Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Svibanj, 2021. - 16:44
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: [1] 2 3 4   Dolje

Autor Tema: Kawasaki kle 500 ili honda transalp  (Posjeta: 3828 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Miky

• Kawas... ...
  • : Ruj 2017
Kawasaki kle 500 ili honda transalp
« : 21. Prosinac, 2020. - 10:46 »

Neznam gdije da postavim temu,ako je na krivom mjestu neka se preseli na ispravno mjesto. Hvala.

Kako sam kawasaki kle 500 vozio i prodao ga prije koju godinu, razmisljam ponovo u skorije vrijeme kupiti motoric.

Malo sam gledao i za oko mi zapeo transalp 600.
Ako je netko vozio obadva motora ili transalpa neka napise koju, znam da ima tema na internetu i procitao sam ih ali eto postavio sam pitanje da jos dobijem tocnije odgovore i neku sliku u glavi sta bi mi bolje bilo uzeti.
Evidentirano

james bonf

• Kawasaki KLE
  • : Ožu 2011
  • Kawasaki KLE u srcu
Odg: Kawasaki kle 500 ili honda transalp
« Odgovori #1 : 21. Prosinac, 2020. - 17:12 »

Prije svega Kawasaki Kle svima onima koji se isto tako osjecaju :occasion:

Vjecna dilema, kle ili transalp....kawasaki kle naravno, ima dusu, manja potrosnja, faca si di god dodjes sa njim, osiguranje manje, 6 brzina ima kle, ovjes puno bolji u Klea.

Kad te neko pita sta vozis...sta lipse zvuci: kawasaki Kle ili honda transalp?
Evidentirano
ko ima KLE Duha vrijedi, ko ga nema taj ne vrijedi!

antebedalov

• Kawas... ...
  • : Lis 2017
  • : Lis 2017
« Odgovori #2 : 21. Prosinac, 2020. - 17:31 »

Prije svega Kawasaki Kle svima onima koji se isto tako osjecaju :occasion:

Vjecna dilema, kle ili transalp....kawasaki kle naravno, ima dusu, manja potrosnja, faca si di god dodjes sa njim, osiguranje manje, 6 brzina ima kle, ovjes puno bolji u Klea.

Kad te neko pita sta vozis...sta lipse zvuci: kawasaki Kle ili honda transalp?

meni najlipse zvuci piaggio medley :buu:
Evidentirano
Nije u šoldima sve, neka te tu KLE

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #3 : 21. Prosinac, 2020. - 21:06 »

Volio bih probati transalp 600 da dobijem utisak kakav je to motor.

Koliko sam vozio kawasaki, a to je dvije godine i bilo je 70 posto sa suputnicom,moj utisak je da je to ok motor za dvije osobe a odlican za jednu osobu.

Kad sam se vozio sa suputnicom nikako se nisam osjecao sigurno na motoru, ne znam zasto ali tako je.
Ja i suputnica svaki 90 kg nismo ni mali  :D  meni prvi veci motor a njoj prvi puta da se vozi na motoru, mozda su i tu bile greske, ali ja sam uvijek bio previse nabit naprijed na rezervar i sjedio u meni nikako ljepom polozaju a to je da sam leda morao totalno izravnati, nije to bio onaj opusteni polozaj kao kad si sam na motoru.
U dvoje prilikom kocenja mi se nije svidjelo tonjenje prednjeg kraja, (citaj zamijenjeni semerinzi i ulje u prednjim vilama).

Zaboravio reci na pocetku sve je na motoru bilo original osim povisenog vizira i preradenog sica gdje je bio sic spusten na spuzvi za 3 cm jer sam visok 174 pa sam se bojao da ce mi biti visina problem ali sam se totalno naviknuo i kle mi nije uopce bio previsok cak i sa njegovim original sicom.
Mozda da sam stavio priogresivne opruge napred i iza bolji amortizer, mozda bi imao totalno drugo misljenje.

Da nebi bilo kako sam mu samo nedostatke neke vidio,kada sam bio sam na motoru meni je taj motor odlican bas mi je legao ljepo se vozi i ta 6-a brzina je po meni veliki plus.
Sada kada bi kupio ponovno kle definitivno prvo ulaganje bi bilo progresivne opruge i iza amortizer drugi, da vidim dali bi promijenio misljenje sa suputnicom iza

Evo ja sam iznio svoje neko iskustvo sa kle pa mozda mi netko moze sad tocnije reci dali bi meni vise legao transalp 600

Evidentirano

drazen

• Kawasaki KLE
  • KLE u srcu, Strom pod guzicom :)
« Odgovori #4 : 22. Prosinac, 2020. - 08:06 »

Evo ja sam imao obadva, Transalp mi je bio bolji skoro u svemu, uglavnom puno udobniji sic, konkretnije kočnice, mirniji i uglađeniji rad motora...za vožnju udvoje ne znam jer sam se 98 % vremena vozio sam...i da, moj Transalp je bio 650...moji dojmovi... :thumbleft:
Evidentirano

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #5 : 22. Prosinac, 2020. - 11:37 »

Malo mi je 600 ljepsi ali ajde proso bi i 650.
Koliko sam citao strane forume i neke usporedbe TA i KLE, velika vecina je za TA.
Dosta ih pisu da je TA jako upravljiv i lagan za voziti.

Morat cu probati nekog TA provesti da vidim loji mi bolje lezi od ova dva.
Evidentirano

dado_vtc

• EJZ
  • Kawasaki KLE
  • : Tra 2011
  • : Tra 2011
  • KLE, Tomos ATX Electronic 90
« Odgovori #6 : 22. Prosinac, 2020. - 13:53 »

Moraš probati, dosta su slični TA 600 i KLE, na 600 je naprijed isto jedan disk pa nisam baš osjetio da je bolje kočio (nisam ni forsirao), sic je kod mene prerađen pa mi je čak i udobniji nego na TA 600, van asfalta mi je bolji KLE (možda i zbog navike) a i ima veći hod amortizera,  mašina je nešto hajmo reći uglađenija na TA (V2 naspram Twin) i ima malo drugačiji razvijanje momenta na nižim i srednjim okretajima, KLE se voli malo više zavrtiti,   ubrzanje im je tu negdje, u biti nema neke ekstra razlike. KLE mi bolje paše zato što sam navikao na njega, i to je normalno, a i kad voziš tuđe nisi tako opušten.
TA 600 sam probao od jednog poznanika na kraćoj vožnji (asfalt pa po prirodi, šumski putovi, ništa prezahtjevno) pa samo iznosim moje viđenje iz te vožnje. Kao što rekoh, dosta slični i moraš se osobno naći u motoru, jer ono što je nekome nešto osobno prednost, drugome je baš to možda mana ;)
Evidentirano
S budalama se ne isplati raspravljati, jer prvo te spuste na svoj nivo, a onda te tu dotuku iskustvom...

Miky

• Kawas... ...
« Odgovori #7 : 22. Prosinac, 2020. - 16:26 »

Gledao sam uzeti 600 ali sa dva diska napred.

Kako se cijene krecu trenutno na njuskalu je da su KLE i TA 650 novcano tu negdje dok se TA 600 da naci malo jeftiniji.

Jedina je razlika sada kada kupim motor je da cu se u 95 posto voziti solo jer je doso bebac mali pa zena nema vremena.
Ali definitivno moram probati TA 650 i 600, jer za solo mi se KLE svidio, mozda me TA iznenadi  :smoke:
Evidentirano

wall

• Kawas... ...
  • : Ožu 2016
  • : Ožu 2016
« Odgovori #8 : 23. Prosinac, 2020. - 07:53 »

A zašto ne probaš v-stroma 650 ? ja sam sa kle500 prešao na njega i pre zadovoljan sam . Kle je bolji na makadamu ali zato ako imaš više vožnje asfaltiranim cestama razmisli o v-stromu potrošnja je za umjerenu vožnju zanemarivo veča ali osjećaj daleko bolji . pozd
Evidentirano

drazen

• Kawasaki KLE
  • KLE u srcu, Strom pod guzicom :)
« Odgovori #9 : 23. Prosinac, 2020. - 08:07 »

A zašto ne probaš v-stroma 650 ? ja sam sa kle500 prešao na njega i pre zadovoljan sam . Kle je bolji na makadamu ali zato ako imaš više vožnje asfaltiranim cestama razmisli o v-stromu potrošnja je za umjerenu vožnju zanemarivo veča ali osjećaj daleko bolji . pozd
Da, to nije loša ideja, tu ti ne mogu bacit neku usporedbu iako sam imao i V stroma, ali 1000...a to je sasvim drugi svijet! :D
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 4   Gore

Stranica je generirana za 0.086 sekundi uz 27 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal