Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 02. Prosinac, 2020. - 10:09
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4   Dolje

Autor Tema: Zlarin - jel vozio tko po tom otoku s KLEom?  (Posjeta: 9710 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DAKLE

• Kawas... ...
Odg: Zlarin - jel vozio tko po tom otoku s KLEom?
« Odgovori #20 : 16. Lipanj, 2017. - 22:01 »

Pogledaj si maps.me aplikaciju.  Koristim ju za planinarenje i zadovoljan sam. Inače na tom području Malog Alana i Tulovih greda sam vrlo često i stvarno ima zanimljivih puteva. Mislim da će KLE uživati u tom okolišu.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk

Hvala na savjetu, Neo. Iako imam već GPS, mogao bih probat taj map.me čisto reda radi. Međutim, stalno na poslu buljim u komp (i doma nakon posla) pa bih rado malo neku staromodnu kartu ili tako neš. Ići ću u knjižaru vidit jel imaju neki topografski atlas RH koji se može preklopit pa na tank torbi držat za gledanje. Ali ako netko zna za planinarske karte Malog Alana i Tulovih greda, to bi bilo sjajno.  :occasion:
Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #21 : 16. Lipanj, 2017. - 22:18 »

Maps.me ti sadrži i planinarske staze i puteve koje klasične navigacije nemaju. A ako nisi za tehnologiju onda Imaš planinarske karte. Karte Južni velebit II i Južni velebit III ti pokrivaju to područje. Imaš ih za kupiti u knjižarama, HPS-u i u dućanima sa planinarskom opremom (iglu šport,vrhunac i sl.). Možda čak i na benzinskim pumpama. Mislim da od toga detaljnije nema.

Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #22 : 16. Lipanj, 2017. - 22:24 »

Inače ako te zanimaju takvi putevi preporučiti mogu odlazak na Panos. Vjerovatno su neki od Vas već bili tamo. I ja sam bio nekoliko puta ali još ne sa KLE-om. Spremam se ovih dana zaletiti se sa šatorom. Pogled je fantastičan a tek izlazak sunca....

Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #23 : 16. Lipanj, 2017. - 22:29 »

Maps.me ti sadrži i planinarske staze i puteve koje klasične navigacije nemaju. A ako nisi za tehnologiju onda Imaš planinarske karte. Karte Južni velebit II i Južni velebit III ti pokrivaju to područje. Imaš ih za kupiti u knjižarama, HPS-u i u dućanima sa planinarskom opremom (iglu šport,vrhunac i sl.). Možda čak i na benzinskim pumpama. Mislim da od toga detaljnije nema.

Ma to se traži, bravo. :)

Znači Iglu sport i Vrhunac, budem ih sutra nazvao da vidim jel imaju takve karte. Se sjećaš možda mjerila tih karti?

I naravno, usšut ću sutra vidit kako do tog Panosa.

Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #24 : 16. Lipanj, 2017. - 22:39 »

Mjerilo je 1:30000. Traži isključivo SMAND karte. Te su najbolje (u biti mislim da se samo njihove i prodaju). Što se tiče Panosa član Danko.M je u temi Vožnje i putopisi,Panos opisao detaljno kako do gore sve popraćeno slikicama.

Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #25 : 16. Lipanj, 2017. - 23:05 »

Mjerilo je 1:30000. Traži isključivo SMAND karte. Te su najbolje (u biti mislim da se samo njihove i prodaju). Što se tiče Panosa član Danko.M je u temi Vožnje i putopisi,Panos opisao detaljno kako do gore sve popraćeno slikicama.

Jel znaš možda zašto rade omjer 1:30 000, a ne normalni 1:25 000?

Imaš možda link negdje na taj putopis?
Evidentirano

Neo

• Kawas... ...
« Odgovori #26 : 17. Lipanj, 2017. - 07:28 »

Nemam pojma zašto je u tom mjerilu, al nije ni bitno. Vjerovatno ih ima i u mjerilu 1:25000 al ne znam da li su SMAND. Evo linka http://www.kle-croatia.com/forum/index.php?topic=610.0

Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #27 : 04. Srpanj, 2017. - 18:08 »

Uglavnom, Zlarin je super iako je premali za KLEa budući da se cijeli otok pređe uzduž i popreko za par sati.

Restoran u hotelu Koralj je bio čisto solidan, a konoba Presika kod Tonija gore malo u brijeg je pun pogodak.

Dalmatinske gradine iznad Šibenika su bile sjajne, ali Majstorska cesta preko Velebita je doista nešto fenomenalno za preporučiti.

Na cesti od Vodica prema Zadru gdje je križanje s cestom za Murter nalazi se fenomenalan Restoran Marin. Tako dobru janjetinu i odojak nismo dugo jeli, išao bih dole opet za Dalmaciju samo zbog toga koliko ukusno ljudi rade meso.

Druga lokacija koja nas je iznenadila je odmah izvan Gospića na cesti prema Otočcu, restoran Maki koji nudi čak i meso od Buše (autohtono hrvatsko govedo). Obožavam Boškarina, ali Buša je isto fenomenalno meso.

I da, u Betini smo jeli vrhunski u Starom mlinu (sjajna riba, račiči, lignje, sve je izvrsno ali rade samo večeruod19 nadalje) a u Murteru u konobi Jadran, odlične janječe tripice i papaline.

Napravili smo nešto malo više od soma kilometara ali se svaka gostiona na putu isplatila, što je rijetkost da se tako dobro pogodi da baš svugdje gdje uđemo budu vrhunska jela.
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #28 : 04. Srpanj, 2017. - 18:48 »

:aplauz:
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

Sedogrivec

• Kawasaki ...
  • カワサキKLE500
« Odgovori #29 : 05. Srpanj, 2017. - 11:14 »

... restoran Maki...  :bang: :aplauz:
Evidentirano
From my MacMini using Safari
 Str: 1 2 [3] 4   Gore

Stranica je generirana za 0.409 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal