to uglavnom na višednevnim turama (5-15 dana).
Sa njim sam prošao dobar dio Europe (zadnja tura Karpati-10 dana), uglavnom sa ženom kao suvozačem i podosta prtljage u bočnim torbama, zadnjem koferu i tank torbi. Taj problem sam jednostavno rješio zamjenom sica, kao i mnogi.
Ako nigdje ne žuriš, ako se ne namjeravaš utrkivati sa bilo kim...i taj, ne baš ludo snažni agregat, pruža dovoljno zadovoljstva.
Naravno, svi će reći da ima slabašne kočnice, prva vilica duboko propada kod intenzivnijeg kočenja, ali ako to znaš, prilagodiš malo stil vožnje i sve je u redu.
Odličan je za makadam i sporedne cestice. Upravo to je njegova velika prednost jer imaš slobodu i mogućnost otkriti neke kutke i ljepote koje inače nikad ne bi ni pomislio posjetiti. Mislim da je, prema tvojim sklonostima, upravo to ono što tražiš. Sa Pegasom, Versysom ili Stromom ipak nemaš toliku slobodu. A i u startu su navedeni modeli ponešto skuplji. 
O održavanju ne bih puno, jer su dečki prije mene već to spomenuli. Svakako, nije skupo.
I to nije sve!
Uz KLE dobivaš, potpuno besplatno, vrlo zanimljivu ekipu sa KLE foruma sa kojom možeš podijeliti iskustva i radost druženja i vožnji.

Već sam se ja izguštao brzine po šumi i dovoljno nabrao ozljeda tako da sad samo vjetar u kosu i uživancija.
Uz dvoje male djece, nije mi ideja riskirat nego guštat. A ideja da imam potporu i edukaciju dogogodišnjih vozača nije loše ni malo.  :occasion:

Evidentirano

Boki_tom_jon

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #11 : 10. Ožujak, 2020. - 09:05 »

prva ili druga generacija KLE-a?
 :glasses:
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #12 : 10. Ožujak, 2020. - 09:26 »

Druga serija vizualno ljepša, bolja prednja svjetla, prve serije su malo jači , neke sitnice možda kvalitetnije...ja sam ti sa zapadnog dijela grada, črnomerec, ak očeš nešt podrobnije
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2020. - 09:43 nenox »
Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #13 : 11. Ožujak, 2020. - 12:43 »

Kolega Heckler ga je odlično opisao. Ja sam se s KLE-om družio cca 2 godine i bio sam prezadovoljan. Ako želiš skrenuti sa ceste na neki lagani off i nisi neki zahtjevan vozač KLE je odličan izbor. Moj je prošao Velebit uzduž i poprijeko, odradio turu od 2700km u 6 dana većinom asfalta i nekoliko puta zapeo i na težem off-u. Sve je podnio bez problema i bez ijednog kvara. Investirao sam jedino u sic i vjetrobran, ostalo sve serijski. Istina, to je sve odrađeno bez suvozača, pa s te strane ne mogu ništa reći. O manama ne bi. Tu je sve rečeno. Al kad se navikneš nije bed. Da li ima boljih? Svakako ima, al i koštaju više. Jedino pripaziti malo na puž jer popravak je izrazito nezgodan. Ja sam jednom godišnje skinuo puž, pregledao i podmazao i teraj! I na kraju, nažalost, financije su te koje određuju što ćemo voziti.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore

Stranica je generirana za 0.241 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal