Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 30. Rujan, 2020. - 20:33
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2] 3 4 ... 19   Dolje

Autor Tema: Prerada siceva ala Shadow  (Posjeta: 22753 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Cesar543

• Kawas... ...
Odg: Prerada siceva ala Shadow
« Odgovori #10 : 25. Ožujak, 2011. - 20:43 »

Prekrašno...  :smoke:
Evidentirano
I u znaku jednakosti jedna crta je, iznad druge!

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #11 : 27. Listopad, 2012. - 19:35 »

Bilo je nekih upita i nedoumica oko izrada siceva.. tj. kolika je cijena istoga!?    

DaKLE.. kako bih razbio sve nedoumice oko istoga danas sam osobno bio kod majstora Shadow-a, te svima skupa mogu prenijeti koliko košta izrada sica.

No treba prije svega napomenuti da se mnogi povode za cijenama koje su bile nekad i zbog toga dolazi do nedoumica.
Cijena izrade sica kod Shadowa, tipa ala Bagster, je prije par godina (mislim da je prvi napravio 2008. godine) bila 100 € ili protuvrijednost u kunama.
U tu cijenu spada samo čisti rad (ruke) i materijal (spužva) potreban za stvaranje potrebnog oblika sica, kao i dobivanje potrebne kvalitete.
Vanjski materijal (skaj) i ljepilo je svatko trebao kupiti osobno!

Danas je situacija nešto drugačija i pošto su porasle cijene repromaterijala, a sveukupno su i ostale cijene porasle.. tako je i cijena izrade sica porasla za jedan određeni postotak.

Tako da sad trenutno cijena izrade sica ala Bagster iznosi 120 € ili protuvrijednost u kunama.
Materijal (skaj i ljepilo) i dalje svatko kupuje osobno ili ako uzimate od Shadow-a onda to iznosi dodatnih 200 kn.

Izrada sica ala Shadow (to su ovi novi kakav ima Tomazzo i još neki) košta 160 € ili protuvrijednost u kunama.
Cijena izrade tog sica je veća jer u njega ide drugačiji i kvalitetniji materijal kojeg je potrebno više nego kod sica ala Bagster.
Materijal (skaj i ljepilo) isto kao u prethodnoj stavci.

Eto.. sada su poznate cijene izrade siceva za KLE!  :angel:

A majstor Shadow je bio i ostao broj 1. u tom svom poslu! Umjetnik bez premca! :thumbleft:

P.S.
Nekome se to možda čini prevelika cijena ali Shadow cijeni svoj rad, kao što ima i svojih troškova.
Tko isto tako cijeni rad jednog vrhunskog majstora i želi sic bez kompromisa.. odlučit će se za izradu kod Shadow-a.
Dok će onaj kojemu se to čini preskupo biti primoran potražiti nekog drugog majstora i pristati na neku drugu kvalitetu.
Evidentirano
Ko spava nije budan! :smoke:

Josip

• Gost
« Odgovori #12 : 27. Listopad, 2012. - 20:59 »

Nekome se to možda čini prevelika cijena ali Shadow cijeni svoj rad, kao što ima i svojih troškova.
Tko isto tako cijeni rad jednog vrhunskog majstora i želi sic bez kompromisa.. odlučit će se za izradu kod Shadow-a.
Dok će onaj kojemu se to čini preskupo biti primoran potražiti nekog drugog majstora i pristati na neku drugu kvalitetu.

nekako mi se čini da nije baš u KLE duhu u ovo recesijsko vrijeme dizati cijene, no to je moje mišljenje  :D
a opet svaka stvar ima svog kupca

btw,uvijek možete dati tapecirati u Vitrum, gdje su meni uzeli za obično pretapeciravanje (ruke+materijal) 200 kuna  :glasses:
ili ako budete u prilici kupiti ovčju kožu za sitne novce, bez zajebancije, čuo sam iz prve ruke da je izvrsno  :thumbleft:
Evidentirano

drazen

• Kawasaki KLE
  • KLE u srcu, Strom pod guzicom :)
« Odgovori #13 : 27. Listopad, 2012. - 22:16 »

Ne prigovaram baš često, ali ovdje pišu neke kontradiktorne stvari, gore si napisao da su porasle cijene repromaterijala, a par redaka ispod piše da i dalje svatko kupuje materijal sam....
Tak da kak god okreneš Vladek je digel cijenu za ruke odn. posao, što i nije baš popularan potez..Jedino ak ima tolko posla da višom cijenom mora prorijediti mušterije...
Da se nadovežem, odličan je majstor, ali razgovarao sam sa desetak ljudi koji bi mu dali raditi sic ali im je gnjavaža da sami traže materijal po gradu! A on inzistira na tome...
Evidentirano

D@DO

• Kawasaki KLE
« Odgovori #14 : 27. Listopad, 2012. - 22:29 »

Joj.. joj Dražene.. zašto ne čitaš s razumijevanjem!?  :evil:

Vladek računa svoj posao, tj. ruke kako kažeš, ali isto tako u cijeni je stavka materijala od kojeg se izrađuje sic. A to su razne vrste spužvih ili ne znam kako se to još zove. One kvalitetnije kao i one koje dobro podnose tlaćenje su poprilićno skupe.
Nije izrada sica samo promjena skaja, a na to si vjerojatno mislio kada si pročitao da svatko sam kupuje materijal. Ono što mi kupujemo je skaj i ljepilo, iako i to Vladek može kupiti umjesto nas ili ponuditi što ima od svojeg. Iako mu je draže ako si svatko sam kupi materijal kako ne bi posle njega ganjali da je kriva nijansa ili tako nešto.
Od našeg sica ostaje samo baza.. plastika i malo spužve. Na tu bazu Shadow slaže drugu spužvu/materijal kojeg onda obrađuje kako bi dobio potreban oblik i kvalitetu. Pritom skoro više od pola tog materijala završi u smeću zbog obrade, ali on ga mora staviti jer nemre raditi od ficleka.

Nadam se da sam barem malo pojasnio. A možda će i Shadow to stručnije objasniti.
Evidentirano
Ko spava nije budan! :smoke:

drazen

• Kawasaki KLE
« Odgovori #15 : 27. Listopad, 2012. - 22:35 »

Aha, pardonček, na spužvu sam zaboravil, sad kužim!  Sorry!
Evidentirano

Matekk

• Kawas... ...
  • Kad sve ide po planu,onda nije avantura ne;)
« Odgovori #16 : 18. Rujan, 2013. - 14:57 »

bogdaj! evo mene sa novostima nekim,dal sam si složiti sjedalo,na preporuku zokija sa foruma,i kaj reči,koju posluku porati?  :D za puuunooo manje love nego kaj inače čovjek radi ekipi tu sa foruma,dobil sam stvarno super sjedalo,koje funkcionira najbitnije,i to uz kombinaciju dva materijala,evo par slika,prosudite sami;)

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

pa ako koga zanima više informacija o čovjeku,u inbox mogu dati podatke.
Evidentirano

zokih

• Kawasaki KLE
« Odgovori #17 : 18. Rujan, 2013. - 21:39 »

znači gotovo je, spreman si za daleke ture...! :smoke: kakva je udobnost u odnosu na prošli? ...vjerojatno daleko bolji... spominješ i dva materijala, vjerojatno sjedeći dio i bočni dio, pošto se na slici mora dobro gledati da se uoči razlika, al ja znam o čemu se radi :glasses: Uživaj u vožnjama!
Evidentirano

drazen

• Kawasaki KLE
« Odgovori #18 : 19. Rujan, 2013. - 00:36 »

Sic je lijepo ispao, al nemrem skužit koji je to motor? Vidim da je 650, ali kaj? :dontknow:
Evidentirano

vlado

• Kawasaki ...
« Odgovori #19 : 19. Rujan, 2013. - 00:48 »

Aprilia
Evidentirano
....pamet trazi razloge sa srcem lako ti je....
 Str: 1 [2] 3 4 ... 19   Gore

Stranica je generirana za 0.483 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal