Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Svibanj, 2021. - 02:44
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 ... 92 93 [94] 95 96 97   Dolje

Autor Tema: Gume za KLE-a  (Posjeta: 130320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

heckler

• Kawasaki KLE
  • : Ruj 2011
  • : Ruj 2011
Odg: Gume za KLE-a
« Odgovori #930 : 16. Travanj, 2021. - 07:20 »

Jesu joj u međuvremenu promijenili smjesu, prije 10-ak godina je bila jako loša po mokrom asfaltu, pogotovo kad padne prva lagana kiša pa je cesta onako slinava, bila je skoro kao po poledici, tad sam odustao od te gume
Očito je proizvođač poradio na kvaliteti gume. Moje iskustvo sa Mitasicama je dobro. Vozio sam u svim uvjetima. I suho, pa mokro...i jaaaako mokro, skoro pa potoci na cesti....I vrlo hladno, oko 0 stupnjeva, a i jako vruće. Guma se pokazala dobrom i pouzdanom.
Dugo vremena je Mitas pratila loša reputacija, a neki i danas podcjenjuju, ovu, po meni, solidnu gumu.
A što se tiče trenutka kada počne prva kiša, pa cesta postaje "slinava", malo koja guma će držati podlogu 100%. Probao sam mnoge modele u takvim uvjetima. Moje rješenje je tada....usporiti i polako. Vjerojatno postoje nijanse, neka guma je tada malčice bolja, neka lošija. Kako kažu prometni stručnjaci...prilagoditi vožnju uvjetima na cesti. Zapravo mi je najveća tlaka navući kišnjak (dok sam imao jednodjelni). Pa ga onda skinuti nakon desetak kilometara jer se pojavilo sunce, pa se u njemu kuhaš ko kranjska kobasica.  :occasion: :occasion: :occasion: :occasion:
Evidentirano
KLE  forever

Zoki175

• Kawas... ...
  • : Pro 2018
  • : Pro 2018
« Odgovori #931 : 16. Travanj, 2021. - 08:14 »

Slažem se. A i najčešće protiv Mitasa govore oni koji ga nisu nikad ni probali.
Evidentirano

Bajadojaja

• Kawasaki KLE
  • : Sij 2017
  • : Sij 2017
  • Nisam ginekolog ali mogu pogledati
« Odgovori #932 : 16. Travanj, 2021. - 14:10 »

Ja zasad nemam riječi prigovora na Mitas, po meni best buy guma osim za one što traže dlaku u jajetu ili žele na motoru imati nešto skuplje i ne žale pare za to.
Evidentirano

kleptanon

• Kawasaki KLE
  • : Pro 2017
  • : Pro 2017
« Odgovori #933 : 16. Travanj, 2021. - 23:11 »

Ma mitas je cudo jedno :bang:
Evidentirano

Karcher

• Kawas... ...
  • : Svi 2018
  • ZR7S, ZR7S, KLR650, KLR600, KLR600MX, KLE500, ER5
« Odgovori #934 : 16. Travanj, 2021. - 23:23 »

Jesu joj u međuvremenu promijenili smjesu, prije 10-ak godina je bila jako loša po mokrom asfaltu, pogotovo kad padne prva lagana kiša pa je cesta onako slinava, bila je skoro kao po poledici, tad sam odustao od te gume

Ne znam jesu li kemijali sa smjesama, istina je da je po mokroj cesti Mitas E serija sranje, stvarno treba nježno voziti, nema naginjanja...voziš se ko svijeća....ali zato po suhom, a posebno kad se zagrije, bez straha se sa E09 koja je skoro pa već ko cross guma, nagneš po gradski mcestama i samo po gasu....ja ju derem do ruba nutarnjeg reda čepova bez problema....po kiši ionako rijetko vozim, samo ako me baš uhvati, a to onda laganini odvozim i bok...za tih 10tak puta kaj me po kiši uhvati ne isplati se dati duplo veča cifra za set guma....meni je ovo sada evo deveti set E09 koji sam potrošio, nadam se samo da će E09 potrajati kao model još dugi niz godina uz isti omjer cijene....imam i 2 seta E07 novih konzerviranih koje čekaju montažu....mislim da bum te sada smontiral da ih potrošim da ih ne ubije DOT...
Evidentirano
Motorom po autoputu - svetogrđe i oksimoron

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • : Tra 2011
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #935 : 18. Travanj, 2021. - 09:25 »

Ima jedan set E09 prije 10-ak godina, i stvarno je bila meni opasna na mokom, džaba pomalo kad u kružnome se vučeš kao puž i još uvijek gledaš kako će kliznuti, imao par neugodnih situacija pri stvarno malim brzinama u opreznoj vožnji. Zato sam pitao jesu popravili šta
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #936 : 18. Travanj, 2021. - 10:15 »

Ima jedan set E09 prije 10-ak godina, i stvarno je bila meni opasna na mokom, džaba pomalo kad u kružnome se vučeš kao puž i još uvijek gledaš kako će kliznuti, imao par neugodnih situacija pri stvarno malim brzinama u opreznoj vožnji. Zato sam pitao jesu popravili šta

u kružnom toku sa obrnutim padom ceste u odnosu na nagib motora je svaka guma upitna....ali da, sa Mitasicama E serije treba pripaziti....najveći je problem zagrijanost gume....treba ih slalomski izvaljati i onda moš derat po gradu ko mutav....ali tko realno "zagrijava" gumu osim po ljeti kada je asfalt sam po sebi vruć pa se guma za 2 minute zagrije....
Evidentirano

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #937 : 18. Travanj, 2021. - 11:29 »

Često motorom idem na posao, nekih 4 km i 5 kružnih tokova, na motoru su mi stalno "ripnjače" (Unicross, MCE Karoo, Heidenau...) i jedino sa E09 je stvarno poasno po mokrome, sve ove ostale nisu imale takav problem, normalno sporije po mokrome, no kako rekoh s E09 je bilo skoro ko poledica...
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Karcher

• Kawas... ...
« Odgovori #938 : 18. Travanj, 2021. - 12:04 »

Često motorom idem na posao, nekih 4 km i 5 kružnih tokova, na motoru su mi stalno "ripnjače" (Unicross, MCE Karoo, Heidenau...) i jedino sa E09 je stvarno poasno po mokrome, sve ove ostale nisu imale takav problem, normalno sporije po mokrome, no kako rekoh s E09 je bilo skoro ko poledica...

ja po mokrom sa E09 vozim ravan ko svijeća po kružnom toku, a po zavojima nagib max 8.8 stupnjeva pri 80-90kmh  :D
Evidentirano

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
« Odgovori #939 : 19. Travanj, 2021. - 08:17 »

Stvarno je šteta što je tako loša na mokrom, jer po svemu drugom mi je bila jako dobra, stoji sve pozitive koje si naveo, ali radimo i duže višednevne ture a tu obično bar jedan dan padne neka kiša, ili odem na posao a u međuvremenu padne pljusak, pa si ne želim priuštiti grč u želudcu kad sjednem na motor kad je mokar asfalt. Da se razumijemo, ovo se odnosi na E09 koju sam vozio, nikako ne kažem da je općenito Mitas loš na drugim modelima, jednostavno E09 nije model koji ima sve ono što meni odgovara. Kao u školi, ne vrijede ti sve petice kad zbog jedne negativne padaš razred...
Evidentirano
 Str: 1 ... 92 93 [94] 95 96 97   Gore

Stranica je generirana za 0.08 sekundi uz 29 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal