Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 26. Studeni, 2020. - 01:24
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2]   Dolje

Autor Tema: Temperatura reglera  (Posjeta: 3931 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DAKLE

• Kawas... ...
Odg: Temperatura reglera
« Odgovori #10 : 08. Lipanj, 2020. - 16:42 »

:thumbleft:

Bit će onda da je to normalno! :evil:

Hvala na odgovorima....zaboravio sam napomenuti da sam probao s tri originalna ispravna reglera i sva tri se ponašaju jednako  s manjim variranjem temperatura.
vjerujem da je posrijedi prelazni otpor ili nešto, no da je šlus u instalaciji, praznio bi akumulator...naravno ostaje mi raskopati cijeli motor i provjeriti instalaciju i potrošače, ali htio bih imati neku referentnu temperaturu, da znam da sam riješio problem.
inače, motor je stajao vani i osidirali su kontakti na akumulatoru, ali problem je došao do te mjere da je rastopio konektor na regleru i instalaciji.
budem uploadao slike, kasnije.

Priznaj da si htio raskopati cijeli motor ili čistiti sve instalacije, priznaj! :D  :D

Meni danas progrgljao ko lud uzbrdo i od 8 do 11 somova vuče i čupa na zadnji... Grane pjevaju, milina, i onda kad krenuh nizbrdo opet sve po starom. Evo, ako baš želiš čistiti sve instalacije, imam priliku za tebe! :D
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #11 : 08. Lipanj, 2020. - 18:49 »

:thumbleft:

Bit će onda da je to normalno! :evil:
Imamo pad napona PN spoja na diodama 0.7V i trijacima,
valjda su trijaci ili tiristori, ne znam sada...
ali bitno je da prilikom ispravljanja u regleru na poluvodičima imamo na grubo 10% pad napona,
uspoređujući sa nazivnih 12,
a to znači da 10% snage regler mora odaslat u obliku topline.
Ako trošimo far i trošila suma 100+W, to je kao da cijelo vrijeme
žaruljica od najmanje 10W grije u regleru.
Prilično topline.
Regulacija uređaja pri 220 volta ima puno manje relativne gubitke
jer je tamo tih 0,7 odnosi prema 220, a ne 12.
Još je nepovoljnije na vozilima bilo u vrijeme 6 Volta, buba, čezetka, regleri, problemi.
Ma sad sam vidio od kakvih bolova pati jedan skupi Suzuki,
KLE je po tome još mila majka.

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #12 : 09. Lipanj, 2020. - 07:54 »

Priznaj da si htio raskopati cijeli motor ili čistiti sve instalacije, priznaj! :D  :D

Meni danas progrgljao ko lud uzbrdo i od 8 do 11 somova vuče i čupa na zadnji... Grane pjevaju, milina, i onda kad krenuh nizbrdo opet sve po starom. Evo, ako baš želiš čistiti sve instalacije, imam priliku za tebe! :D

Kak znas da sam sve raskopao :0

Da, počistio sam instalaciju, tj., sve konektore, bili su puni oksidacije, u tolikoj mjeri da sam nakon 3 dana špricanja ipak sve raskopao i čupao kontakt po kontakt iz konektora i čistio žicu po žicu mesinganom četkicom i dremelom (bijax), pošpricao sve s kontakt sprayem, te riješio problem. :bang:

Kao nus produkt sam dobio to da više nema "rupe" prilikom naglog dodavanja gasa :evil:

"Čistim instalaciju povoljno, samo donesite pare!"  :evil:

« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2020. - 08:40 kUm »
Evidentirano
Be a dreamer, live without a brain....:prsti:

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #13 : 11. Lipanj, 2020. - 14:40 »

Kak znas da sam sve raskopao :0

Da, počistio sam instalaciju, tj., sve konektore, bili su puni oksidacije, u tolikoj mjeri da sam nakon 3 dana špricanja ipak sve raskopao i čupao kontakt po kontakt iz konektora i čistio žicu po žicu mesinganom četkicom i dremelom (bijax), pošpricao sve s kontakt sprayem, te riješio problem. :bang:

Kao nus produkt sam dobio to da više nema "rupe" prilikom naglog dodavanja gasa :evil:

"Čistim instalaciju povoljno, samo donesite pare!"  :evil:

Ma sve nosim, i pare, i još dva reglera, i elektroniku, kaj god treba... :D

U subotu bum u 16:00 na gornjem gradu se našao na cugi s frendom koji bu došao s dvanajsticom, djido na pivu/cugu/kavu ako ti se da... ;)
« Zadnja izmjena: 14. Lipanj, 2020. - 08:40 kUm »
Evidentirano

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #14 : 14. Lipanj, 2020. - 08:41 »

Nist ot toga, fala lepa na pozivu, kosil sam travu na gruntu! Mi selaki nemamo vremena za špancir po Špici  :evil:
To kad bute došli tu u Route 66 u Brdovcu, onda moremo na pijaču! ....a mogli bi, jer takve birtije ni v blizini  :uupss: :).
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #15 : 24. Lipanj, 2020. - 09:57 »

Imamo pad napona PN spoja na diodama 0.7V i trijacima,
valjda su trijaci ili tiristori, ne znam sada...

ako su direktno na izmjeničnoj struji onda su TRIJACI, ako su u krugu istosmjerne struje (dakle, nakon greca), onda su TIRISTORI

A kako najlakše zapamtiti za koju su struju TRIJAK ili TIRISTOR..

Samo se treba sjetiti TRIAC (trijak) triAC....AC =alternating current...tj izmjenična struja....i tako je najlakše zapamtiti da se TRIAC koristi za izmjeničnu...a TIRISTOR, naravno logično za istosmjernu onda....

Slično je i za ANODA KATODA....uz KATODU si treba povezati riječ KAMIN...peć za drva...i ako to ostane u glavi ta vizualizacija i asocijacija....biti će lako; KATODA...KAMIN....KA-MIN...MIN za MINUS

Imam hrpu takvih asocijacija za mnoge druge stvari....jedna od najboljih još iz osnovne škole je bila rečenica vezana za redoslijed rimskih brojki;

IVX (iviks) Lako Cijedi Dojče Mark  :D
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

kUm

• Kawasaki KLE
« Odgovori #16 : 25. Lipanj, 2020. - 08:17 »

Trebamo otvoriti posebnu temu s asocijacijama za nas mlade koji zaboravljaju ili se ne mogu sjetiti  :D
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
« Odgovori #17 : 11. Srpanj, 2020. - 05:06 »

Trebamo otvoriti posebnu temu s asocijacijama za nas mlade koji zaboravljaju ili se ne mogu sjetiti  :D

Ma dobra je iova tema... :D

Uglavnom, ja sam na guvernal stavio ovo tako da mogu vidit ako ima neko divljanje napona reglera, a usput čudo može punit mobitel ili neš slično.

Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #18 : 11. Srpanj, 2020. - 09:58 »

odlična stvar, imam to, i pazi,
neki drdamjan je ostavio prekidač i za dva dana stavljao punjač  :h
nego je dobra stvar, uključim prekidač i punim na tu utičnicu

Karcher

• Kawas... ...
  • ZR7S, ZR7S, KLR600, KLE500
« Odgovori #19 : 13. Studeni, 2020. - 16:31 »

Ma dobra je iova tema... :D

Uglavnom, ja sam na guvernal stavio ovo tako da mogu vidit ako ima neko divljanje napona reglera, a usput čudo može punit mobitel ili neš slično.

Ja više nemam mjesta za gadgete po volanu....još mi samo fali mini mikrovalna i mini frižider....za frižider se čak i može izvesti kombinacija sa neoprenskom čašom u koju se na dno ubaci pločica Peltiera....to provjereno dobro hladi....ali za ohladiti limenku treba barem 60W pločica...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron
 Str: 1 [2]   Gore

Stranica je generirana za 0.552 sekundi uz 25 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal