Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 26. Studeni, 2020. - 02:43
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Zamjena volana  (Posjeta: 2023 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Fornix

• Kawasaki KLE 500
  • Kawa... ...
  • **
  • Kawasaki KLE 500
Zamjena volana
« : 04. Siječanj, 2020. - 23:27 »

Pozdrav svima. Vidim cesto da ljudi mijenjaju original volane nizim, sirim i bojom atraktivnijim pa me zanima sto se time dobije? Je li polozaj u voznji ugodniji? Upravljivost bolja? Pozz
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
Odg: Zamjena volana
« Odgovori #1 : 05. Siječanj, 2020. - 09:20 »

Motori se proizvode industrijski, pa svaki KLE koji je izašao s tvorničke trake je u mm isti sa svim ostalim KLE- ovima. S obzirom da smo mi rađeni doma ili na nekoj drugoj lokaciji, tak nismo svi iste visine, težine, raspona ruku, duljine nogu i ostalog. Dosta je teško nešto promijeniti na našoj građi, pa onda je jedino moguće nešto promijeniti na motoru da bi ga se ljepše i lakše vozilo.
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #2 : 05. Siječanj, 2020. - 12:47 »

utezi governala 37 stranica--->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,885.0.html
pa
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,4012.msg67692.html#msg67692
bojanje KLEa i unutra je saniranje, zavarivanje, bojanje governala--->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,4297.msg73171.html#msg73171
vađenje umetka--->
http://www.kle-croatia.com/forum/index.php/topic,2884.msg49450.html#msg49450

uglavnom, original je čelični, a oni zlatni ebay su lijepi i nažalost mekani,
a i ebay zlatni pigment blijedi na svjetlosti, itd.
Meni je jedan zločesti member spočitnuo da ako ću za governal govoriti volan, kao automobilista,
da ću zaglaviti u čistilištu. Šala, svakako.  :h

Fornix

• Kawasaki KLE 500
  • Kawa... ...
  • **
  • Kawasaki KLE 500
« Odgovori #3 : 07. Siječanj, 2020. - 12:45 »

Meni nekako guvernal(a) nikako nije kao rijec usla u uho  :h
Nego, jasno mi je da se mijenja ovisno o fizickim predispozicijama i osobnim preferencama polozaja u voznji, ali zanima me sto to konkretno znaci za polozaj, ugođaj u voznji, reakciju motora i tako.
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #4 : 07. Siječanj, 2020. - 13:18 »

Skužiti ćeš s vremenom da li te nešto smeta u samoj vožnji, da ti je sam motor prenizak-previsok, da li visiš na governalu ili si udobno smješten.. probaš si onako virtualno zamisliti što bi bilo da ti je guvernal bliže-dalje, više-niže, šire-uže, i ako skužiš da ti položaj vožnje ne odgovara i da bi ti odgovarao neki drugi položaj, onda ideš u preinake. Ovako napamet da ti netko savjetuje što napraviti je malo nezahvalno, koliko znam većina ekipe se vozi s originalnim guvernalima, čast izuzecima koji su išli mijenjati zbog ergonomije ili nekog udesa na cesti kad je originalni stradao.
Evidentirano

markoe

• Kawasaki KLE
  • limits exist only in peoples minds
    • slikopiščići svega pomalo
« Odgovori #5 : 09. Siječanj, 2020. - 18:02 »

Ja sam zamijenio brdo volana i mogu reći da ako ti ne paše nešto mijenjaj, naravno ako voziš nekoliko stilova(cesta-van ceste, sjedeći-stojeći...) vožnje. Ako se voziš po cesti od točke A-B i napraviš 1500km godiš je ne mijenjaj ništa 😉
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #6 : 13. Studeni, 2020. - 17:39 »

klasični enduro volani su obično oko 80-85cm širine, KLR ima 86cm, naručio sam aluminijski kineski za 12$ od 80cm, istokario pikse za adaptaciju sa rupe u aluminijskom volanu na rupu klasične čelične cijevi volana, 60mm dužine...30mm u alu volan, a 30mm kaj viri, nasadio čelične komade cijevi od 60mm (od starog volana kaj sam imao spiganog), taman tako nasađeno ostane u čeličnim nastavcima 30mm u koje dođu utezi....

iako na prvi pogled sam proširio volan za samo 2.5cm po strani....tih ukupnih 5cm šireg volana stvarno čini razliku, upravljanje je postalo preciznije, mekše, ruke su mi taman pod kutem V kak mi paše, a posebno se osjeti u vožnji u dvoje kada se moram nagnuti jače naprijed na tank....šire mi ruke pa sam ko u stavu za sklek, dok kod užeg volana mi laktovi više upiru prema rebrima....suma sumarum, nije to ništa revolucionarno u smislu poboljšanja, ali kad si naviknut na jednu širinu i položaj ruku, jaaaaaako se osjeti razlika kad presjedneš na drugi motor, a kao isti ko tvoj.....sad da se vraitm na uski volan, osjećao bih se nesigurno....

primjerice original ER5 volan, nisam se mogao voziti na tome...lelujao sam po cesti, zavoje sam prolazio kao da sam pred 3 dana prvi put provozio motor....užas...srećom pa je to otišlo u prodaju promptno...

na Ninji 900....još dok se peglaš po otvorenoj cesti OK, ali po gradu i čim moraš manevrirati....jaoooo....divim se ljudima koji se na teškim R-ovima roštiljaju po gradu redovito....
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.175 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal