Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 29. Studeni, 2021. - 22:16
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Besplatna Radionica za motocikliste 23.09 Oryx, Zagreb  (Posjeta: 8426 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

rutalj

• Kawas... ...
  • : Svi 2017

Bok svima,
raspitivao sam se nedavno za jednodnevni tečaj sigurne vožnje u Oryx centru (onaj poligon što imaju u Mićevcu pored ZG-a).
Zvali su me danas da 23.09 u subotu od 09.00 do 14.00 imaju u suradnji s Udrugom Sigurnost u prometu besplatnu radionicu za motocikliste. Recimo skraćena verzija tog cjelodnevnog tečaja s pokaznim vježbama. Nekakvo predavanje, malo pokaznih vježbi i mislim da i mi onda to ponavljamo na svojim motorima. Mora se doći na svom motoru i u opremi.
Mislim da ima još slobodnih mjesta, ne mora se biti član udruge, treba se prijaviti direktno udruzi. Ja sam se prijavio i idem. Ove godine tek položio pa ne škodi malo slušati iskusnije od sebe.
Ukoliko ima zainteresiranih, neka me PM-aju pa vam proslijedim mail na koji se trebate prijaviti. S obzirom da nisu javni mailovi i da sam i ja dobio telefonski, poštovat ću to i neću ih stavljati javno. Samo recite da ste dobili mail od Oryxa. ;)
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
  • : Ožu 2011
Odg: Besplatna Radionica za motocikliste 23.09 Oryx, Zagreb
« Odgovori #1 : 21. Rujan, 2017. - 11:40 »

Bravo, ja sam na tome bio dva puta i naucio sam neke stvari za koje se nisam nadao.
Korisno!!!
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

rutalj

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 21. Rujan, 2017. - 13:17 »

To mi je i Stipko rekao, da su ti tečajevi super dobri i korisni. Da nisu uzalud potrošeni novci. Želim to odraditi u Oryxu i skupiti još malo kilometara, pa nagodinu ako bude sreće kod Keca na Grobnik :)
Inače znam dosta ljudi koji su bili na tim tečajevima za aute, i svi imaju samo riječi hvale i da je jako korisno, iako su svi mislili da će biti nešto bezveze.
Evidentirano

rutalj

• Kawas... ...
« Odgovori #3 : 25. Rujan, 2017. - 10:29 »

Evo izvještaj svima, čisto da znate kako izgleda radionica ako će netko ići. Od 9.15 do 10.45 smo imali predavanja. Malo nekakve statistike, dobre prakse, podsjećanje na neke zakone i propise te prva pomoć.
Nakon toga od 11.00 do 14.00 smo išli na poligon, i radili kojekakve vježbe. Prvo smo vozili po poligonu u koloni i pokušavali sve što radi instruktor, kojekakve manevre pri nekoj brzini od 40tak na sat. Potom su išle vježbe uglavnom pri sporim brzinama. Slalom među duže razvučenim čunjićima, uže postavljenim, osmice, okretanje u "garaži", odnosno uskom prostoru, manevriranje među autima i neke vježbe kočenja te pokazivanje zaustavnih puteva u kojekakvim situacijama. To stavi stvari dosta u perspektivu. Na kraju smo mogli mi koji imamo motore bez ABS-a sjesti na motor od Oryxa s ABS-om i probati kočiti maksimalno da aktiviramo ABS i da vidimo kako je to. Ja kad sam zgrabio prednju kočnicu koliko god sam mogao tih 0,5 sekundi dok se ABS nije aktivirao sam bio ubijeđen da ću ostaviti otisak kacige na asfaltu. :) Uglavnom, idući motor će mi imati ABS definitivno.
Te smo na kraju dobili neke prigodne poklone: knjigu prve pomoći, priručnik za motocikliste, onaj zeleni reflektirajući prsluk i bubrežnjak. Uz to smo dobili uvjerenje da smo bili na toj radionici/tečaju. Navodno pregovaraju s Croatia osiguranjem da daju popust ljudima s tim uvjerenjima.
Ovo nije bio tečaj sigurne vožnje što Oryx pruža, možda mali uvid.
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.089 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal