Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Studeni, 2019. - 21:54
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 3 [4]   Dolje

Autor Tema: svjećice servis  (Posjeta: 6384 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Odg: svjećice servis
« Odgovori #30 : 14. Lipanj, 2014. - 14:19 »

Išao sam provjeriti zazor svjećica. Provjeriti, jer nekad smo Opel Kadeta vozili po 70.000 s istim svjećicama. I druge automobile. Samo bi se podesio zazor, jer se trošenjem elektroda zazor poveća. Po potrebi su se elektrode malo obradile, da su lijepog, pravog  oblika. Mijenjale su se ako bi bilo znakova zacukivanja i dr. No, ja sam izvadio svjećice... na njima oznaka DR8ES. Koliko znam, to je toplotna vrijednost za stepenicu gore ili dolje, meni ovog trena nebitno, od propisanog. Kupio sam i stavio nove DR9EA, kako stoji u manualu KLE. Ove DR8 su bile malo potrošene, lijepe boje bijele kave Divka, malo na Voka. Pitanje glasi:
Ima li razloga staviti DR8ES?  :occasion:

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #31 : 14. Lipanj, 2014. - 14:23 »

:h hebo svjećice, nego kakva je razlika izmedju kavovine Voke i Divke.  :glasses:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #32 : 14. Lipanj, 2014. - 14:33 »

:h hebo svjećice, nego kakva je razlika izmedju kavovine Voke i Divke.  :glasses:
Obje su Franck. Voka je od ječma, a Divka od cikorije, kao osnove. To se uvelike koristilo kao proizvod zdravlja i racionalizacije (štednje). Pri konzumiranju bijele kave pio si i udio vode. Manji utrošak mlijeka. Uz to komad kruha i masti, i bjež na dvorište. :)

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #33 : 14. Lipanj, 2014. - 15:08 »

:D Može, više zraka, pravilnija smjesa, bolji zvuk bolje vuče i tak to..... :angel:

:D  ovo na slici ipak nije Dudin rad, znaci i ostali skuzili za tu caku.......Dudo ti prebrika sa šlaufom iz jednog cilindra u drugi, dakle kratkospoji, dok ovu treću skroz makne i dolje samo zatvori rupu........dakle ne ostavi ovak kao slijepo crijevo......probaj to napraviti.......  :thumbleft:
Kratkosponik, crijevo spojeno između ispušne komore lijevog i desnog cilindra radi istu funkciju, (a ta je blindiranje zraka u ispušnu komoru,) kao i blindiranje svakog crijeva zasebno. Kako? Ispod izvoda (i lijevog i desnog) za crijevo je jednosmjerni ventil, sličan kao na usisu cvajtaka. Propušta prema auspuhu, prema dolje. Ventili, "piskovi," su na glavi, u zoni iznad ispušnih grana. Ventili propuštaju samo jednosmjerno, prema ispuhu. Rezultat je da plinovi (ispuha ovaj puta,) nikamo ne putuju. Jedan ventil pušta na jednu stranu crijeva, a drugi na drugu stranu crijeva. Jedan ventil zatvara na jednu, a drugi na drugu stranu. Okrenuti su nasuprotno krajevima kratkospojnog, ovaj put kratkorazdvojnog, crijeva. A to je zapravo blindiranje. Razlog zašto majstor makne dva mala crijeva i stavi jedno je vjerojatno taj što dva mala, originalna, već budu balo ispucala, tamo na toplijem kraju, kod ventilića, kod glave. Ugradnjom novog, jednog, ujedno ne mora raditi čepove.

Zatvaranjem protoka airbox ---> ERG oslobađa se više zraka, posljedično smjese, agregatu. Omjer smjese se ne mijenja. Jedino motor mirnije i sigurnije radi. Nema iznenađenja i nepredvidivosti pri manjim brzinama. Mirniji rad iz razloga što se otvaranjem i zatvaranjem ERGa mijenjao potlak u airboxu i time režim rada motora. Nakon blindiranja, puno sam sigurniji u to što će mi KLE odraditi pri npr. izlasku iz dvorišta na cestu. Prije sam trebao veću rezervu u metrima. I KLE doima se nekako... veseliji. A ja mu poklanjam veće povjerenje,  djelujem veseliji, također. :)

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #34 : 23. Srpanj, 2014. - 00:54 »

Mjenjao sam jučer svjećice, pa mi se ovo ne sviđa, ako može komentar iskusnih!
Od čega bi to moglo biti, jel normalno, ne izgleda baš  ???
Pitanje je staro, ali me iznenadila lijepa fotografija. Odgovor će biti novi. :) Kako kažete, rupicu treba održavati čistom, ovamo svašta upadne... i još nitko nije rekao da se tu može taložiti antifriz. Pogotovo ako ima nečistoće koja će ga upiti. Sitno kisanje antifriza na O prstenima ili crijevu i evo elektrokorozije, čemu je aluminij sklon. Zato ovo mjesto pri pranju motora ispirati šlaufom, provjera malim špiglom i svjetiljkom ponekad, pogotovo prije mijenjanja svjećica. Još bolje je skinuti rezervoar. Nakon pranja tekućinom, može i zrak, samo on je nakon. Ja bi iz opreza ispuhao i nakon pola odvijene svjećice. Nek se vrag šali.  :occasion:

opri

• Kawasaki KLE
« Odgovori #35 : 23. Srpanj, 2014. - 06:54 »

To sam primjetio kada sam prvi puta mjenjao svjecice, bilo je unutra dosta blata, musica, tu tamo koja mrtva osa... sad je vec godinama to cisto i nema blata! Dobro je sta sam kod tog mjenjanja sve bio skinuo prije skidanja svjecice i ispuhao sa kompresorom, jer bi inace svasta upalo u cilindre.

Sent from my GT-I9300
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4]   Gore

Stranica je generirana za 0.317 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal