Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 29. Studeni, 2021. - 22:30
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 [3] 4 5   Dolje

Autor Tema: Lipe za Hrvatske autoceste-30.07.2017 u 18,00h  (Posjeta: 17784 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

rutalj

• Kawas... ...
  • : Svi 2017
  • : Svi 2017
Odg: Lipe za Hrvatske autoceste-30.07.2017 u 18,00h
« Odgovori #20 : 28. Srpanj, 2017. - 12:38 »

Bok Stipko,
pmao sam te, ali nisam siguran da je poslao. Uglavnom ako trebaš dvojicu frend s versysom i ja s KLE-om možemo doć. Javi trebamo li ti.
LP
Rutalj
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
  • : Pro 2011
« Odgovori #21 : 28. Srpanj, 2017. - 13:45 »

n/r medijima-svima
 U Zagrebu, 28.07.2017.
 PREDMET; obavijest o akciji „lipe za Hrvatske autoceste“
Poštovani, dana 30.07.2017. u 18,00h na AC Rijeka-Zagreb na naplatnim postajama Lučko motociklisti će iznos cestarine plaćati u LIPAMA.
 U lipama su i poskupili cestarnine na 3 mjeseca, potpuno bezrazložno i potpuno neargumentirano u cilju ostvarivanja ekstraprofita na stranim turistima ali i domaćim korisnicima „usluga“.
Kakve su „usluge za motocikliste“ na hrvatskim autocestama (ali i ostalim prometnicama) te zakonska regulativa?
-nema apsolutno niti jedne postavljene zaštitne ograde za motocikliste (niti Hrvatska ima obvezu projektiranja-primjene istih)
 -nema apsolutno niti jedne boje primjenjene na kolniku koja je atestirana na proklizavanje pneumatika a površina (ukupna) kojom motocikl „dotiče“ asvalt je veličine osobne iskaznice!
 - nema apsolutno niti jedne obavijesti za motocikle na niti jednoj prometnici u Hrvatskoj da dolaze na dionicu opasnu za njihovo kretanje! Ovo je normalna pojava u svakoj normalnoj zemlji.
- motociklisti plaćaju porez na vozilo prema cm3 te isti plaćaju neovisno o godinama starosti istog (i preko 10 godina) dok se porez na automobile obračunava prema kw i plaća se do 10 godina starosti automobila. Ima li ovdje pravde?
-motociklisti su najugroženija motorizirana skupina u prometu, poslali su na stotine zahtjeva nadležnim institucija za implementaciju u zakonsku regulativu a niti jedan sastanak nije dogovoren. Zašto? Jer nikoga nije briga za motocikliste!
- motociklisti zaustavljenu kolonu na AC ne smiju preticati, vozači automobila imaju klimatizirane prostore (velika većina) a motociklist ispod zaštitne kacige ima u prosjeku 25-30C(ovisno o njenoj boji) veću temperaturu nego onu koja se službeno mjeri u hladu na 2 m visine.
 Ovom simboličnom akcijom želi se potaknuti nadležne institucije, kojima je upućeno već na stotine zahtjeva za sastankom ,(Ministarstvo prometa i Ministarstvo financija) da reagiraju,implementiraju u zakonsku regulativu traženo(korigira prethodno navedeno),naprave konkretne izmjene i dopune postojećih „zakona“ i konačno naprave nešto za bolje sutra svakog motociklista. Mi ne želimo biti „statistika crne kronike“ i „broj u poreznoj upravi“ jer nas „strižu kao ovce“ ,ne samo nas već sve hrvatske građane!
 Vratiti cijenu cestarina na stare cijene za IA kategoriju vozila. Lipe su nam itekako važne,vidjeti će u nedjelju.
 Prilikom svakih radova na autocestama, kolona, zastoja, gužvi, propusta koncesionara...uvijek se na naplatnim mjestima naplati puni iznos, bez obzira da li ste na izlaz(ili ulaz) čekali satima.
 Zaista nikoga nije briga,svi „oni gore“ zadovoljno trljaju ruke „obaranjem rekorda“ i nikada im dosta nije već koriste svaku priliku kako bi dodatnim nametima i podizanjem iznosa cestarina zaradili dodatna sredstva ,ovaj puta i na motociklistima za koje (iz istih tih dodatnih sredstava) ne ulažu niti kune u njihovu sigurnost(ograde,boje,čišćenje prometnica od pijeska u krivinama,lišća,masti i ulja itd...)
 Ovim putem pozivam sve vozače,putnike,turiste,sve korisnike koji će u nedjelju 30.07.2017. biti na NP Lučko da se solidariziraju sa motociklistima,imaju strpjenja i svojim ponašanjem pridonesu ostvarenju konačnog cilja a to je SIGURNOST i RAVNOPRAVNOST SVIH SUDIONIKA U PROMETU kao i prestanak marginalizacije skupine sudionika u prometu-MOTOCIKLISTA I MOPEDISTA
 S poštovanjem, inicijator i organizator akcije;
 Mladen Stjepan Vitković
091/254-9537
 mladen-stjepan.vitkovic@zg.htnet.hr

Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #22 : 28. Srpanj, 2017. - 13:46 »

Snimanje priloga na temu akcije „lipe za Hrvatske autoceste“ u sklopu emisije dobro jutro Hrvatska je sutra u 9,00h ispred tvrtke ZG Holding-podružnice Zrinjevac,Remetinečka cesta 18(parking istoimene tvrtke).Tko želi doći-pozvan je,tko želi reći nešto više-neka kaže i vidimo se sutra u 9,00.
 Stipko
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #23 : 28. Srpanj, 2017. - 13:48 »

Bok Stipko,
pmao sam te, ali nisam siguran da je poslao. Uglavnom ako trebaš dvojicu frend s versysom i ja s KLE-om možemo doć. Javi trebamo li ti.
LP
Rutalj
Sve 5 ,ja sam u gužvi, vidimo se ,popijemo piće,jučer sam bio u Zg na sastanku,sutra sam ponovno I u nedjelju opet-dinamično mi u zadnje vrijeme.Dođite svi koji mogu ispred KLE foruma pa napravimo malu promociju istog I popijemo piće :occasion:
Evidentirano

dapa

• dap@
  • Kawasaki ...
  • : Pro 2013
  • : Pro 2013
  • Lovac sreće
« Odgovori #24 : 28. Srpanj, 2017. - 17:35 »

Svakako podržati,hvale vrijedna akcija,trebamo se izboriti za svoja prava,ravnopravnost s ostalim sudionicima u prometu...nažalost nisam u mogućnosti,ali vjerujem u veliki odaziv pogotovo vas koji ste blizu ZG...Bravo Stipko i ostali... :aplauz: :aplauz:
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #25 : 29. Srpanj, 2017. - 22:58 »

,...i još jednom da ponovim,nedjelja,30.07.2017. u 17,00h,bolnica Blato,Zagreb.
Potporu javnosti, medija, institucija imamo.Uvijek su ciljevi jedni od tih koji se postižu različitim sredstvima.
Poštovani motociklisti, bikeri i svi oni koji žive život na 2 kotača...Akcijom „lipe za Hrvatske autoceste“ zaista će se promijeniti pogled na motociklisite(nikako ne u negativnom kontekstu) jer ma koliko god nekome „sa strane“ izgledalo „čudno“ ,..sam tijek akcije, priprema i realizacija je kudikamo dublja od onoga što netko „sa strane“ vidi.
Ovo je apel prema medijima,ministarstvima kao i svim sudionicima u prometu.
Vidimo se sutra u 17,00 h. Tko može neka dođe, broj sudionika zaista nije „presudan“ jer bitan je način,pristup i slika koja se šalje kao i poruka.
Sutra smo zajedno u početku jednog ogromnog projekta koji ne staje i ima za cilj korigiranje ključnih zakona koji se direktno tiču upravo nas-motociklista.Hvala unaprijed svima na dolasku,odvojenom vremenu i strpljenu!
Evidentirano

Stipko

• Kawasaki KLE
« Odgovori #26 : 30. Srpanj, 2017. - 10:31 »

Pripremajte pile I lipe,vidimo se u 17,00h :occasion:
Evidentirano

Joke6

• Kawas... ...
  • : Lip 2012
« Odgovori #27 : 30. Srpanj, 2017. - 12:33 »

prosljeđeno sestri na rtl ona odma šprajcu a ovi na fejs
Evidentirano

Joke6

• Kawas... ...
« Odgovori #28 : 30. Srpanj, 2017. - 13:04 »

I rtl salje ekipu za javljanje uzivo pa vi iz zagreba nemojte podbacit
Evidentirano

wall

• Kawas... ...
  • : Ožu 2016
  • : Ožu 2016
« Odgovori #29 : 30. Srpanj, 2017. - 20:52 »

Učestvovao sa kolegama motoristima u akciji (iako sam kasnio i tek ih stigao na naplatnim kućicama Desinić) bilo nas je malo ali bitna je volja . Pozdrav svima koji su se odazvali
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5   Gore

Stranica je generirana za 0.117 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal