Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 05. Srpanj, 2020. - 05:11
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 ... 16   Dolje

Autor Tema: Itinerer - International Kawasaki KLE meeting - Bormio 03.- 05.06.  (Posjeta: 15267 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DaPola

• Kawas... ...

Po planu - itinereru vidio sam da planirat ići preko Verone. To je vožnja  autoputevima puno dosadnija i cca 50 duža nego da se ide kroz planinski dio Italie preko Belluna. Uz to računajte da je na autoputu pored plaćanja cestarine skuplje i gorivo i sve što se usput troši.

« Zadnja izmjena: 14. Ožujak, 2011. - 12:53 DaPola »
Evidentirano

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
Odg: Itinerer - International Kawasaki KLE meeting - Bormio 03.- 05.06.
« Odgovori #1 : 14. Ožujak, 2011. - 13:14 »

Po planu - itinereru vidio sam da planirat ići preko Verone. To je vožnja  autoputevima puno dosadnija i cca 50 duža nego da se ide kroz planinski dio Italie preko Belluna. Uz to računajte da je na autoputu pored plaćanja cestarine skuplje i gorivo i sve što se usput troši.

apsolutno se slažem s tobom  :thumbleft:
moj prvobitni plan je bio via Verona (tj. nakon Brescie desno)  .. pa uspon prema Bormiu ... to mi se čini puno logičnije nego penjati se gore (via Merano .. pa se vraćati nazad .. pogotovo ako uzmemo u obzir da ćemo u Dolomite stići u večernjim satima a ovisni smo o "otvorenosti" prijevoja) 

plan, via Brescia

DaPola .. please .. možeš li provjeriti alternativnu cestu kroz Slo. kako bi izbjegli plaćanje vinjete za tih par km.   :bang:
koliko gubimo na vremenu ? (nažalost .. po tome dijeliu Slo nisam previše vozio pa ne znam trenutnu situaciju)

Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

DaPola

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 14. Ožujak, 2011. - 13:43 »

Ako prelaziš kroz SLO od Rijeke (Kozina) do Trsta nemaš brige s vinjetom. Ako ideš nekim drugim putem (Kopar ) i onda postoje alternative).

A do Bormia se onim ucrtanim putem može doći bez velikih problema, barem ih ja nisam imao, a prolazio sam po različitim sezonama. Jedino da nas baš udari peh i neka snježna oluja, ali onda je i passo Stelvio zatvoren.
« Zadnja izmjena: 14. Ožujak, 2011. - 13:46 DaPola »
Evidentirano

Zg.Ante

• Kawasaki KLE
« Odgovori #3 : 14. Ožujak, 2011. - 13:55 »

Ako prelaziš kroz SLO od Rijeke (Kozina) do Trsta nemaš brige s vinjetom. Ako ideš nekim drugim putem (Kopar ) i onda postoje alternative).

A do Bormia se onim ucrtanim putem može doći bez velikih problema, barem ih ja nisam imao, a prolazio sam po različitim sezonama. Jedino da nas baš udari peh i neka snježna oluja, ali onda je i passo Stelvio zatvoren.

OK .. Thnx  :bang:

ako sam dobro shvatio .. ti predlažeš ovu rutu

EDIT:

prelazak preko Stelvia je prilikom dolaska u Bormio ?

btw .. gdje se nalazimo sa tobom ... Kozina ??

« Zadnja izmjena: 14. Ožujak, 2011. - 13:58 Zg.Ante »
Evidentirano
**** Kawasaki Limited Edition .... Spirit guaranteed ****

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #4 : 14. Ožujak, 2011. - 19:16 »

hmm...to se slazem s DaPola, ak je tam snijega, onda nist, drugim riječima, ako je Stelvio otvoren, onda prolaziš svugdje,(nadam se)
....taj put mi je i poznanik sugrerirao, a moramo uzeti u obzira da onda DVA PUTA IDEMO prekao Stelvia  :D :D :D
Ante, koliko ta ruta onda ima kilometara?

Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

DaPola

• Kawas... ...
« Odgovori #5 : 14. Ožujak, 2011. - 22:44 »

OK .. Thnx  :bang:

ako sam dobro shvatio .. ti predlažeš ovu rutu

EDIT:

prelazak preko Stelvia je prilikom dolaska u Bormio ?

[btw .. gdje se nalazimo sa tobom ... Kozina ??

Ne, Passo Stelvio je ako se dobro sjećam niže od Bormia, granica sa Švicarskom. Mi vam se možemo pridružiti  ili u Kozini ili u Trstu, isto nam dođe.
Evidentirano

belibd

• Kawa... ...
  • **
  • life is beautiful,drive safe!!
« Odgovori #6 : 15. Ožujak, 2011. - 17:49 »

Ako vam je u planu da ovo odvezete u jednom danu,iskreno mislim da ce te se previse umoriti.Ova ruta  od Stelvia do Kozine stalno prolazi kroz naselja,tako da su na snazi stalna ogranicenja brzine,sto ce vas dosta usporiti.Ja sam proslo ljeto vozio turu od Beluna do Skradina i put je trajao od 09h-20,30 i taj dan mi je bio najgori od cijele rute,tako da sam ujtru  odlucio auto put i pravac Budva(a po planu auto put nije bio ni opcija).
Moj savjet je to podjeliti na dva dana. :dontknow: :dontknow:
Evidentirano

DaPola

• Kawas... ...
« Odgovori #7 : 15. Ožujak, 2011. - 19:13 »

Ako vam je u planu da ovo odvezete u jednom danu,iskreno mislim da ce te se previse umoriti.Ova ruta  od Stelvia do Kozine stalno prolazi kroz naselja,tako da su na snazi stalna ogranicenja brzine,sto ce vas dosta usporiti.Ja sam proslo ljeto vozio turu od Beluna do Skradina i put je trajao od 09h-20,30 i taj dan mi je bio najgori od cijele rute,tako da sam ujtru  odlucio auto put i pravac Budva(a po planu auto put nije bio ni opcija).
Moj savjet je to podjeliti na dva dana. :dontknow: :dontknow:

To i je najbolja solucija, podjeliti rutu na dva dana. Od ZG do Bormia je kako god išli oko 680 km.
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #8 : 15. Ožujak, 2011. - 20:53 »

To i je najbolja solucija, podjeliti rutu na dva dana. Od ZG do Bormia je kako god išli oko 680 km.

Plan puta - Itinerer, na kojem se još rad i govori o dvije kombinacije dolaska i odlaska, no kako je već rasprava započela (  :occasion: ), kratko da najavim znatiželjnicima koji se pitaju i koji se eventualno ne pitaju.... ( :smoke: )

Cijela ideja oko International Kawasaki KLE Meeting-a - Bormio 2011., s jedne obične ideje se pretvorila u ozbiljan projekt.
Kako vrijeme prolazi, tako se samo od sebe otvaraju nova pitanja, prijedlozi i ideje. Da na kraju ne bismo završili s pun kufer upitnika iznad glave  :dontknow:  i gledali se međusobno netom prije puta, cijela ideja s organizacijom puta i happeninga, uzeta je sa velikom voljom i ozbiljnošću svih nas, jer ipak radi se o posjeti susjednoj zemlji u kojima osim drugačijih pravila, zakona, standarda i mentaliteta, koja je udaljena samo 700 km!

Zato je bazično postavljen Project plan u kojem su definirane neke smjernice i prioriteti na kojim se svakodnevno radi i koje se redovito prate, kako bi imali što manje gubitka vremena i problema, te se maximalno posvetili vožnji, druženju, uživanciji i ostalom lijepom što od ovog događaja i očekujemo  :sing:

Ovaj Project također je djelomično i ubrzao osnivanje ovog demokratskog foruma, jer se aktivnije počelo raditi na izradi foruma, kako bismo, osim svega već navedenog, mogli na jednom mjestu pisati, prikupljati prijedloge i informirati sve ostale zainteresirane za put u Bormio, a 'Radne cuge'  samo su mjesto na kojem se sve sumarizira i radi monitoring progresa odrađenih zadataka i svatko tko želi sudjelovati u njima, neka se osjeća pozvanim.

Kao prvi prioritetni task, postavljeno je naravno, planiranje smještaja u Bormiu, te se na tome aktivno radi.  :camp:

Traže se moguće pozicije smještaja u tom dijelu Sondrio regije, te smo već i kontaktirali neke kampove i hotele, koji bi mogli ponuditi adekvatni smještaj veće skupine zaljubljenika u prirodu, vožnju i duh Kawasaki KLE-a i po cijenama prihvatljivim žiteljima izvan EU, u rangu između 25-30€ po osobi za noć, a možda i manje.

Od izbora smještaja, nadalje ovisi i planiranje Meeting pointa s ostalim istomišljenicima i prijateljima diljem Europe, kao i planiranog zajedničkog druženja, itinerera vožnji i ostalog, tijekom tih dva ili više dana.

S tim u svezi, planirane su dvije rute i dva različita termina polaska i odlaska točke A i B, a koje nisu još do kraja definirane, ali sve u svoje vrijeme  :sunny:
Zato su vaše sugestije, a posebno vaša iskustva sa ovakvih putovanja, ovdje dobrodošla  :cheers: . Također, ako imate kakvih pitanja, osjetite slobodu duha Kawasaki KLE-a i podijelite ih sa nama jer možda postoji neka sitnica koja nam je slučajno promakla, a mogla bi biti važna u datom trenutku.

U ovoj temi ćemo vas informirati, step by step, o svim aktivnostima vezanim za planiranje jednog od najljepših druženja zaljubljenika u Kawasaki KLE duh u ovom dijelu, ako ne Europe, onda Balkana, kako stvari budu definirane.

Pratite ovu temu i pridružite nam se u druženju koje će vam zasigurno dugo, dugo, dugo ostaviti mnoge lijepe uspomene (*ebote, k'o da pišem za marketinšku agenciju koja radi kampanju ta TV prodaju)  :D

Kawasaki KLE

« Zadnja izmjena: 15. Ožujak, 2011. - 20:56 kUm »
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

Dragec07

• Kawas... ...
  • Suza je u mom oku
    • Ja putujem
« Odgovori #9 : 17. Ožujak, 2011. - 20:34 »

Kaj si pod tim mislio Dragec?

Evo dok sam se ja sada javio već su drugi dijelom i napisali. To su prijevoji na kojima kiša ne pada! Najava lošeg vremena jednostavno znači snijeg. A možda sam iz perspektive trenutnog lumbaga s išijasom malo i preoprezan. U svakom slučaju ću pratiti temu, a da sam zainteresiran nemojte ni sumnjati. Svoje prijedloge dvije različite rute do cilja ne moram ni prezentirati jer su dobrim dijelom već pokriveni vašim prethodnim postovima. DaPola tu ima iskustva ko u priči.... :aplauz:
Evidentirano
By Dragec07
 Str: [1] 2 3 ... 16   Gore

Stranica je generirana za 0.546 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal