Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 22. Travanj, 2019. - 07:20
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3]   Dolje

Autor Tema: Romania 2011  (Posjeta: 4522 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kanarinac76

• Kawas... ...
Odg: Romania 2011
« Odgovori #20 : 25. Srpanj, 2011. - 00:28 »

nemam bas neki konkretan savjet. Mi smo to planirali pol godine, gledai karte i googlali na sve strane i - krenuli na slijepo! Okvirni plan je bio Karasevo, Đerdap, transalpina, transfagarašan (ili kak se vec zove), drakula, crnomorska obala, delta Dunava (koju smo preskocili i projurili nocu. Za to obici treba dva dana,od kojih jedan camcem!), veselo groblje i polako doma.

Uglavnom smo tako i isli, a sve ostalo smo otkrivali usput, slucajno. Treba ispitivati ljude i sl. Jako, JAKO preporucam da u nacionalnim parkovima postujete znakove zabrane voznje, jer je kazna od 3000 do 6000 lea. Trenutni kurs je cca 4,2lea za €. Pa ti misli.....
RO je duplo veca od ex YU i nemoguce je vidjeti sve u par dana...

Čestitke na ruti !
Ekipa i ja (nas trojca) smo takođe ove godine prošli Rumunijom, gledajući ovu tvoju rutu, najpribližnije je ovaj "donji" put. Išli smo za Sibiu, pa posle Transalpinu i TransfaRgarašan (samo si jedno "R" izostavio  :D). Posle toga za Brašov, pa silni dvorci... dalje Bukurešt, Konstanca, pa smo posle nastavili morem do juga. Mi smo dalje nastavili za Bugarsku, zatim Tursku do Stambola, pa nazad preko Grčke i Makedonije kući.

Moram proznati da je meni Rumunija bila veoma interesantna, čak iznenađujuće. Velika država, puno toga za videti. Mi smo se vozikali po Rumuniji ukupno 4 dana, a potrebno je još bar toliko da bi se videlo sve što ima za videti.

Nisam ukapirao, da li ste kroz Đerdapsku klisuru vozili Srpskom ili Rumunskom stranom? Tu rutu smo išli prošle godine, i mogu reći da je put sa Srpske strane puuuuno bolji (bolji asfalt i lepši pogled na Dunav) - za ne poverovati  :glasses:
Evidentirano
bolje biti sit i bogat nego gladan i siromašan
 Str: 1 2 [3]   Gore

Stranica je generirana za 0.134 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal