Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 26. Studeni, 2020. - 08:05
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 ... 9   Dolje

Autor Tema: Xenoni na KLE-u i ostalim motorima.......  (Posjeta: 18503 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kroko

• Kawasaki KLE
Xenoni na KLE-u i ostalim motorima.......
« : 15. Ožujak, 2011. - 22:19 »

:glasses: Evo nakon mnogo gruntanja i čekanja i nepovjerenja (što mogu kad sam takav) ......konačno sam dobio što sam želio i to za recimo neke prihvatljive novce.........dakle o H4 bixenon dakle i kratko i dugo s istom žaruljom jer o onoj hibridnoj kombinaciji s halogenkom nisam želio niti čuti........i konačno sam se javio Željku Levaku i dogovorio deal.......  :angel:

:glasses:  Montaža recimo jednostavna jer ionako se nema što fulati, a u stvari najveći je problem sve to kablovinje zmotati i pričvrstiti na motor.........  :glasses:
  :glasses:  Sam balast sam dobio ovaj novije generacije (koji vole zvati digitalni) eh sad koliko to drži vodu pitanje je , jer znamo da digitalija voli raditi probleme gdje god može hehe.......evo fotke gdje sam ga pričvrstio običnim vijcima vulgaris za ramu motora ustvari na onaj trokut gdje se rama racva prema motoru i vilicama....

:glasses:  Stabilizator napona je sljedeca stvarčica oblika kvadra, dakle nezgrapna   :ruke:  koja se sretno priljubila vezicama (izumitelju vezica treba dati Nobelovu nagradu, nadam se da se svi s tim slažete.....) na onaj metalni nosač prednje instrument table koji se pokazao idealnim jer kablovi kojima spajate balast i samu žarulju nisu baš nešto obdareni duljinom..........   :angel:

:glasses: Evo još detalja same lampe odozdo gdje se vidi koliko nova žarulja viri iz same lampe (toga sam se takodjer malo bojao, jer isto nema baš mjesta iza lampe pa prema onom nosaču instrument table) ali pokazalo se da je skoro ista veličina samog motorića koji miće sjenilo za dugo/kratko svjetlo.........
Šteta što se za promjenu žarulje mora maknuti bočna plastika, ustvari cijela lampa s prednjom maskom jer radi robusnosti same xenon žarulje ne možete ju dovoljno izvući kako bi zamjenili..........i klasična halogenka se uz dobru gimnastiku šake jedva mijenja to vam je vjerojatno poznato svima........  :ruke:

:angel: Fotka na dnevnom svjetlu je više nego očaravajuća..............

:glasses: .......trebalm li uopće spominjati kako to izgleda po noći, hehe ovdje vidite jedva razliku ali ipak se primjeti da je klasična halogenka malo bljedunjava..........da je aparat bolji i da sam se više poigrao (recimo sa photoshopom he he) mogao sam veci kontrast dobiti........  :angel:

:ruke: ...ovo je s blicom po noći.......

:glasses:  ......dok je ovo bez blica........takodjer primjećujete da je onaj famozni "V" snop zadovoljavajući, ustvari upravo je onakav kakav treba biti, a sjećate se da sam se i toga bojao jer mnogi su rekli da se svjetlost nekontrolirano rasipava, a to je tehnička neispravnost i stvara mnogo problema......dakle i ta misterija je riješena........

:glasses: Evo još jedne usporedne fotke gdje se vidi nijansa boje iako je to u prirodi jedno deset puta veća razlika........uf kako je dobro imati doma dva KLE-a radi usporedbi he he he   :ruke:

:glasses:  Dakle, vrlo sam ugodno iznenađen promjenom i zadovoljan sa žaruljom od 6000  Kelvina jer sam htio bijelo svjetlo..........a kad sam se po noći provozao uistinu izaziva osmijeh na licu ispod kacige, jer toliko se dobro vidi da sam se vec nakon nekoliko desetaka metara ulovio da ne pratim promet nego trazim po cesti izgubljenu iglu ha ha ha ........  :ruke:

:glasses: Naravno da sam mislio i na sve vas i sa Željkom uspio dogovoriti barem neki popust tako da sam svoj set dobio za 450 kuna a vi koji ne morate stavljati BI-xenon dakle koji imate H7 žarulje dobijete set za nešto ispod 400 kuna.........  :ruke:.........toplo preporučam.....  :angel:

:glasses:  Danas sam se vozeći gradom probao zabaviti još jednom sitnicom.........uključio sam dugo svjetlo i dopeljao sam se iza automobila bez gasa kako me ne bi čuo , nastavio ga pratiti na nekih 2-3 metra iza na repu i gledao sam vozača ispred koliko vremena bude prošlo dok ne napravi rekaciju ili glavom ili vozilom.........zanimljivo je bilo i od jedno 7-8 vozila samo jedna "ženska vozačica" nije davala znakove života, dok su ostali unutar 3-5 sekundi pokazali da me vide itekako.......... neki su se pomaknuli, a neki uznemirili gledajući u retrovizore..........eto time se budem još pozabavio čisto onako iz gušta............    :ruke:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

kroko

• Kawasaki KLE
Odg: Xenoni na KLE-u i ostalim motorima.......
« Odgovori #1 : 15. Ožujak, 2011. - 22:24 »

:ruke:  Uz jednu napomenu da nakon 35 tisuća xenon se pokazao super (momentalno me neki kontakt zajebava, bar se nadam) inače bez greške radi iako je preporuka da se ugradi poseban prekidač za paljenje svjetla kao što su imali stari KLEovi do 2004 godine.  :occasion:

:ruke:  I Željko Levak više nije IN što se tiče nabave jer sam pronašao gdje on sam nabavlja pa je još povoljnije, a to je http://www.krhificentar.com/  u sesvetskom Popovcu.......   :glasses: :ruke:
« Zadnja izmjena: 15. Ožujak, 2011. - 22:25 kroko »
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

Cesar543

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 17. Ožujak, 2011. - 20:50 »

Ja imam isto xenon i prezadovoljan sam...
Dugo svjetlo nije uopće potrebno osim za pozdravljanje...  :glasses:

PS Na auto sam stavio isto xenon H4 kakav je kod Kroka i sve radi u najboljem redu, a svijetliiii.... uh... divno, bijeli dan...  :ruke:
Evidentirano
I u znaku jednakosti jedna crta je, iznad druge!

heckler

• Kawasaki KLE
« Odgovori #3 : 26. Ožujak, 2012. - 22:12 »

Dobrodošao!!!
Ja sam isto postavio pitanje za svjetla tu na forumu, a onda sam otišao kod auto električara koji mi je sredio da se kratko ne gasi kad upalim dugo, ugradio neki relejčić i to sasvim dobro funkcionira noću. Vidljivost je puno bolja. Iako je xenon najbolje i konačno rješenje kad se dočepaš neke love.
 :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:
Evidentirano
KLE  forever

antiša

• Kawasaki KLE
« Odgovori #4 : 26. Ožujak, 2012. - 22:43 »

Dobrodošao!!!
Ja sam isto postavio pitanje za svjetla tu na forumu, a onda sam otišao kod auto električara koji mi je sredio da se kratko ne gasi kad upalim dugo, ugradio neki relejčić i to sasvim dobro funkcionira noću. Vidljivost je puno bolja. Iako je xenon najbolje i konačno rješenje kad se dočepaš neke love.
 :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft: :thumbleft:

Jel  nije to malo previše potrošnje?? (110W ako nisam u krivu).
Evidentirano

mro

• Kawas... ...
« Odgovori #5 : 27. Ožujak, 2012. - 14:10 »

razmisljao sam upravo o tome, onda se odlucio da bi mogao staviti xenon za dnevno svjetlo + da ostane raditi (zbog hladjenja zarulje) dok upalim dugo (obicno). milim da bi to bila vrhnuska kombinacija, samo pokusavam dobiti info o tome da li se na kle-u moze sloziti hid a da ne svjetli u nebesa.
Evidentirano

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #6 : 27. Ožujak, 2012. - 14:40 »

... samo pokusavam dobiti info o tome da li se na kle-u moze sloziti hid a da ne svjetli u nebesa.

Naravno da može.. bez problema! Nebesa riješiš sa pravilnim nagibom cijelog fara.
Samo mi nije jasno kaj će ti dugo obicno svijetlo jer ti ne bu niti došlo do izražaja kraj xenona?!
Evidentirano
Ko spava nije budan! :smoke:

mro

• Kawas... ...
« Odgovori #7 : 27. Ožujak, 2012. - 14:43 »

citao sam svugdje o tome koliko je nezdravo za xenon stalno paljenje/gasenje pa sam zato mislio dugo svjetlo ne dirati
ak nece doci do izrazaja onda jos bolje, znaci da kratko radi i vise nego dobro :) jer sad trenutno mi dugo radi ok, samo sto mi ne osvjetljava dio ispred mene...

i na kraju, sto trebam kupiti h7 ili h7r set?
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #8 : 27. Ožujak, 2012. - 15:16 »

:angel:  evo ti link i čovjek ima skoro sve kaj ti treba......... http://www.krhificentar.com/   :smoke:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #9 : 27. Ožujak, 2012. - 18:13 »

Ja sam kupio ovo
sa 35W AC Slim Digital Balastom
i 35W žaruljom, 6000K H4 BiXenon

Montaža je jednostavna i jednostavna ja izmjena Xenon i obične H4 žarulje[font='kozuka gothic pro b'].[/font]
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:
 Str: [1] 2 3 ... 9   Gore

Stranica je generirana za 0.622 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal