Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 16. Lipanj, 2019. - 19:50
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 ... 6   Dolje

Autor Tema: Prijenos lančanika stari/novi KLE?  (Posjeta: 9053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
Prijenos lančanika stari/novi KLE?
« : 21. Srpanj, 2011. - 19:57 »

Zanimalo me uvijek zašto "stari" KLE ima kraći prijenosni omjer lančanika (17/46)  dok "novi" ima duži (17/44), budući da stari ima nešto više kw, te bi mu bilo lakše "razvrtiti" duži prijenos nego novom.
Jel netko probao na starom ovaj manji zadnji lančanik (44), budući da ponekad želim prebaciti u "sedmu" pri vožnji brzinom 100-110 kmh, jer imam osjećaj da se motor bezveze vrti  5-5500 okretaja, i da bi sasvim dovoljno snage za tu brzinu imao i na par stotina okretaja manje?
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

kroko

• Kawasaki KLE
Odg: Prijenos lančanika stari/novi KLE?
« Odgovori #1 : 21. Srpanj, 2011. - 20:43 »

Zanimalo me uvijek zašto "stari" KLE ima kraći prijenosni omjer lančanika (17/46)  dok "novi" ima duži (17/44), budući da stari ima nešto više kw, te bi mu bilo lakše "razvrtiti" duži prijenos nego novom.
Jel netko probao na starom ovaj manji zadnji lančanik (44), budući da ponekad želim prebaciti u "sedmu" pri vožnji brzinom 100-110 kmh, jer imam osjećaj da se motor bezveze vrti  5-5500 okretaja, i da bi sasvim dovoljno snage za tu brzinu imao i na par stotina okretaja manje?

:smoke:  Nešto si pobrkao ali si recimo blizu, ali pošto su tu sitnice u igri onda si mnogo pobrkao naime........na KLE.ove koji su se proizvodili od 1991 do 1995 su stavljali 16/44 dok je broj karika lanca bio 108 a na sve kasnije dakle od 1996 godine do kraja proizvodnje su bili lančanici s 17/46 ali ide lanac sa 110 karika........  :glasses:  ovi novi kleovi kako kazeš dakle od zanjeg redizajna 2005 godine jesu nešto slabiji 33kW ali samo radi nekih malih modifikacija u auspuhu i zadovoljavanja jebenih normi....... :ruke:

:smoke:  Eh sad to kaj tebe muči, da jesu , neki su stavljali napred manje zuba pa su dobili slabiji motor na startu ali im je krajnja brzina bila daleko veća (što je recimo za KLE cista glupost jer ionako iznad 170km/h nije baš neki gust voziti) a neki su napred stavljali više zuba pa bi im i u drugoj išao na zadnji ali im se krajnja brzina smanjivala što ima logike jer si na startu bio mnogo življi recimo, a to je i mnogo potrebnije recimo za grad ili neku offroad vožnju......... neki su to isto probavali raditi samo sa zadnjim zupčanicima ali je rezultat lošiji jer se jedan dio snage gubi na elastičnosti lanca......eh sad zašto je tvornica to promjenila nakon pet godina upotrebe nije teško zaključiti..........omjer tih snaga i samo habanje i vijek trajanja su pokazali da omjer 17/46 daju najbolje i najdugoročnije rezultate, jer kad opteretiš osovinu na kojoj se nalazi prednji zubčanik ona se brže haba i uništava tak da sve ima svoje razloge...... :ruke: :ruke:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

zlo

• Ladies
  • 28 Blood and Honour
« Odgovori #2 : 22. Srpanj, 2011. - 08:40 »

Kroko ti si parti brejker :evil: :evil:

htjela sam ja ispasti pametna,al si me preduhitrio :sing:
Evidentirano
MK Vuk Samotnjak Zadar

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #3 : 22. Srpanj, 2011. - 09:42 »

Kroko ti si parti brejker :evil: :evil:

htjela sam ja ispasti pametna,al si me preduhitrio :sing:

:smoke:  ma to sam ja sve ustvari prepisao tvoj post , ali zaboravih staviti c/p hehe......  :ruke:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

DankoM

• Honda
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #4 : 22. Srpanj, 2011. - 14:13 »

Kalkulator prijenosnog odnosa većine motora
igraj se virtualnom promjenom zubčanika i vidi što dobivaš, a što gubiš
www.gearingcommander.com/

Evidentirano
    NX 650 Dominator   
Al' ja sam krenuo tamo gdje želim i tamo gdje želim ću sigurno doć.
Nije smisao putovanja odredište, već put do njega i nazad

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #5 : 22. Srpanj, 2011. - 15:25 »

Znam za tu stranicu, jbš simulatore, pitao sam za stvarna iskustva  :smoke: :D

A kroko, malo si omašio, prednji manji, isto kao i zadnji veći daju kraći prijenos, odnosno bolje ubrzanje, ali i imaju manu da za istu brzinu treba motor vrtiti više okretaja, konačna brzina mi je ionako na KLE-u nebitna, nisam ni kamikaza ni mazohist  :evil:

Meni je vidiš trenutni prijenos 16/46, kle 2000. god. (vi kažete da je standard 17/46?) biti će  onda da je prošli vlasnik malo skratio prijenos radi boljeg ubrzanja. Možda mi zato se i čini da se u 6. brzini malo previše mašina dere bez potrebe  :D

Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

zlo

• Ladies
  • 28 Blood and Honour
« Odgovori #6 : 22. Srpanj, 2011. - 16:53 »

:smoke:  ma to sam ja sve ustvari prepisao tvoj post , ali zaboravih staviti c/p hehe......  :ruke:

aaa tako :D
btw to je ionako jedini tehnički detalj koji znam :ruke:
Evidentirano
MK Vuk Samotnjak Zadar

Tomislav 21

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #7 : 29. Svibanj, 2013. - 15:15 »

jel isprobo ko možda prijenos naprijed 17, odozada 38..kak se ponaša motor  :occasion:
Evidentirano

Tiffykle

• Kawasaki KLE
Re: Prijenos lančanika stari/novi KLE?
« Odgovori #8 : 29. Svibanj, 2013. - 18:02 »

Bio bi preslab u 6. Ja imam 17/42 i zadovoljan sam s takvim prijenosom!!

Sent from my X10i using Tapatalk 2
Evidentirano
I najduže putovanje započinje prvim korakom!!!

zwer_1982

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #9 : 31. Svibanj, 2013. - 09:30 »

:smoke:  Nešto si pobrkao ali si recimo blizu, ali pošto su tu sitnice u igri onda si mnogo pobrkao naime........na KLE.ove koji su se proizvodili od 1991 do 1995 su stavljali 16/44 dok je broj karika lanca bio 108 a na sve kasnije dakle od 1996 godine do kraja proizvodnje su bili lančanici s 17/46 ali ide lanac sa 110 karika........  :glasses:  ovi novi kleovi kako kazeš dakle od zanjeg redizajna 2005 godine jesu nešto slabiji 33kW ali samo radi nekih malih modifikacija u auspuhu i zadovoljavanja jebenih normi....... :ruke:

:smoke:  Eh sad to kaj tebe muči, da jesu , neki su stavljali napred manje zuba pa su dobili slabiji motor na startu ali im je krajnja brzina bila daleko veća (što je recimo za KLE cista glupost jer ionako iznad 170km/h nije baš neki gust voziti) a neki su napred stavljali više zuba pa bi im i u drugoj išao na zadnji ali im se krajnja brzina smanjivala što ima logike jer si na startu bio mnogo življi recimo, a to je i mnogo potrebnije recimo za grad ili neku offroad vožnju......... neki su to isto probavali raditi samo sa zadnjim zupčanicima ali je rezultat lošiji jer se jedan dio snage gubi na elastičnosti lanca......eh sad zašto je tvornica to promjenila nakon pet godina upotrebe nije teško zaključiti..........omjer tih snaga i samo habanje i vijek trajanja su pokazali da omjer 17/46 daju najbolje i najdugoročnije rezultate, jer kad opteretiš osovinu na kojoj se nalazi prednji zubčanik ona se brže haba i uništava tak da sve ima svoje razloge...... :ruke: :ruke:

WRONG

Naprijed manji = otraga veći = bolji starrt, više snage, manja krajnja

naprijed veći = otraga manji = lošiji start, veća krajnja....

Ja sam na svom sarom pegasu mijenjal omjere...
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 6   Gore

Stranica je generirana za 0.393 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal