Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 05. Prosinac, 2020. - 13:23
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Yamaha NIKEN Demo Tour Bled-Slovenija 02.09.2018  (Posjeta: 1512 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kUm

• Kawasaki KLE
Yamaha NIKEN Demo Tour Bled-Slovenija 02.09.2018
« : 07. Rujan, 2018. - 18:23 »

Ekipa.
U nedjelju, 2.9, imao sam priliku biti na europskoj promociji YAMAHA NIKEN Tour Bled, u organizaciji Delta Team Krško i TM Zagreb. Na samom početku sam bio pomalo skeptičan, ali vrlo znatiželjan, da vidim o kakvom se to revolucionalnom motociklu radi.

Po dolasku impresivna slika 18 novih NIKEN-a ( Niken znači "dva mača"), odmah mi je potjerala osmjeh na lice:) Iako prednji kraj motocikla izgleda pomalo čudno, više nalik na nekom brutalnom Jet Ski-ju, zbog svoje veličine, ipak pomalo ulijeva respect, a i kad ga zajašete široka prednjica pomalo stvara osjećaj moći.
Zbog toga i jesam u samom početku probne vožnje imao i dozu respecta. O mašini ne treba puno govoriti, CP3 agregat sa Tracera 900, 115KS, agresivan i uglađen, za mene i više nego živahan, koji veselo gura njegovih 263 kile i mojih 95.

Po samom kretanju odmah je vidljiva razlika u odnosu na klasičan motor i prilično se osjeti „treći“ kotač, koji na maloj brzini nešto tromije "pada" od klasičnog motocikla, ali ne mogu reći da je to mana jer savršeno prati putanju kojom se naumili. No već nakon stotinjak metara, zaboravio sam na to, jer se NIKEN ponaša kao i svaki motocikl.
Vlažna šumska cesta od Bleda prema Triglavu, bila je savršena za isprobavanje ovog fantastičnog motocikla, upravo onakva gdje se najviše volimo voziti. Na samom usponu me je iznenadio prednji ovjes koji je tako apsorbirao neravnine da su se jedva osjetile na volanu. Mirnoća volana i motocikla, u momentu kad siđete jednim kotačem s ceste, jednostavno me je oduševila.
Prvi puta u životu sam se istinski veselio svakom nanosu šljunka u zavoju, iako sam s nevjericom svako toliko spuštao petu po mokrom asfaltu, ne vjerujući u nevjerojatnu trakciju motocikla. Ovjes prednjeg kraja je zaista pogođen do bola... miran, mekan, ali daje fantastičan osjećaj upravljivosti i sigurnosti. Zadnji kraj je malo tvrđi, ali vjerujem da odgovara za dva putnika s prtljagom, a i da se podesiti, što nismo dirali.

TCS sistem dozvoljavao je svakako vrludanje i nabijanje gasa i u zavojima i na skliskoj podlozi...jednostavno nevjerojatno!!! Teško je naći prave riječi kako opisati taj osjećaj, trebalo je to probati.
U drugoj vožnji, bio sam opušteniji i agresivniji, te u skladu sa svojim mogućnostima i znanjem doista testirao dokle to može ići. Po mjestimice suhoj i vlažnoj cesti, vožnja je bila komforna i prilično opuštena, iako sam na nekoliko mjesta postrugao fuzerom, što je, koliko sam saznao oko 45 stupnjeva, no motor je bio sasvim siguran i vjerujem da ide i još. Kočenje, stabilnost, sigurnost, grip, jednostavno oduševljava!. Vožnja ovim motociklom je bila užitak, po uvjetima kakvima bi se rijetko vozio i po suhoj cesti običnim motorom. 
:upss:

Ovjes, kočnice, TCS, ABS, daju vozaču veliku upravljivost i veću sigurnost, samim time i opuštenost, tako da s ovim motorom jednostavno morate uživati.
NIKEN me je jednostavno ostavio u čudu . Nikada nisam do sada tako uživao u vožnji. Iako će neki reći da su dva kotača ipak dva kotača, ja samo mogu reći ...“u troje je ljepše“. ma kako vi to sebi protumačili !!!  :evil:

Evo i nekoliko slika

(Powered by frubar.net)

« Zadnja izmjena: 08. Rujan, 2018. - 09:07 kUm »
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

dapa

• dap@
  • Kawasaki ...
  • Lovac sreće
Odg: Yamaha NIKEN Demo Tour Bled-Slovenija 02.09.2018
« Odgovori #1 : 08. Rujan, 2018. - 04:15 »

:aplauz:  tehnologija čini čuda...gledao negdje video honde,upališ ju  iz kreveta na daljinski i dok se ti spremaš ona lagano iziđe iz garaže i čeka te vani parkirana bez nogara,kažeš joj gdje hoćeš i ona te vozi i ostale điđe miđe...i da hoćeš upasti s nje nemožeš...kud ide ovaj svijet  :udri:   osobno mi se to ne sviđa pa ni današnji novi motori sa raznim mapama ,abs-ima i ostalim pizdarijama...jednostavno se gubi taj čar i osjet vožnje,doziranja gasa,kočnice,šlajdranje,proklizavanje,propinjanje ukratko guštanje...dosad je svak bio"džek" ko je vozio dobru motorčinu,a sad tebe "motor" voza  :natak2:  :smoke:
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #2 : 08. Rujan, 2018. - 16:25 »

:aplauz:  tehnologija čini čuda...gledao negdje video honde,upališ ju  iz kreveta na daljinski i dok se ti spremaš ona lagano iziđe iz garaže i čeka te vani parkirana bez nogara,kažeš joj gdje hoćeš i ona te vozi i ostale điđe miđe...i da hoćeš upasti s nje nemožeš...kud ide ovaj svijet  :udri:   osobno mi se to ne sviđa pa ni današnji novi motori sa raznim mapama ,abs-ima i ostalim pizdarijama...jednostavno se gubi taj čar i osjet vožnje,doziranja gasa,kočnice,šlajdranje,proklizavanje,propinjanje ukratko guštanje...dosad je svak bio"džek" ko je vozio dobru motorčinu,a sad tebe "motor" voza  :natak2:  :smoke:

Imaš zanimljiv stil pisanja, nekako sve vuče na: "Opališ ju u krevetu, dok se spremaš ona izađe i čeka te već vani na motoru, kažeš joj di hoćeš, a ona te jaše dok si joj straga..." i onda ...čar i osjet vožnje..." :D  :natak2:  :natak:  :D

...
 :thumbleft:
Kume, super je reportaža, jesi snimio možda kakav video dok jašeš?  :thumbleft:
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #3 : 09. Rujan, 2018. - 08:51 »

Kažem da se sva ta tehnologija da isključiti, pa Niken postaje motor kao i svaki drugi, samo s razlikom da naprijed imas dupli grip.
Oprašta više nego rodena.majka.
Imaon sam priliku gore ići s kolegom koji je asistent na Prometnom fakultetu, završio je smjer aeronautike i bio odgovorna osoba u proizvodnji aviona, vozio je PH u motoslalomu i zajedno vozimo Motogymkhanu. Zna puno više od mojih sposobnosti proračuna površine kruga i Pitagorinog poučka, a i sam je duže vremena svakodnevno vozio i išao na posao s Piagio MP3. Iako je bio skeptičan i pun predrasuda na putu do Bleda, Niken ga je potpuno razuvjerio.
Ide to na prednji i na zadnji kotač.

Ova dva amera su mu mast izvadila, sa i bez asistencije tehnologije, tak da teorija da motor vozi tebe, u ovom slučaju ne stoji  :evil:

https://youtu.be/nFU0HkIgtYs
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.46 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal