Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 14. Kolovoz, 2020. - 22:18
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1]   Dolje

Autor Tema: Izbacivanje iz brzine rjesenje  (Posjeta: 689 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Haris

• Ka...... ...
  • *
Izbacivanje iz brzine rjesenje
« : 13. Srpanj, 2020. - 22:27 »

Desavalo se kada idem nizbrdo ili kada kocim drugom brzinom jednostavno mjenjac iskoci u neutralnu sto je jako iritantno pogotovo kad je velika nizbrdica, takodjer u ostalim brzinama sam primjetio da se desi kao da pritisnes kvacilo na sekundu i pustis.

Nakon sto su mi rekli da je to ustvari fabricka greska i da se desava kod drugih, te za popravak koji je skup zbog samog pristupa mjenjacu odlucio sam da pljunem u sake i da se uhvatim kljuceva.

Problem je sljedeci i nalazi se dole u mehanizmu gdje je papucica od mjenjaca, opruga sa polugom i malim tockicem je izgleda vremenom oslabila i nije drzala bas cvrsto birac da ne omakne. Naravno narucivanje nove opruge je trebalo dugo cekati te sam morao smislit nacin kako da je ojacam jer nisam ni sam bio siguran jeli to problem. Dodao sam jedan m5 vijak ispod opruge kako bi je dodatno ojacao,. Skidanje dekla je lako ali vracanje je malo zeznuto jer moras dosta stvari pratit da bi uklopilo srecom nasao sam nacin i za to sa malo paljene zice.

Skino sam  karter da provjerim zupcanike i viljuske jer svi su mi govorili da je u tome problem, kad sam skino imao sam sta i vidjet u prethodnog vlasnila je stradao magnet i svi opiljci (srecom plasticni) su bili u karteru i filteru ulja tj. sitkici to sam fino ocistio jer svakako  se mora skinut zato jer se busi dio bloka i stavlja m5 vijak sa kontra maticom. Skidanje kartera zahtjeva samo da se odvornu grane auspuha sa glave motora te se moze pristupiti svim vijcima. Naravno nisam imo dizalice pa sam morao zavrnut gorivo i oborit motor na stranu te sam nemal lezeci radio.
Nakon sto sam vratio sve nasuo novo ulje bilo je vrijeme da se proba i bio sam prezadovoljan rezultatom jer vise ne iskace iz druge niti stuca u ostalim brzinama, radi se o modelu 1992 godiste. Nasao sam na netu opruga ne kosta oko 10e vjerovatno cu je narucit zajedno sa tockicem koji kosta isto toliko. Nadam se da ce ovo nekom pomoci jer su iste masine kod er5 en500 vulcan itd.
« Zadnja izmjena: 13. Srpanj, 2020. - 22:49 Haris »
Evidentirano

DAKLE

• Kawas... ...
Odg: Izbacivanje iz brzine rjesenje
« Odgovori #1 : 14. Srpanj, 2020. - 03:33 »

Svaka čast, lijepo si to opisao...

Jedino mi nije poznata takva tvornička greška da izbacuje iz druge, a svašta sam radio s KLEom. Koje je godište tvoj model KLEa? Po crvenoj boji se čini kao da je 1991./1992.g., jer 1995.g. je bila više metalik crvena boja...

Evidentirano

Haris

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #2 : 14. Srpanj, 2020. - 06:21 »

Svaka čast, lijepo si to opisao...

Jedino mi nije poznata takva tvornička greška da izbacuje iz druge, a svašta sam radio s KLEom. Koje je godište tvoj model KLEa? Po crvenoj boji se čini kao da je 1991./1992.g., jer 1995.g. je bila više metalik crvena boja...
92 napisao sam na kraju texta, kada sam provjeravo kod novi modela er5 itd ovaj mali kotac je kao veci i na biracu lezista su malo drukcija kao vise nazubljena da nemoze okrenut
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #3 : 14. Srpanj, 2020. - 10:01 »

još drugi put imaj na umu:
 - za skidati karter naručiš gumice za ispod, to je prilično važno
 - za skidati vodenu naručiš gumicu za cijev što ulazi u blok
 - za skidati kapu glave naručiš dvije gumice za one cjevčice

sve se one zapeku/slegnu i može doći do gubitka pritiska ulja, curenja antifriza i tako.

prešpan brtve se naruče ili naprave, silikon brtvilo ima svoje minuse

Haris

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #4 : 14. Srpanj, 2020. - 12:29 »

još drugi put imaj na umu:
 - za skidati karter naručiš gumice za ispod, to je prilično važno
 - za skidati vodenu naručiš gumicu za cijev što ulazi u blok
 - za skidati kapu glave naručiš dvije gumice za one cjevčice

sve se one zapeku/slegnu i može doći do gubitka pritiska ulja, curenja antifriza i tako.

prešpan brtve se naruče ili naprave, silikon brtvilo ima svoje minuse
Svakako cu narucit novu oprugu i tockic, brtva na karteru je dobra a ovo sam experimentiso svakako cu napravit brtvu kad dodje nova opruga i tockic lakse stavit nju nego mazat silikonom posto je nepristupacno
« Zadnja izmjena: 15. Srpanj, 2020. - 06:32 Haris »
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #5 : 14. Srpanj, 2020. - 17:33 »

Ta točkić brtva :evil:, iliti Oring, vidi u bilo kojim autodijelovima, po promjeru. Trebalo bi bit standard, bar one gore cijevi za vodu u glavi jesu...
Evidentirano

drdamjan

• Kawasaki KLE
  • 095 8748290
« Odgovori #6 : 14. Srpanj, 2020. - 18:51 »

nenox, gutni pivu i ponovo čitaj,
čovjek hoće kupit točkić, a ne točkić brtvu  :h

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #7 : 14. Srpanj, 2020. - 21:13 »

%u010Citam pi%u0161e to%u010Dki%u0107 brtva.... :evil: a pivu bum popil ionaksad valja u subotu, negdje na moru
Evidentirano

nenox

• Kawasaki KLE
« Odgovori #8 : 14. Srpanj, 2020. - 21:21 »

Joj ovaj forum u q, nekaj editiram odma baca hjeroglife, piše kupuje samo oprugu, i piše točkić brtva... :ruke:
Evidentirano

Haris

• Ka...... ...
  • *
« Odgovori #9 : 15. Srpanj, 2020. - 06:30 »

Joj ovaj forum u q, nekaj editiram odma baca hjeroglife, piše kupuje samo oprugu, i piše točkić brtva... :ruke:
pisem preko telefona pa malo teze a sto jest jesttockic brtva bez zareza 🤣🤣
Evidentirano
 Str: [1]   Gore

Stranica je generirana za 0.271 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal