Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 20. Listopad, 2021. - 08:30
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 ... 15   Dolje

Autor Tema: Reed valve cap ili čep / poklopac / blinder jednosmjernog ventila  (Posjeta: 16017 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • : Vel 2014
  • 095 8748290

Do It Yourselves, učini sebi... ovaj... napravi sam.
Novi projekt. Izrada poklopca otvora jednosmjernog ventila za usis zraka.
Istim se poklopcem čepi / blindira "recirkulacija ispušnih plinova."
Ima ih za kupiti od "pleha" i "sjajnih." Cijena 200 pa do 500 kn za par.
Potreban alat = osnovni šljosarski.
Materijal: Č. lim 2 mm, trgovački ili inox.

šlȍser regionalno bravar
♦ pr. (prema zanimanju): Šlȍsar (Opatija, Rijeka, Samobor), Šlȍsel (Ozalj, Karlovac, Zagreb), Šlȍser (Slavonski Brod, I Slavonija)
✧ njem. Schlosser ≃ Schloss: brava

EGR = exhaust gas recirculation, ili
VSV = Vacuum Switch Valve, ili
RIP = recirkulacija ispušnih plinova.
Dočim je...
Air Suction Valve = Reed valve= ~ jednosmjerni ventil za usis zraka

RIP = recirkulacija ispušnih plinova, prijevod nespretno odabranog naziva sustava, jer ispušni plinovi nikamo ne recirkuliraju, samo im se dovede zrak kad su pretopli. (Pridjev prevrući možda bolje dočarava plinove previsoke temperature.) I to dobivaju zrak pametno na sustavima s računalom i osjetilima, a na vakumski reguliranom / upravljanom dovođenju zraka, kao na KLEu, dakle nepametno, nekad dobiju kad treba, a nekad i kad ne treba, kad nisu pretopli. Ovakav vakuumski kontroliran sustav odavno je napušten. Koristan u uvjetima umjerene vožnje na otvorenom, samo. U gradskoj čak i šteti.

Ovakvim poklopcima moguće je kulturno začepiti otvore, ne onako improvizatorski   s    čepovima šampanjca. Ujedno bi se oslobodio prostor koji su do sada zauzimali EGR ventil, crijeva i "air suction valve covers," nazvao bi ih poklopcima jednosmjerih ventila, još bolje poklopčekima, dok se ne napravi natječaj za problematični izraz. Na ideju sam sam naišao, i zaista, vrijedi nečemu, jer vidim da to i postoji u stvarnosti, ne samo u mojoj mašti. Fotosi su isječci s interneta i iz manuala. :occasion:

binarni

• Kawas... ...
  • : Pro 2013
  • : Pro 2013
Odg: Reed valve cap ili čep / poklopac / blinder jednosmjernog ventila
« Odgovori #1 : 15. Lipanj, 2014. - 09:07 »

Ako sam dobro shvatio treba začepiti obe ove rupe(ventila)!?!
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #2 : 15. Lipanj, 2014. - 10:59 »

Ako sam dobro shvatio treba začepiti obe ove rupe(ventila)!?!
Sva 4 crijeva na EGR ventilu. Možeš i partizanski, (s) čepovima od Bakarske vodice. :)

zokih

• Kawasaki KLE
  • : Srp 2012
  • : Srp 2012
« Odgovori #3 : 16. Lipanj, 2014. - 08:05 »

Neka netko bude crtaći majstor te blende-pločice da se lijepo može pripremiti za sljedeći veliki servis... :angel:
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #4 : 16. Lipanj, 2014. - 11:05 »

Neka netko bude crtaći majstor te blende-pločice da se lijepo može pripremiti za sljedeći veliki servis... :angel:
Ja za sada imam čepove pluta. U kasnu jesen ću pripremiti malo rostfraja 2 mm, borer 6, lohajzl 6, komad klingerita armiranog Al limom, kao za glave, to ću drančiti kolegu, ili imam nešto gumiranog i običnog pluta 3 mm. Onda napravim i nacrt, ako ga ne bude do tada. Usput, čini mi se da je onaj pisak na slici nacrtan kako izgleda od ispod. Prekrenut, pa crtan. Nisam to otvarao. Ne znam postoji li još uvijek ona brtvena masa Hermetik. Kao da ju je radila Iskra Zelina, ili Kamnik. Šegrti je nisu voljeli. Teško se čistila. Kao kalofonij izgledom. Zaprženi šećer. Medena dok izađe iz tube. Zapekla bi se. Držala na vrućem, vodene pumpe... Bila predobra tamo gdje nema savijanja. Smolasta, a čišćenje nožem, šaberom. S brtvom si se mogao pozdravit' kad si time namazao. Nema je na internetu. Taj hermetik nije elastičan. Njime smo spajali polovice dvotaktaša, jer nije bilo druge mase za kupiti, sedamdesetih, u provinciji Bjelovar. Nema toga više, nastupilo doba silikona. :(

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #5 : 16. Lipanj, 2014. - 12:06 »

Trebat će pripremiti i ovakva dva blindera, s rupom 5 i za rupu cca 20.

kUm

• Kawasaki KLE
  • : Ožu 2011
« Odgovori #6 : 17. Lipanj, 2014. - 09:47 »

Maknuo sam EGR ventil, KLEac nije za prepoznati. Sutra proba prema Novalji. Oprezna proba. :)

I kakvi su prvi dojmovi?

...da se malo ostali zainteresiraju :)
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #7 : 17. Lipanj, 2014. - 10:02 »

I kakvi su prvi dojmovi?

...da se malo ostali zainteresiraju :)
Još sam u BJ danas. Čekam oblake da odu. Ali sam jučer malo odlijepio od grada. Promjena je i vani i u gradu. Na ručki zadam neki gas, puštam kvačilo, i Kle napravi ono što sam zamislio. Prije sam uvijek imao neku nepoznanicu, ili bi odradio, ili bi štucnuo, gutao knedle. Morao sam ga više vrtiti. Djelovalo mi je kao da ne znam voziti. A to po gradu nije reprezentativno. Ispadaš divljak koji plaši bakice. Pa vrti koliko ne treba, ili mu zacukne kotač. Sad se mogu voziti više đentlmenski. Glatkije. Manje se osjeti labavost lanca. Bakice mirnije dišu. Mašu mi. :)

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #8 : 17. Lipanj, 2014. - 10:54 »

Još sam u BJ danas. Čekam oblake da odu. Ali sam jučer malo odlijepio od grada. Promjena je i vani i u gradu. Na ručki zadam neki gas, puštam kvačilo, i Kle napravi ono što sam zamislio. Prije sam uvijek imao neku nepoznanicu, ili bi odradio, ili bi štucnuo, gutao knedle. Morao sam ga više vrtiti. Djelovalo mi je kao da ne znam voziti. A to po gradu nije reprezentativno. Ispadaš divljak koji plaši bakice. Pa vrti koliko ne treba, ili mu zacukne kotač. Sad se mogu voziti više đentlmenski. Glatkije. Manje se osjeti labavost lanca. Bakice mirnije dišu. Mašu mi. :)
:thumbleft:
Lijepo si to opisao, no jedini negativni učinak je nuspojava  mahanja bakica :O

Eto dojmova iz treće ruke:)
Onim koji to nisu napravili, neka si naprave, promjena nije velika, ali lijepo se vidi...

Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #9 : 17. Lipanj, 2014. - 18:49 »

:h :h  Ako je tolika razlika koju opisuješ meni se čini da je tebi taj ventil krepo, riknuo, otkazao poslušnost, e baš zato da nam motor ne radi tako kako si opisao mi ga izbacujemo na vrijeme a time dobijemo i nešto malo živahnosti na manjim okretajima.  :ruke:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 
 Str: [1] 2 3 ... 15   Gore

Stranica je generirana za 0.344 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal