Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 25. Ožujak, 2019. - 07:37
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4 5 6   Dolje

Autor Tema: Prijenos lančanika stari/novi KLE?  (Posjeta: 8778 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

zwer_1982

• Kawa... ...
  • **
Odg: Prijenos lančanika stari/novi KLE?
« Odgovori #20 : 31. Svibanj, 2013. - 15:54 »

:D  hehe ako imas naprijed manji zubčanik........kako onda možeš imati više snage....ajde mi to prvo objasni jer dalje niti nema smisla pitati.......  :angel:  a nakon toga cu te pitati zasto koristimo recimo cijev produljenu na račnoj kad nemreš odšarafiti kotač..... ili da sljedeci put kad trebam vise snage odrežem cijev na račnoj kako bi snažnije odšarafio kotač....  :evil: :evil:

he he opet si u krivu

Ako naprijed veći zubčanik zamijeniš manjim taj manji ima i manji opseg pa će s istim brojem okretaja napravit manji put, Odnsno za isti put ti treba više okretaja - Ispravi me di sam u krivu?

Paralela na motoru; u svakoj brzini će ti prije zakucavat u blokadu, odnosno motor je na istim okretajima sporiji ali ima više šusa....

Apsolutno ista stvar se događa ako povećavaš broj zuba stražnjeg zubčanika...

:h :h

Tak da ako smanjiš prednji zubčanik znači da si si produžil tu svoju račnu....

Prijašnji vlasnig mog starog pegasa je imal 3 kofera i putoval je stalno sa suputnicom, iz istog razloga je stavil naprijed zubčanik s čak 2 zuba manje. Motor se htio razletit na 130 i imal sam osječaj da s tim omjerom mogu i prikolicu vuć, na 145 je zakucaval u blokadu.. Nakon mog servisa i  stavljanje naprijed normlanog zubčanika i otraga zubčanika s 1 zubom manje na 140 nisam imal niti 5000 rpm...

« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2013. - 16:04 zwer_1982 »
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #21 : 31. Svibanj, 2013. - 16:09 »

:D  nis meni tu onda nije jasno....ili se ne razmemo.....znam da ako napred metneš manje zuba ne budes ga mogao dici lako na zadnji kotač i dobit ceš krajnju brzinu veću  dok ako metneš više bit će lakše podić ga..... imat će više snage. zapravo vise se prenese....  :glasses:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

zwer_1982

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #22 : 31. Svibanj, 2013. - 16:52 »

:D  nis meni tu onda nije jasno....ili se ne razmemo.....znam da ako napred metneš manje zuba ne budes ga mogao dici lako na zadnji kotač i dobit ceš krajnju brzinu veću  dok ako metneš više bit će lakše podić ga..... imat će više snage. zapravo vise se prenese....  :glasses:

ma obrnuto je!  :h

Pa daj odi van i mazni nekom klincu bicikl s brzinama pa probaj!
Kad ti je naprijed lanac na najmanjem zubčaniku najlakše ti je vozit se al nikud neideš!

Evidentirano

antiša

• Kawasaki KLE
« Odgovori #23 : 31. Svibanj, 2013. - 16:54 »

Ako se smijem ja nalu ubacit!!?? :D
Ovo o čemu kroko ti pričašvrijedi za zadnji lančanik.Znači ako se iza stave 2 zuba više (46) motor će bit startnji ali će na krajnjoj brzini imat veče okretaje!! I kontra ako na zadnjem ima 2 zuba manje (42) onda neče bit tak startan i nečeš imat osječaj da će te u prvoj na večim okretajima dizat na zadnji...
Ja si tak uvjek zamislim bicikl prijenos!!
kad je iza na največem lančaniku imam start i mogu na zadnji a ako iza stavim na najmanji teže startam (nemrem na zadnji) ali zato pri večim brzinama manje vrtim pedalama (manji broj okretaja motora)!!!!
Evidentirano

DankoM

• Honda
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #24 : 31. Svibanj, 2013. - 16:55 »

Ta Kanada, kada se vratiš pun si iskustva i ...
Odmori se malo, vrati se Kroketi, a zupčanike ostavi kad ponovno postaneš Hrvat  :prsti: :occasion:
Evidentirano
    NX 650 Dominator   
Al' ja sam krenuo tamo gdje želim i tamo gdje želim ću sigurno doć.
Nije smisao putovanja odredište, već put do njega i nazad

Sedogrivec

• Kawasaki ...
  • カワサキKLE500
« Odgovori #25 : 08. Lipanj, 2014. - 18:41 »

Baš su mi dobro legla 43 zuba odostraga. Preporodio se.
Prenosi se produuuuuuljili, nema "cukanja", ko da brzine mekše prebacuju. I puuuuno duže traju.
Vožnja do Krka, žena, ja, puni alposi, top case sa torbom na njemu, na 5000 ide 105 km/h, 6000 125 km/h.
Na benzinskoj posle 200 km ulio 8 litara. Mrakkk!!!
Evidentirano
From my MacMini using Safari

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #26 : 08. Lipanj, 2014. - 19:48 »

Baš su mi dobro legla 43 zuba odostraga. Preporodio se.
Prenosi se produuuuuuljili, nema "cukanja", ko da brzine mekše prebacuju. I puuuuno duže traju.
Vožnja do Krka, žena, ja, puni alposi, top case sa torbom na njemu, na 5000 ide 105 km/h, 6000 125 km/h.
Na benzinskoj posle 200 km ulio 8 litara. Mrakkk!!!
Gdje ima takav od 43? Meni bi odgovarala gospodska vožnja i bonus 2 Ledo Kinga pri tankanju. Ionako se lijepe tete brecaju dok prešaltam. :)

Sedogrivec

• Kawasaki ...
  • カワサキKLE500
« Odgovori #27 : 08. Lipanj, 2014. - 19:51 »

Autokreso, 175 kuna

From my iPhone using TapatalkPro
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #28 : 08. Lipanj, 2014. - 20:13 »

Autokreso, 175 kuna

Otplatit će se na "par" tankova. Maksimalna bi mogla pasti za 2-3 km, ali nju vozim samo za probu. Hvala.

P.S. 2 karike sigurno idu van...

Sedogrivec

• Kawasaki ...
  • カワサキKLE500
« Odgovori #29 : 08. Lipanj, 2014. - 20:30 »

Ne, taman proslo bez skraćivanja.

Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 6   Gore

Stranica je generirana za 0.537 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal