Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 14. Kolovoz, 2020. - 22:10
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 2 3 [4]   Dolje

Autor Tema: Kawasaki KLR 600 1985. B1  (Posjeta: 5344 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

nenox

• Kawasaki KLE
Odg: Kawasaki KLR 600 1985. B1
« Odgovori #30 : 16. Lipanj, 2020. - 22:34 »

Bem ti forum, hebe š,č, valjda si shvatio.A za vožnju uživajte, tak i ja s dućanima, ko bi sve naplačal. Još da imaš koji motor da cura vozi...sigurno bolje iskorišteno vrijeme nego sjedit pred tv
Evidentirano

Kuky

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #31 : 16. Lipanj, 2020. - 22:44 »

Čim si odgovoril sam otvoril temu i onda je sve normalno pisalo bez ovih hieroglifa... No uglavn, da jebeno u svakom slučaju... Ne znam kak da to napravim. Na nekom američkom forumu sam našel da je lik to s nekom brusilicom skinul dolje, ali posle toga nije nikaj pisal u tu temu tak da ne znam ishod toga. Problem je kaj nemrem ni ovaj odstojnik koji je na osovini skinuti dolje. Htel bi zameniti gumicu koja se nalazi ispod njega, ali to jednostavno nejde van, a trebalo bi se dati samo s rukom izvaditi... Možda mi ne gine rastavljanje mašine. Cura još nije sigurna dal bi polagala ili ne, ali je sad rekla da njoj to super paše kaj ju ja vozim jer me tak more stalno grliti hahha
Evidentirano
Kad te život spusti dolje, seti se da je samo jedna dolje, a sve ostale su gore

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #32 : 17. Lipanj, 2020. - 00:20 »

Tko zna s čim je biser poljepio tu piksu, to bu možda i problem kad bi išao rastavljat...vidi na mašini ima sigurno negdje odušak ili po domaći iberlauf, možda je tu nešto zaštopano pa radi pritisak tam gdje netreba na semering
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #33 : 17. Lipanj, 2020. - 10:04 »

prema nacrtu lančanik upre u piksu, ali buduću je
osiguranje ne s maticom nego s dva mala vijka,
možemo reći, ne upre.
Čahura upre u ležaj, tu kao ne bi trebalo proći ulje...
i sad ljudi mažu čahuru koječime, a možda je i malo naprešana na teško,
nego, moraš li je baš skidati?
Ne smiješ je ogrebati, stoga jedino podupiranjem od strane ležaja, eventualno neka koža...
Na jednom VNu su ljepili čahuru i ripne remenice i stegnuli jer je škripalo u vožnji,
nisu skužili da je trebalo samo dotegnuti, aluminij remenice popusti pomalo pa treba dotegnuti.
Prema nacrtu semering ide iznutra, inače bi stavili zeger.
Ako imaš manual bolji od mojeg, moj je na samo 173 strane, pošalji.
Moguća je i hrđa pod čahurom.
Sumnjam da su kawasakijevci umetali piksu.
Poslikaj piksu jako izbliza i na svjetlu.

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #34 : 17. Lipanj, 2020. - 12:38 »

Bla,bla
IMG-20200617-123254" border="0 IMG-20200617-123139" border="0
Evidentirano

Kuky

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #35 : 17. Lipanj, 2020. - 22:02 »

Sve je to meni jasno kak bi to trebalo izgledati. Neki priručnik za popravak nemam, nego sam gledal to sve na stranicama https://www.partzilla.com/ i https://parts.kawasaki.eu/kepcc/kepcc?ALIAS=99252
Gle piksa ko piksa se ne vidi i ko zna kaj je to, ali ovde na sliki se vidi dok gledaš desni rub slike gdi se vidi ko neki rub prstena

Čahuru bi skidal iz razloga jer hoću staviti novi dihtung koji ide ispod te čahure, a prikazan je na slikama od nenox-a. Na slikama od nenox-a se vidi i taj rub toga nečega, ajd budemo rekli pikse koja je original na mašini. U svakom slučaju nekaj postoji tu i to se ne može skidati jer da se može skidati onda nebi japanac heboga japanac zmislil tog semeringa da ide iznutra... Nisam uopće pametan kaj da napravim jer tri su mogućnosti.
1. voziti se ovak s neodgovarajučim semeringom i da mi ulje curi celo vreme,
2. da rastavim mašinu i zamenim semering kak se spada i
3. da zbrusim tu piksu dolje i kaj bu bu

Trenutno sam na opciji broj 1 jer nemam niti mjesta ni vremena ni alata sa radit bilo kaj drugo osim toga, sve dok ne dojdem natrag u CRO
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #36 : 18. Lipanj, 2020. - 00:43 »

čahura se navuče na vratilo koje unutra gdje prestaju ripne ima glatki dio i žlijeb za gumicu,
vjerojatno da je okrećeš lijevo desno papagajkama, preko aluminijskog lima od piva i slično,
bi se pokrenula, ili da nabijaš oštro kao dlijeto između zadnje strane, što ti sada nije dostupno.
Kućište ima skinut brid, skošenje po 45 i nema nikakvu doradu, samo se čini da je tu piksa,
nego je netko smislio rješenje za lijene da stavi semering izvana, manji i polijepi ga u rupi,
ili već što je napravio.
Mjesta je premalo za smišljati, skoro nemoguće, pa ostavi za doma, to će biti.

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #37 : 23. Lipanj, 2020. - 15:14 »

Evo, ja ti kao dugogodišnji vlasnik i serviser KLR600 iste verzije ko tvoj mogu reći par stvari o KLRu...

Šerafe repa zamijeniti imbusima minimalno 10.9 rockwella...poželjni su oni 12.9, ali ne ne previše...
Feder napinjača lanca kontrabalansera provjeravati svaka 3-4 servisa...dakle 18-24tkm (otvarati dekl), a pri svakom servisu skinuti šeraf koji drži napinjač, posvijetliti sa lampicom i sa tankim šerafcigerom pomaknuti polumjesec i gledati vrati li se, ako se vrati, znači da je feder OK, ako ne, odmah raskapaj!! Feder se može spasiti ispigavanjem nove očice, ne moraš odmah novi...ali dobro ga je imati u rezervi....modifikacija sa ubacivanjem radijalnog tj pužnog federa se ne isplati jer niti ona nije sigurna...

KLR ima osjetljive ležajeve bregastih osovina...UVIJEK prvo upaliti motor na mjestu, zatim navući rukavice, podkapu, kacigu i taman dok to napraviš tada sjesti i krenuti....hladni startovi i posebno dizanje i vožnja na zadnjem posebno dok je hladan za njega znači kliničku smrt...ako to poštuješ, imaš siguran stroj!!!

KLR je TRAKTOR, niskoturažna mašina, tek nešto više RPM-a od prosječnog dizela!!! Po šumi se voziš s njim u 1-2 brzini u rasponu od 2500 do max 5000RPM, sve preko toga nema smisla, klanje, urlanje,...na asfaltu i općenito otvorenim cestama, putna brzina u bilo kojoj kombinaciji opreme, tereta i broja putnika ne bi smjela prelaziti 120kmh...idealno mu je 100-110, preticajno do 125-130 na kratko!!!
KLR iznad 5000RPM pije ulje u mjeri da na benzinskoj kada staješ, onda provjeravaš benzin i točiš ulje, a ne obratno....ako si se vozio 100-110, onda na 1000km ne bi smio potrošti više od 1dcl.....ukoliko ti se pregrije, velika mu je šansa da će ukrutiti gumice ventila...srećom to je trošak od plafon 100tinjak kuna i kojih par sati igranja, ali kada/ako se to dogodi, opet hoće piti ulje naravno!!

Potrošnja, ako je karb sređen kak treba, 1 osoba, do 100kg ukupno sa teretom, 100kmh putna brzina na otvorenoj cesti, 4.5 - 4.6 litara, 2 osobe (dakle ako priležnicu od cca 60-65kg natovariš iza sebe), onda 5 - 5.2 litre
Po gradu, ako si normalan, oko 5...5.5 max....a ako ti troši 6, onda znači da si kamikaza kretenska koja ga turira ko manijak i taj motor ne bu dugo...ili ti je karburator razmandrljan do ibera :P

Putno, recimo da ideš za Zadar ili Senj, ako se voziš sam i držiš ga na 80-90, te imaš maksimalni omjer prednjeg i zadnjeg lančanika, možeš očekivati potrošnju od oko 4-4.1 litre, a ulja nećeš potrošiti niti za jednu rakijicu nakapati....

Inače mana potrošnja ulja se također može smanjiti stavljanjem aftermarket tj NON-OEM karika od Scheulerin.DE, sa poštarinom u HR oko 55 eura i miran si sa uljem i kompresijom barem 50.000km da ti ni kapi neće potrošiti od servisa do servisa!! Realno, potrošiti će oko pola deci na 1000km, dakle, na prozorčiću ti se neće nivo ulja spustiti niti do pola od servisa do servisa što je idealno...jer malo ipak mora potrošiti...ne valja ni kada baš ništa ne troši :P

Imao bih još hrpu toga za spomenuti, ali to su dalje sitnice koje bi se ticale samo vlasnika istih....osobno, imao sam nekoliko KLEova, kao i drugih brendova motora svih tipova, a ponajviše endurača i između ostaloga KLR600...koji definitivno nema šanse da ću ga ikada prodati...baš sam evo upravo imao situaciju KLE500 iz 2005 prodati ili KLR600 ipak (s obzirom da imam mogućnost oba utopiti)....definitivno KLE otišao na bubanj....KLR je motor za koji cijeli svijet kaže;

Dobar u svemu, odličan u ničemu!!

Konačno, govori i podatak da je KLR najdugovječnije proizvođen enduro motor na svijetu....nitko ga još nije nadmašio u tome....uza sve mane koje je imao, održao se na tržištu bez prevelikih promjena, osim kozemtičkih od 1984. do 2018., svi ostali su barem 10-15 godina ranije već napravili drastične modifikacije izdavanjem novih modela koji ni približno nisu slični prethodnicima...sličnu priču dijeli i sa Kawasaki GPZ750 do kraja 2005 sa ZR7 / ZR7S
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

Kuky

• Kawa... ...
  • **
« Odgovori #38 : 21. Srpanj, 2020. - 20:25 »

Kaj mislite jel je osigurač prednjeg lančanika bil za zamjenu ili je to moglo još koju sezonu odvoziti?  :h

Dečki na poslu mi napravili nosača za torbicu gdi mobitela mobu nagurati u svrhu navigacije

Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4]   Gore

Stranica je generirana za 0.836 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal