Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 19. Lipanj, 2019. - 14:16
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Dolje

Autor Tema: Prijenos lančanika stari/novi KLE?  (Posjeta: 9061 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

AnteK

• Kawasaki ...
Odg: Prijenos lančanika stari/novi KLE?
« Odgovori #10 : 31. Svibanj, 2013. - 09:41 »

WRONG

Naprijed manji = otraga veći = bolji starrt, više snage, manja krajnja

S tim da treba voditi računa ako se mjenja zadnji lančanik o duljini lanca.

WRONG

naprijed veći = otraga manji = lošiji start, veća krajnja....

Ne mora biti veća krajnja, jel pitanje je da li mašina ima za istu brzinu dovoljno snage.
Moj motor recimo nema.
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #11 : 31. Svibanj, 2013. - 11:59 »

WRONG

Naprijed manji = otraga veći = bolji starrt, više snage, manja krajnja

naprijed veći = otraga manji = lošiji start, veća krajnja....

Ja sam na svom sarom pegasu mijenjal omjere...

:D  hehe ako imas naprijed manji zubčanik........kako onda možeš imati više snage....ajde mi to prvo objasni jer dalje niti nema smisla pitati.......  :angel:  a nakon toga cu te pitati zasto koristimo recimo cijev produljenu na račnoj kad nemreš odšarafiti kotač..... ili da sljedeci put kad trebam vise snage odrežem cijev na račnoj kako bi snažnije odšarafio kotač....  :evil: :evil:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #12 : 31. Svibanj, 2013. - 12:11 »

:D  hehe ako imas naprijed manji zubčanik........kako onda možeš imati više snage...

Pa vjerovatno misli da motor pri istoj brzini u istom stupnju prijenosa, isporučuje veću snagu, što je i točno.
Ili obratno na većem broju okretaja ideš jednako brzo. Ovo što ti pričaš je moment na obodu lančanika, a to
nema veze sa snagom samog motora u tom kontekstu.
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #13 : 31. Svibanj, 2013. - 12:28 »

Pa vjerovatno misli da motor pri istoj brzini u istom stupnju prijenosa, isporučuje veću snagu, što je i točno.
Ili obratno na većem broju okretaja ideš jednako brzo. Ovo što ti pričaš je moment na obodu lančanika, a to
nema veze sa snagom samog motora u tom kontekstu.

:h  ma pusti price u idealnim uvjetima i po formulama iz fizike kad bi da bi.......omjer i prijenos snage u realnom vremenu ima neke druge formule , kuzim ja njega kaj misli, ali on je povrsno ili s nerazumijevanjem procitao hehe......pa onda da mu bude jasnije moramo s primjerima hehehe.......a baš radi tih momenata i promjera i dijametara se s pomocu raznim redukcija i prijenosa snage cijeli Svijet pokreće........  :glasses:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #15 : 31. Svibanj, 2013. - 12:35 »

:h  ma pusti price u idealnim uvjetima i po formulama iz fizike kad bi da bi.......omjer i prijenos snage u realnom vremenu ima neke druge formule , kuzim ja njega kaj misli, ali on je povrsno ili s nerazumijevanjem procitao hehe......pa onda da mu bude jasnije moramo s primjerima hehehe.......a baš radi tih momenata i promjera i dijametara se s pomocu raznim redukcija i prijenosa snage cijeli Svijet pokreće........  :glasses:

Samo što si se ti malo krivo izrazio na početku, jer veći prednji lančanik produljuje prijenos i motor nije življi niti je to dobro za
offroad. Vjerovatno si mislio obratno. :h
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #16 : 31. Svibanj, 2013. - 12:42 »

Samo što si se ti malo krivo izrazio na početku, jer veći prednji lančanik produljuje prijenos i motor nije življi niti je to dobro za
offroad. Vjerovatno si mislio obratno. :h

:smoke:  nisam se krivo izrazio.......dobro sam rekao.....osim ako misliš veći prednji od zadnjeg...eh onda je krivo ali se misli nešto veći prednji zubčanik nego imas sada na motoru a ne generalno.......hehehe.......ali svi koji trebaju razumjeti razumiju hehehe.....ostali budu s vremenom naucili ........  :bang:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #18 : 31. Svibanj, 2013. - 12:58 »

:smoke:  nisam se krivo izrazio.......dobro sam rekao.....osim ako misliš veći prednji od zadnjeg...eh onda je krivo ali se misli nešto veći prednji zubčanik nego imas sada na motoru a ne generalno.......hehehe.......ali svi koji trebaju razumjeti razumiju hehehe.....ostali budu s vremenom naucili ........  :bang:

Pa o tome i govorim, ako je sada recimo 15/45 a ja stavim 16/45 ( jedan više naprijed, iza isti ) onda produljujem prijenos,
motor je tromiji i lošiji za offroad.  :h

Dakle, nisi se dobro izrazio, obratno je.  :h
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2013. - 14:21 AnteK »
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #19 : 31. Svibanj, 2013. - 14:49 »

Pa o tome i govorim, ako je sada recimo 15/45 a ja stavim 16/45 ( jedan više naprijed, iza isti ) onda produljujem prijenos,
motor je tromiji i lošiji za offroad.  :h

Dakle, nisi se dobro izrazio, obratno je.  :h

:h  ma pusti ti offroad.......cesta je zanimljiva za nase teške paklenjake......i dva cilindra su mnogo tromija za offroad dok jedan cilindar mnogo veselije leti po kamenjaru hehe.........  :thumbleft:  a ako sam se krivo odrazio vazno da vi mene razmete hehe......  :angel:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 
 Str: 1 [2] 3 4 ... 6   Gore

Stranica je generirana za 0.589 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal