Kawasaki KLE Croatia forum

Kawasaki KLE Croatia forum

• 18. Svibanj, 2021. - 02:47
  • Dobrodošli, Gost
Molimo prijavite se ili registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Napredno pretraživanje

Novosti:

Dobro došli na KLE Croatia forum !!

Str: 1 [2]   Dolje

Autor Tema: Skidanje EGRa  (Posjeta: 1363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DAKLE

• Kawas... ...
  • : Ožu 2014
  • : Ožu 2014
Odg: Skidanje EGRa
« Odgovori #10 : 17. Travanj, 2021. - 11:09 »

ne želim se praviti pametan, ali KLE/ZR i slično nemaju EGR u pravom smislu riječi....to je u biti nepovratni ventil koji pušta zrak u granu auspuha kako bi sagorijevanje u auspuhu bilo potpuno i kako bi se smanjila emisija štetnih plinova u zrak...zbog tog famoznog tzv EGR ventila u auspuhu prilikom zatvaranja gasa dolazi do onog pucanja, pufkanja, čufkanja jer povuce zrak direkt u granu pa nedovoljno izgorena ili nepotpaljena smjesa eksplodira tj zapali se i pufne jače kroz auspuh....dakle, taj EGR nema apsolutno nikakve veze sa razlikom potrošnje....

ekipa masovno skida taj EGR, a ja ga namjerno ostavljam, posebno kod otvorenog auspuha jer su detonacije fenomenalne za čuti,...na ZRu sa otvorenim Shacalom zvuk popkanja i vatra koju sukne pol metra iz auspuha je fenomenalno...

U pravu si, samo je pitanje da li pod detonacije podrazumijevaš pucanje nesagorjelog goriva (i ulja) iz ispuha ili neke druge detonacije? ;)

Imam crijevo s tih ventila jednostavno spojeno jedno s drugim, i otvoren ispuh. Em je zvuk kao da KLE ima soma kubika, em kada pukne nitko se ne usudi na cestu izići i oduzeti prednost. A za ekologiju i potrošnju me briga koliko i za krepanog miša uz cestu dok protutnjam po njoj. :D

Možda je problem u ručici gasa. Motoriste. Ako se pomalo vozikamo, ide r - r - r. Ako je zavrnemo, ide rrrrRRRRRRRRrrrr... I gle čuda, misterij veće potrošnje goriva (ili smanjene) riješen.  :ruke:
Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore

Stranica je generirana za 0.066 sekundi uz 26 upita.

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal