Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 07. Lipanj, 2020. - 11:36
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 92   Dolje

Autor Tema: Gume za KLE-a  (Posjeta: 114893 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tiffykle

• Kawasaki KLE
Odg: Gume za KLE-a
« Odgovori #20 : 27. Travanj, 2011. - 23:14 »

ovisi o potrošenosti guma (šare) .. većini je prosjek bio 15-20tkm sa time da se je d607 pokazala kao izvrsna guma koja "drži" u svim fazama potrošenosti (asfalt suho/mokro).

Krajnja "faza" potrošenosti je ta da lamele (pločice) guma počnu otpadati tj. kidati se same od sebe (zadnja guma), kao i ispucalost prednje (između "pločica") .. tada je sigurno vrijeme za zamjenu, također .. off road po grubom i oštrom kamenju ih dosta uništava (mekana je) i skrati joj vijek za bar 2-3 tkm.

Nažalost .. d607 više nigdje nije dobavljiva .. sada je tu TR 91.

btw. glede Continental ContiTrailAttack prema informacijama koje se mogu pronaći na netu (v-strom forum, BJbikers, ADV) izgleda da postoje određeni problemi sa prednjom gumom.
Naime, dosta ljudi (ne i svi) se žalilo na trešnju prednjeg kotača koje je bilo uzrokovano isključivo Continental ContiTrailAttack .
Zanimljivo je da je u većini setova prednja guma bila Made in Korea, a zadnja Made in Germany ... od tuda valjda i razlika u kvaliteti  :dontknow:

Sve u svemu mišljenja su dosta oprečna (kao i uvijek  :D) .. neki je hvale (guma drži u svim režimima) a neki je nikad više neće staviti na motor (ili kombinacija prednja po izboru /zbog trešnje/ + zadnja Conti) .

Činjenica je da problem trešnje postoji kao i svojevrstan rizik prilikom kupnje ... btw. teško je naknadno dokazati da guma trese dok je na balansirki sasvim OK ..

,nego ... jel ima tko ima viška para za isprobat' Continentalke  :D :D ???

:ruke:
Ja sam prije 2 tjedna montirao ContiTrailAttack...
Za sada sam jako zadovoljan...Lik mi ih je strojno izbalansirao i nema nimalo trešnje...
Bacio sam dosta dobre Metzeler gume i kupio ove,naime Metzeler su bile stare već 3 godine pa nisam htio riskirati sa njima,a i par puta su mi se malo okliznule po hladnom asfaltu...
Kako već rekoh,za sada sam jako zadovoljan i izvještavat ću o daljnjem ponašanju...
U subotu idem u Novi vinodolski,pa ću vidjet kako će se ponašati na takvom putu...
Evidentirano
I najduže putovanje započinje prvim korakom!!!

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #21 : 27. Travanj, 2011. - 23:22 »

Ja sam prije 2 tjedna montirao ContiTrailAttack...
Za sada sam jako zadovoljan...Lik mi ih je strojno izbalansirao i nema nimalo trešnje...

drago mi je da ne trese ... ipak je to KLE a ne neki VŠtrom ili GS  :D :D

Hvala ti za naredne izvješaje  :ruke:
Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #22 : 17. Svibanj, 2011. - 22:07 »

Evo nekih mojih iskustava sa Tenerkom, probao sam jako puno guma, nastojim isprobati što više. Koliko pamtim, ovako:

Michelin Sirac - generalno OK, nisu mi legle za vožnju van ceste iako su upotrebljive

Michelin T63 - najbolja alround guma koju sam vozio do sada. Siguran grip u svim uvjetima, od asfalta do svih vrsta makadama. Osrednja za blato.
                    Jako zuji u vožnji i brzo se troši.

Mitas E09 - slično kao T63 samo loše na mokrom asfaltu.

Pirelli MT60 - pamtim ih po dobrom ležanju na mokrom asfaltu. Slabo sam vozio offroad sa njima.

Pirelli MT21 - najterenskija guma koju sam vozio. Dobra po asfaltu, i na mokrom, odlična za zemljanu podlogu, malo otklizava lijevo-desno po kamenju.
                  Zahtijeva malo odlučnosti u terenskoj vožnji. Definitivno najčvršća guma po konstrukciji koju sam vozio. I like it.

Bridgestone TW 301/302 - sve solidno osim blata, lišća i slično, tu je loša, ali može proći.

Metzeler Sahara 3 - isto kao i TW 301/302, voli otklizavati zadnja. Za asfalt super, za makadam dobra, ostalo mi se nije svidjelo, loša u blatu.
                           Vozio sam dva dana novi KTM 690 enduro koji ih ima serijski, poprilično su me na KTMu razočarale. Tko ne ide u dubioze
                           solidan izbor.

Continental TKC 80 - vozio kratko, 500-ak km. Solidne u svemu, u blato nisam ulazio. Kližu se jaaaako po bijelim crtama.

Heidenau K60 M+S ( samo prednja ) - najbolja dual prednja guma koju sam imao. Sigurno ležanje i najsigurnije kočenje. Zadnju nisam probao.
                          Nije bash za blato i mokro lišće, ali je bolja od Sahare 3, Siraca i TW301.

Vozio sam još Tourance, Anakee, neke Bridgestone 41/42 ?, možda još neke al ne pamtim... Ali te sam gume vozio uglavnom samo po cesti.

Trenutno imam naprijed K60, nazad MT21...
Evidentirano

dugi 201

• Suzuki DR 800 Big
  • Kawasaki ...
  • TNT RIDER
« Odgovori #23 : 18. Svibanj, 2011. - 02:57 »

Ako se ne varam, vezano za uvoz guma, cifra od 1000 kn je vezana uz netto cijenu, a 1200kn je dozvoljeno za bruto  :thumbleft:
Evidentirano
Bolje je ispasti glup nego iz tramvaja.

Tiffykle

• Kawasaki KLE
« Odgovori #24 : 18. Svibanj, 2011. - 21:17 »

Iskreno....nezam iz vlastitog iskustva...
Tako sam i ja čuo,ali za svaki slučaj sam uzeo frenda sa sobom,a i  sin je bio s nama jer ga nije imao tko čuvati(2 god je star)
Rekao sam cariniku da smo potrošili sve skupa 250€ i samo je mahnuo...
Tak je bilo i prije 2 tjedna kad smo se vraćali iz austrije...
Imali smo pun k... robe,bilo nas je 4,rekli smo da smo potrošili 500€ i nije ništa gledao...
Evidentirano
I najduže putovanje započinje prvim korakom!!!

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #25 : 08. Srpanj, 2011. - 20:46 »

Evidentirano

klesoo

• Kawas... ...
  • samo je jedna paKLEna masina
« Odgovori #26 : 08. Srpanj, 2011. - 23:17 »

Heidenau K60:

http://tinyurl.com/5rtkbmv

nakupovali Biker i KK u RO. Mislim da su platili cca 140 € obje, a jesu li u cijeni i zracnice (kupili su i njih) ne znam. Cine se sasvim OK, dosta su mekane, pa ce trebati vidjeti trajnost.

AnteK

• Kawasaki ...
« Odgovori #27 : 10. Srpanj, 2011. - 18:35 »

nakupovali Biker i KK u RO. Mislim da su platili cca 140 € obje, a jesu li u cijeni i zracnice (kupili su i njih) ne znam. Cine se sasvim OK, dosta su mekane, pa ce trebati vidjeti trajnost.

Ako su kupili Scout verziju, trajnost nije upitna i gurati će min. 10.000 km, možda i 15.000 km. To je za gumu grubljeg profila vrlo dobra
trajnost. A bitno je da solidno drži cijeli vijek eksploatacije, da ne dođe do naglog pada gripa nakon određene kilometraže, kao ko nekih
Mitas guma ili Metz Tourance. Ja sam isto kupio zadnju 130/80-17 Scout, čeka da dođe na red. Prednja je odlična. Bumo vidli.
Evidentirano

DaPola

• Kawas... ...
« Odgovori #28 : 10. Srpanj, 2011. - 23:48 »

Prije par dana kupio Continentalke TrailAttack za 150€. Za sad izgledaju ok.
Evidentirano

Šime

• Kawasaki KLE
  • Penis bonus, pax in domus!
    • Šime
« Odgovori #29 : 11. Srpanj, 2011. - 02:33 »

Evo ja stavio prije par dana Dunlop TR91 Trailmax i zadovoljan sam.
Z
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 92   Gore

Stranica je generirana za 0.511 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal