Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 21. Studeni, 2019. - 19:58
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2]   Dolje

Autor Tema: Dodatni štitnik mašine  (Posjeta: 1622 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
Odg: Dodatni štitnik mašine
« Odgovori #10 : 15. Kolovoz, 2014. - 04:56 »

Evo primjera Kawca 4 cilindra gdje konstruktor nije imao mjesta izraziti se krikom modnog izričaja ukrasnih rebrica.  :occasion:

DankoM

• Honda
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #11 : 15. Kolovoz, 2014. - 07:39 »

Cilindri izvana nemaju rebra. Imaju dvostruku stjenku, između struji antifriz.

Glava motora se najvećim dijelom hladi uljem koje oplakuje bregaste, lanac i lančanike razvoda, klackalice i cijelu unutrašnjost glave, jednako i poklopca.
Glava motora ima rebra. Rebra pridonose hlađenju, ali su tu isto i iz estetskih razloga i razloga ojačanja, jer glava nosi ventile, sile njihovih opruga,
odupire se silama bregaste, klipa itd.
Prava rebra glave zračno hlađenog motora su dublja, obilaze ispred oko grana, iznad, itd.
Slično je s rebrima kartera. Ona su tu i zbog čvrstoće i zbog hlađenja. Pomažu hladiti ulje na onim drugačijim Kawasakijima bez štitnika.
Na KLEu ih je (rebra kartera) proizvođač poprilično zaklonio iza lima. Tako da mislim da nije počinjen veliki bed. Ionako bi u pravom blatu sve bilo zaštopano.
Uostalom, na KLEu su ta rebra na glavi jako zaklonjena od strujanja zraka okopom, i još su lijepo usmjerili ugrijani zrak iz hladnjaka da "hladi" po rebrima.
Nemaj straha, rebra su tu samo kozmetika. Slične glave na vodeno hlađenim mašinama auta, a i motocikala nemaju ni komadić rebrice.
 :occasion:

P. S.
Pitao sam se, kog vraga glume ona rebrasta crijeva što idu od maske do pod rezervoar. To puše po gornjem dijelu motora. Spasava situaciju.

nakon objašnjavanja neobjašnjive teorije sam sebe demantiraš sa P.S.
Evidentirano
    NX 650 Dominator   
Al' ja sam krenuo tamo gdje želim i tamo gdje želim ću sigurno doć.
Nije smisao putovanja odredište, već put do njega i nazad

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #12 : 15. Kolovoz, 2014. - 10:32 »

Ona rebrasta crijeva pod rezervoarima su mi i dalje zagonetka. U pitanju je valjda hlađenje prvenstveno rezervoara, malo bobine, elektroniku, malo motor... jer oklopi stvarno dobro zatvore zrak. Pa i u autu je sve pod haubom. Kad me tko pita zašto služe rebrasta crijeva, odgovorim: - To ti je "turbo punjenje" pri velikim brzinama.  :occasion:

Stipe

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #13 : 17. Kolovoz, 2014. - 20:38 »

Danas sam napravio 70-ak km sve lokalno oko Karlovca... gužve, spora vožnja... pa malo špananja 3-4 brzina i mogu reć da nema niti P od Pregrijavanja...  :smoke:
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #14 : 17. Kolovoz, 2014. - 21:48 »

Mašina KLEa potječe od vojnog agregata za "struju," znači uređaja koji je stajao u mjestu, i nisu ga vozikali autocestom da uhvati vjetra.  :occasion:

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #15 : 18. Kolovoz, 2014. - 10:29 »

To sa agregatom je "urbana legenda" , inace se agregati "bas" projektiraju sa cetiri ventila po cilindru i vecim provrtom nego hodom klipa...
No ako malo bacis oko na masinu od gpz1000 iz pocetka osamdesetih, i pogledas njegove tehnicke podatke, mozda ti nesto bude jasnije ;)
Ili je i ona od agregata, samo malo veceg :D

*vjerojatno je bilo upotrebe tih masina za agregate, no tek nakon sto su prvo napravljene za motocikli (gpz 500 )
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #16 : 18. Kolovoz, 2014. - 10:37 »

To sa agregatom je "urbana legenda" , inace se agregati "bas" projektiraju sa cetiri ventila po cilindru i vecim provrtom nego hodom klipa...
No ako malo bacis oko na masinu od gpz1000 iz pocetka osamdesetih, i pogledas njegove tehnicke podatke, mozda ti nesto bude jasnije ;)
Ili je i ona od agregata, samo malo veceg :D

*vjerojatno je bilo upotrebe tih masina za agregate, no tek nakon sto su prvo napravljene za motocikli (gpz 500 )

A karta je kurva, izvin'te me što psujem
Jer ja samo pričam onako kako čujem
I ako su lagali mene i ja lažem vas...  :occasion:

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #17 : 18. Kolovoz, 2014. - 10:44 »

A ja cuo da je jedna zena rodila na supak :h

Poslije cuo da su slagali za koji centimetar, za razliku od nekih koji lazu na kilometre, nista strasno :h
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #18 : 18. Kolovoz, 2014. - 11:16 »

Poslije cuo da su slagali za koji centimetar, za razliku od nekih koji lazu na kilometre, nista strasno :h
Dado, ti si u pravu.  :occasion:

Gazda

• Kawasaki ...
  • PaKLEnki KLEmpo
« Odgovori #19 : 19. Kolovoz, 2014. - 09:23 »

Hahahaha brutala..respekt dado  :rego: :udrri:
Evidentirano
PaKLEni KLEmpo poKLEknija isprid KLE noge mi se odsijeKLE
 Str: 1 [2]   Gore

Stranica je generirana za 0.314 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal