Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 20. Listopad, 2021. - 09:38
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2] 3 4 ... 15   Dolje

Autor Tema: Reed valve cap ili čep / poklopac / blinder jednosmjernog ventila  (Posjeta: 16019 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • : Vel 2014
  • 095 8748290
Odg: Reed valve cap ili čep / poklopac / blinder jednosmjernog ventila
« Odgovori #10 : 17. Lipanj, 2014. - 19:37 »

Probao sam ventil. Špricom sam isisao zrak na malo crijevo, klipić lijepo zatvori i to zadrži. Znači, membrana ne propušta. Klip dobro zatvori. Ide lagano, ne šteka. Nema gareži. Krasno izgleda da bi si ga najradije stavio pred televizor. Ali bez njega KLE radi normalno. Stalno sam mislio da imam diverzante u mašini. :)

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #11 : 03. Srpanj, 2014. - 13:25 »

zokih, samo za tebe i ostatak foruma...
Brzinsko začepljavanje EGR ventila
Izveo sam začepljavanje tako da je ventil ostao na motoru.
Zbog "razloga." Princip održanja originalnog izgleda KLEa.
Inače je logično spremiti ventil.
Lamelasta brusna ploča je ovo --->
http://www.foerch.hr/product.aspx?p=49b404f5-cd06-41fd-b9ea-11b29491b02b&g=6e11b9e5-0c47-4c9f-a581-a48b8af52b40
Bakarska vodica koja sadrži pluteni čep je ovo --->
http://vinopedia.hr/wiki/index.php?title=Bakarska_Vodica
Posao traje jednu kavu i jedno pivo. :)

kUm

• Kawasaki KLE
  • : Ožu 2011
« Odgovori #12 : 03. Srpanj, 2014. - 16:34 »

Samo da javim da sam nekoliko dana prije Italije izvadio EGR ventil i rupe na ventil deklima zatvorio originalnim poklopcima (na slici no: 11021) sa stare mašine i moram reći da sam ga isti dan vratio natrag jer mi je tutnjio između 3 i 5000, a nije ništ bolje vukao, čak mi je u malo imao 'rupu'  na tim okretajima, umjesto da bude konkretniji kao što je netko već napisao...
Zavisi i mozda od ostalog setupa, filtera, dizi , auspuha, mozda goricva. tko zan, meni je bez njega ispalo lošije nego s njim.
 Treba probati.
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #13 : 03. Srpanj, 2014. - 16:39 »

Samo da javim da sam nekoliko dana prije Italije izvadio EGR ventil i rupe na ventil deklima zatvorio originalnim poklopcima (na slici no: 11021) sa stare mašine i moram reći da sam ga isti dan vratio natrag jer mi je tutnjio između 3 i 5000, a nije ništ bolje vukao, čak mi je u malo imao 'rupu'  na tim okretajima, umjesto da bude konkretniji kao što je netko već napisao...
Zavisi i mozda od ostalog setupa, filtera, dizi , auspuha, mozda goricva. tko zan, meni je bez njega ispalo lošije nego s njim.
 Treba probati.

:D Ne smiju se rupe blindirati, začepiti, čepovima ili bilo čime, treba napraviti samo kratki spoj između cilindara sa novim crijevom....ali damjan piše mnogo gluposti pa mi se više ne da ispravljati.......  :thumbleft:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #14 : 03. Srpanj, 2014. - 17:26 »

:D Ne smiju se rupe blindirati, začepiti, čepovima ili bilo čime, treba napraviti samo kratki spoj između cilindara sa novim crijevom....ali damjan piše mnogo gluposti pa mi se više ne da ispravljati.......  :thumbleft:
Ok, ako je tako onda cemu sluze originalni poklopci na  ventil deklu koje sam skinuo sa stare masine?
Zasto se rupe ne smiju blindirati?
Koja je razlika izmedju zatvaranja / blindiranja rupa na istoj komori ventila i spajanja tih otvora premosnicom?
Daj elaboriraj. :occasion:

Ono o drdamjanu ti nije trebalo, siguran sam da vecina misli tako, a ti citiraj te gluposti, pa da svi budemo upuceni u ispravne  navode, a ne da nas netko hranu glupostima.
:udri:
Evidentirano

kroko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #15 : 03. Srpanj, 2014. - 18:34 »

Ok, ako je tako onda cemu sluze originalni poklopci na  ventil deklu koje sam skinuo sa stare masine?
Zasto se rupe ne smiju blindirati?
Koja je razlika izmedju zatvaranja / blindiranja rupa na istoj komori ventila i spajanja tih otvora premosnicom?
Daj elaboriraj. :occasion:

Ono o drdamjanu ti nije trebalo, siguran sam da vecina misli tako, a ti citiraj te gluposti, pa da svi budemo upuceni u ispravne  navode, a ne da nas netko hranu glupostima.
:udri:

:D Ne znam detalje, tako je dudo objašnjavao, da ipak mora postojati dihanje između dva cilindra.......  :angel:
Evidentirano
  be free man , be dreamer 

Tiffykle

• Kawasaki KLE
  • : Tra 2011
  • : Tra 2011
« Odgovori #16 : 03. Srpanj, 2014. - 19:02 »

EGR ventil,upuhuje zrak pod ispušne ventile,da bi neizgoreni plinovi izgorili u auspuhu,tak mi je rekao Coha,kad mu rikne membrana onda se razjebe rad motora i motor radi glasno i ružno. ..meni se to dogodilo,i kaže, čim je ukinuo EGR, motor je digao obrtaje iznad 4000,kad je smanjio ručni gas,motor je odmah ljepše radio,a tek onda je išao stelati ventile itd...
Kroko,mislim da nebi moralo imati veze jesu li otvori zatvoreni ili je bypass napravljen! !?
Kaj se tiče damjana slažem se s kUmom,mislim da ne piše bedastoće, naprotiv!!!
Evidentirano
I najduže putovanje započinje prvim korakom!!!

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #17 : 03. Srpanj, 2014. - 20:14 »

EGR ventil,upuhuje zrak pod ispušne ventile,da bi neizgoreni plinovi izgorili u auspuhu,tak mi je rekao Coha,kad mu rikne membrana onda se razjebe rad motora i motor radi glasno i ružno. ..meni se to dogodilo,i kaže, čim je ukinuo EGR, motor je digao obrtaje iznad 4000,kad je smanjio ručni gas,motor je odmah ljepše radio,a tek onda je išao stelati ventile itd...
Kroko,mislim da nebi moralo imati veze jesu li otvori zatvoreni ili je bypass napravljen! !?
Kaj se tiče damjana slažem se s kUmom,mislim da ne piše bedastoće, naprotiv!!!
ventil,upuhuje zrak ---> upravo tako, zapravo propušta
izgorili u auspuhu ---> da, jedino što  ne mogu izgoriti na nevrućem auspuhu
kad mu rikne membrana ----> tada je ventil stalno otvoren, nedostaje nepotrebno potrošen zrak koji je
                                          otišao pod isp. ventile, smjesa postaje bogatija, zato veći okretaji. Ovo razmišljam logički,
                                          i ne stojim potpuno iza ove izjave :/
nebi moralo imati veze jesu li otvori zatvoreni ili je bypass napravljen! !? ---> bajpas ljepše izgleda, nije onako invalidski s
                                          batrljcima od crijeva. Budući su na krajevima bajpasa dva nasuprot okrenuta ventila, to je u biti čep,
                                          bez čepa. :)
Kad bi stavili čep samo na dugačko debelo crijevo koje ide iz airboxa, imali bi bajpas, i ventil koji bi bi radio nikome. Znači, čep na samo toj jednoj točci bi zadovoljio isključenje efekta EGR. Ja nisam morao dirati ler gas, ili je bilo neznatno, kad nisam zapamtio. Motor ide isto koliko i prije, samo puno ljepše radi na nižim okretajima. Neću više glupat luposti. :)  :occasion:

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #18 : 03. Srpanj, 2014. - 20:26 »

Treba probati.
Nemam ti razloga ne vjerovati. Ja sam EGR počepio zbog sugestija kroka i njegovog majstora, i sugestija stručnjaka iz nekoliko automagazina. Nemam razloga ne vjerovati niti njima. Ventil mi je ispravan, i nisam dobio svjetska čuda, ali dovoljno. Ne znam ja baš sve na svijetu, ako je netko tako zaključio, i rado prihvaćam svako znanje. Ajde ovako, ja ću postaviti skicu s kotama, praznim, a ti mi upišeš mjere, koje izmjeriš na tim poklopcima. Pa to objavimo, a ja si mogu pripremiti poklopčeke do jeseni, može? Šubler nadam se imaš...  :occasion:

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #19 : 03. Srpanj, 2014. - 20:45 »

Šubler nadam se imaš...  :occasion:
a kaje šubler?
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 4 ... 15   Gore

Stranica je generirana za 0.404 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal